• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    KAIRRA: super, no já když koukám na jejich vývoj tak tyhle co tu máme tak nic nedělají, ale až to co nakladou, no to je super, mám jich tu fakt klidně i sto na terase v jednom místě tak ty až nakladou, tak nás to tu sežere, takže jedu do zahradnictví pro nějaký postřik kterým je budu stříkat, toto se fakt nedá :O ale moc díky :)
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    LUMIAN: podle podnebí, u nás v rekordně teplé oblasti to bývá od půlky srpna do půlky září. Jo a nezavrtávají se tihle broučci, ale jejich larvy, které se tou dobou líhnou v trávě a jsou zcela neviditelné. A svědit jako prase začnou až druhý den, kdy je už jednoduše nesmyješ. Miláčkové to jsou :D Jdou trochu eliminovat: sekat trávu, nenechávat na trávě cokoliv zahnívat (listí, spadaný jabka - ty milujou) no a sebe osprchovat po každém návratu že zahrady - to dělával děda a neměl s tím tolik potíží jako my co jsme na to byli líní... jo a zkrátit donu svědění lze tak, že jakmile se objeví pupínek, nalakuje se lakem na nehty a larva se udusí, místo 4 dnů to pak svědí třeba jeden a půl, vyzkoušeno.
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    KAIRRA: který je to měsíc kdy se zavrtávaj?
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    ještě tedy jeden poznatek, když knim do toho houfu kde jich je snad milion dám ruku, tak nelezou namě ale spíš odemě, jako kdyby utíkali a báli se ..
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    vypadá to že y to moha být ona, ale ona po nás "zatím" neleze :/ asi opravdu koupím chemii a budu stříkat ... http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/sametky-utoci-kdyz-se-vam-parazit-zavrta-do-kuze
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    KAREN: my tu zatím moc komárů nemáme, ten když mi vlítně domu, plácnu plácačkou a je to, ale tohodle mám milion na zemi na terase, na zdech, jako je to fakt nechutný, kor když se mi tam plazí a leze po čtyřech roční dítě :(
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    KAREN: ne na tělo to zatím nevlezlo aspon o tom nevím, otravuje me to protože toho je všude mraky, když to rozmáznu, je to oranžovo červený flek, funguje na ně něco, nebo je mám postříkat chemií, opravdu je u balkonových dveří a všude jinde nechci :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    DACUBE: a jak se aplikuje??
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    na svilušky konkrétně myslím nejlíp funguje čaj z tabáku. Nemusí jít zrovna o mapacho
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAIRRA: taky jsem je poruznu rozmazavala, ehm...
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KAREN: "svilusky" máme taky, ten měsíc v roce kdy se zavrtávaj, se dá přežít s pomocí častého sprchování.. až teď jsem si spojila, že jsou to tihle broučci. A už chápu, proč nám jako dětem prarodiče nebránili těmahle broučkama kreslit po placákách....
    KAREN
    KAREN --- ---
    LUMIAN: takze mivate prisaty larvy po tele, o to jde? jestli jo, tak je to fakt sametka ruda/podzimni, lidove sviluska... zije to hodne u nasich na zahrade v praglu a byla to nedilna soucast mych detskych letnich dnu, fuuj.) na druhou stranu to vic nez to svedeni nedela, v aktualnim pusobisti mi zas vadej komari, ovadi, kdejaky "vecerni" musky a hlavne klistata - to je, myslim, o hodne vetsi problem.
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    Hezký den, chtěla bych moc poprosit o radu, co je toto za pavoučka, přijde mi to podle obrázků jako sametka rudá (nebo jak se to jmenuje) máme to uplně všude, na terase, na kytkkách v truhlíku, ale i zemi, parapetech, zábradlích, a celkem mi to otravuje život, nevítě někdo co to je zač? :)

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Jo, asi to den dva vymáchat ve vodě a potom šup s tím do země (podle lunáru samo:), já na to pak zapoměl a za měsíc dva koukám co mi to tam roste ...
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: takze nechat den dva nabobtnat a vrznout rovnou do zahonu? toz zkusim.)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Přímy výsev se mi osvědčil
    KAREN
    KAREN --- ---
    zacinali jste se ctyrbocem z predpestu, nebo funguje i primej vysev? a jak dlouho trva kliceni? docetla jsem se, ze "dlouho"...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DA_NIELA: já je házim di kopřivový jíchy - to je pak hnojivo
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    dneska jsem narazil na to ze v planta naturalis je den otevrenych dveri takze asi neodolam. ma prijet tchyne na vikend tak ji vyvezu na vejlet :D
    Akce ! | Planta naturalis
    http://plantanaturalis.com/akce/
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    DA_NIELA: Ale jo. Jako chemicky experiment dobry :) Porad lepsi nez soleni. Tim slimacim octem se da aspon pohnojit.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    FUNTL: Vsak je to bydlenkovina. Ale zvrhle se mi libi ta rychlost dekompozice. Zkusím v příštích večerech najít maximální účinný poměr maso:ocet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam