• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ARZA
    ARZA --- ---
    Neporadíte někdo pls, co by to mohlo být?
    Do bobkovišně se mi něco dalo; na jaře vždycky vyrazí nové listy, ale ty okamžitě začnou od konců hnědnout a to hnědé pak upadne. Nezdařilo se mi nic podonýho ani vygooglit.
    Jedno ID mi řeklo, že je to nosatec, uhnízděný v květináči, ale mám trochu podezření, zda nebylo špatnou fotkou.
    Vypadá to takhle:
    arza | nyx – rajce.net
    http://arza.rajce.idnes.cz/nyx/#_29.jpg
    arza | nyx – rajce.net
    http://arza.rajce.idnes.cz/nyx/#_27.jpg
    a nakonec pak takhle: http://arza.rajce.idnes.cz/nyx/#_10.jpg (fotka z loňska) :((
    Vypadá to okousaně, ale z předchozích fotek je vidět, že to nic neohlodalo, že to prostě zhnědlo, uschlo a upadlo.
    Zkusila jsem už zvrchu na hlínu nacákat nějaký spray proti škůdcům, taky jsem jí pohnojila... Ale na tohle to vliv nemělo:(
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    co se tyce permakultury...divoka rajcata loni pestovana z gengel seminek se krasne vysemenila a vyroslo zcela samovolne asi 15 krasne zivotaschopnych a pevnych rostlinek....takze pristi rok uz bude snad nekolik rajcatovist ktara se budou obnovovat samovolne :o)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: ja bych spis potreboval zkusenost nejakyho permakulturnika na plnej uvazek z kotliny ceske. aby clovek vedel jaky jsou zdejsi specifika a jak se to cely da.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    URPUTNIK: mam ji uz 3 rokem co se sama vysemenuje a jeste jsem nezpozoroval ze by byla horka. ja prubezne uzdibuju listky. cim bliz ke kvetu pak uz neni ale moc vyteznost.
    ATRON
    ATRON --- ---
    DENDROBATA: právě se mi do toho nechce investovat, když je všude tolik zdrojů zdarma nebo levnějších. To by muselo bejt jedině něco extra :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    URPUTNIK: podle me je cim dal lespsi...ma jakoby vic chuti a hlubsi dozvuk :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    I zahradník se někdy mýlí… | No garden gardening
    https://nogardengardening.wordpress.com/2015/06/18/i-zahradnik-se-nekdy-myli/
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    KLATIC: nekde jsem cetl, ze cim je starsi, tim je horcejsi.. rikas ze je porad dobra? :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ATRON: Tož ja sem to celé neviděl, ale tak Whole system design Ben Falka je záruka kvality, polovinu věcí určitě známe, druhou ne .. Složíme se na to? :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    OGMIOS: presne...taky uz budem za chvili sbirat seminka :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLATIC: taky jsem si rikal ze kdyz vyroste tak to clovek muze jist buhvi jak dlouho. me uz teda ted dozravaj seminka tak se bude cyklus opakovat. a casem jich usbiram dost a udelam si venku rerichovej zahonecek. je skvele si tak doma maznout krajic chleba a jit si sednout k rerise se napast :D
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    me ted dostala rericha....vzdycky jsem ji jedl jen malou doma naklicenou...ale 30cm vysoka z foliaku ma vyraznejsi a daleko bohatsi chut...a prave ted si ji davam s nivou jako pomazanku a je to dokonalost :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    rozmixujte česnekový květy s nivou a to je dobrota
    ATRON
    ATRON --- ---
    DENDROBATA: stojí to za 1.500 Kč? Co všechno se tam dozvíš?
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    DENDROBATA: luxusní pesto z nich
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    20 denní kurz na čtyřech DVD
    Permaculture Skills | Hands-on Permaculture !
    https://www.permaskills.net/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Dovolil bych si upozornit na skvělou sezóní zeleninu a to květni stvoly česneku paličáku. Tyto je stejně dobré vylamovat kvůli posílení palice a stroužků a verze stonků podušená másle je IMHO vynikající. U nás (230m/n.m) už začínají mírně dřevnatět ale ve vyšších polohách může právě nastat čas. Taková trochu náhrada za fazolové lusky s mírnou příchutí česneku :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: tak než začalo pršet, tak zahrada byla prakticky plžůprostá nejméně měsíc. Teď už teda se objevujou, ale v menším množství. Pravda - alespoň stihly odrůst rostlinky co loni prostě nepřežily.
    KAREN
    KAREN --- ---
    jinač ten ptáček je fakt linduška, konečně jsem ji viděla vcelku na stromě. dneska se vylíhla první drobotina a taky jsme objevili další nečekanou nadílku - tentokrát v hromadě větví na pálení; tohle hnízdo ale vypadá opuštěný;/



    KAREN
    KAREN --- ---
    kdybyste ještě někdo potřeboval sazenice hokaido, mám přebytky a nemám to kam dát.
    vysejvaný z loňský sklizně (menší kousky, ale otužilý a dlouho skladovatelný - ještě mám jednu pěknou ve spíži), sice jim to nějakou chvíli trvalo, ale klíčivost v podstatě 100%. můžu vyrejpnout ještě zítra k osobnímu předání přímo ve Věžné (okres Žďár nad Sázavou) nebo pár kousků dovézt do Brna, kde by byly od úterka. další možnost zas další víkend Věžná, po víkendu Brno - to jich můžu dovézt víc. kdyžtak pošta. zn.: na revanš přijímám cokoli z domácí produkce.)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam