• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ATRON
    ATRON --- ---
    Máte někdo zkušenosti s pěstováním dle alelopatických vztahů. Jsem zatím ve fázi plánování, tak mě zajímá, jestli je tady někdo dál? Našel jsem na netu celkem přehlednou tabuku ve slovenčtině a na uloz.to je nafocená kniha ekologie: jedinci, populace a společenstva. Ta se tímto hodně zabývá, pokud by měl někdo zájem...
    ATRON
    ATRON --- ---
    KLATIC: no chtěl jsem se zeptat, jakej používáš mix rostlin pro podporu hlavních plodin a obecně pro zlepšení půdy?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ATRON: zkoušíš v diskusi filtrovat?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ATRON: kazdou sezonu vic a vic....co myslis konkretne?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DACUBE: reznicinu(at uz jakoukoli) nenahradis ani bylinkama ani farmakama.... jen potom to muzes dolecit prave prirodne misto farmak....stejne tak problemum s pohybovym ustrojim predejdes treba obhospodarovanim velky zahrady, dokonce i kdyz jsi uz castecne porouchanej, tak te da zahrada dokupy, ale kdyz uz prekrocis urcitou mez, telo uz to samo nezvladne a pak zas prijde na radu reznicina a (pokud nezmenis zivotni styl) stale problemy, nebo velmi pozvolne se dostani do formy na zahrade (mluvim castecne ze sve zkusenosti...byl jsem dobra troska :)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    SCHWEPZ: čoveče s těma dentistama už jsem mockrát přemýšlel jestli existuje nějaká ucelená alternativní verze. Ono je to tam ale asi tak moc o mechanickém napravování, že možná ani není co vymýšlet
    ATRON
    ATRON --- ---
    Zkouší tady někdo pěstovat permakulturně?
    KAREN
    KAREN --- ---
    JAZZZ: koukal jsi na

    Svět přírodních antibiotik - Josef Jonáš, Jiří Kuchař | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/194800/svet-prirodnich-antibiotik/

    ? mam to koupeny, ale jeste jsem se nezacetla...

    Jonáš, Kuchař - Svět přírodních antibiotik I..pdf | Ulož.to
    http://uloz.to/x9FszrFt/jonas-kuchar-svet-prirodnich-antibiotik-i-pdf

    Jonáš, Kuchař - Svět přírodních antibiotik II..pdf | Ulož.to
    http://uloz.to/x2Z8TBZa/jonas-kuchar-svet-prirodnich-antibiotik-ii-pdf
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KLATIC: jo tu znam, z toho si obcas dela hezci polovicka caj. nevim ala jak je to s davkovanim. predpokladam, ze jako pochutinu, jako preveci nebo jako lecbu vazneho zanetu to budu uzivat jinak.
    nemate k tomu nekdo tip na dobry pdf? je toho docela dost, tak si spis necham doporucit podle osobni zkusenosti.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DACUBE: o štětce lesní jsem psal pár postů pod tebou. Však fytoterapie je dobrá cesta, ať už jako profylaxe nebo léčba. Pointa je, že 1. rostliny ti nevyléčí třeba zmíněný tetanus 2. bavili jsme se o soběstačnosti, nezávislosti na systému (např. systém lékařské péče). Třeba když si ulomíš půl zubu, tak ti nepomůže ani třezalka, ale na druhou stranu - konopí je dobré analgetikum, můžeš to přehulit a ulomený zub ignorovat.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    bobmstické jsou nezralé semena a poupata zavařená v sladkokyselém nálevu jako capari. Přijde mi dycky užasné, když dokážeš nahradit nějakou cizokrajnou potravinu něčím co vyprodukuješ v našich podmínkách. Tím dostávají na řit poslední výmluvy obchodních řetězců
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DACUBE: definovali jsme to tak ze kvety voni a chutnaji jako ruze s krenem :)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    KLATIC: a je sranda, kolik lidí šokuje zjištění, že je k jídlu. Většinou ji mají baběnky na kraji záhonku na ozdobu
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    Jo, tak třeba Wolf Dieter Storl:
    http://www.databazeknih.cz/knihy/prirodni-lecba-boreliozy-165049 a vůbec tam toho má spoustu
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    JAZZZ: jeden priklad rostliny, ktera nejen krasne voni a skvele chutna, ale mimo jine prospesne a lecive ucinky nici i zlateho stafilokoka (a pestovat se da v podstate vsude)
    Dědek kořenář : Lichořeřišnice
    http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-bylinkach---humorny-special/lichoreresnice.html
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ZRNKO: tak nebuď tajemný a vyprávěj co a čím jsi vyléčil. tedy pokud ti to nepřijde moc osobní řešit na internetech zdravotní záležitosti. rád bych se přiučil čím při vážných onemocněních farmaka nahrazovat nebo alespoň doplňovat.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    muj odhad, že vám ty jahody a cukety ničí nějaká houba nebo plíseň,nemusí být vidět...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    brečíte pozadu...už jsem si parkrát poradil s potížema s kterýma si medicina bezradně neporadila,a těhle keců jsem už slyšel mraky,dopředu jsem věděl ,že to vytáhnete....máte to tak jak to chcete mít...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SCHWEPZ: supr je šlápnout na rezavej hřebík v hnojišti (můj případ)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ZRNKO: jo no, však můžeš použít štětku lesní na boreliózu, ale když se škrábneš o rezatej hřebík, tak budeš za tetanovku rád, dřív se na to umíralo. A nebo můžeš jako pozér odmítnout pomoc ,-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam