• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ATRON
    ATRON --- ---
    KLATIC: lahoda pro oči :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ZRNKO: pošleš nějaký fotky svý zahrady prosím?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ATRON: tady je jedno aktualni foto kde je trochu lepe videt jak si to tam vsechno spolu vegeti :)





    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Imho zase tropy ...


    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Na rešovských vodopádech jsem byl před měsícem, zajímavej je ten mlýn pod nima v té studene dolině, je k prodeji .. šli jsme od Plinkoutu přes Rudu.
    Česnek letos fér, jeden záhon moc nevyšel ale i přes problémy s virozou (certifikovaná sadba od Kozáka) z toho nakonec něco bude.. momentálně celá půda zaskládáná a suší se .. Slepice se skrz ta vedra přetrhli a měli výpadek ve snůšce ale už zas nesou
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jea u rýmařova,u vodopádů...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jea
    děti budou
    myslím že to mám srovnaný víc v kebulce než v životě ,ale to se vyladí,věřím
    dnes jsem sklidil česnek 350 palic z 565 no,trochu mě ta houbomilka nasrala
    taky ty prudký výkyvy počasí odnesli slepice, snůška z denních 18 spadla na 6
    ale bude dost ořechů,mám 8 mladších stromů
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ZRNKO: u Rýmařova?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ZRNKO: hele a když to máš v životě tak srovnaný jak jsi na tom s těma dětma?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    měl jsem to zdruhý ruky
    safary - rešov
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    hele von nekecal, ne ze by uzavreli dohodu ale argentinsky vytvorili super kolonii po celym svete :D
    BBC - Earth News - Ant mega-colony takes over world
    http://news.bbc.co.uk/earth/hi/earth_news/newsid_8127000/8127519.stm
    MRTS
    MRTS --- ---
    ZRNKO: Tuhle dohodu podepsali jen příslušníci Mravence argentinského (Linepithema humile).
    ATRON
    ATRON --- ---
    ZRNKO: Fakt jo? Tak to mě nešálil zrak, když se potkal černej se zrzavim a nepustili se do sebe. To je teda hodně zajímavý.
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ZRNKO: odkud jsi? že by jsme se přijeli podivat na safari :)...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: KAIRRA: podle mně je to průběhem počasí ten daný rok, suché, teplé jaro.. pak deště na začátku léta, nebo jak to bylo :) .. imho u nás i skrz nějaký ten déšt už 2 měsíce popraskaná půda i na loukách, vody málo .. Mšice byly,letos jsem viděl 2x stěhování mraveniště, roj mravenců úprkem pod nohama, za 5 minut zpět i s kuklama.. zajímavé :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    vědátoři zjistili,že většina mravenců spolu přestala bojovat a udělali si ze zeměkoule supermraveniště,důsledky jsou zřejmé

    a duchodci to nezmění
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to jo,ale když se dohadaj v komunitě tak se většino rozpadne,což je samozřejmě normální a nevidím to jako nekomunitní a nefunkční,obec zůstává obcí,jsme lidi a lidi jsou pěkný kurvy,takže to růžový brýle bych spíš viděl u pseudokomunit,nás je v obci 16 plus lufťáci -ti si jedou vlastní bomby protože sem jezdí jak do safary ,když je u nás náhodou v kostele mše tak nemaj jedine problém okolo jezdit se sekačkou,udělat bordel okolo popelnic,nebo skácet doupný strom přímo v rezervaci s č.pruhama na stromě za zády
    kultura se pěstuje a škůdců je mnoho,ale zakládání komunit je útěk od reality,do komunity patří i ta věčně ožralá verbež s motorovkou u pasu plnou vyjetýho oleje....
    potřeba je změnit patriarchální systém na matriarchální,pustit do rozhodování cit,nakonec když jse dobereš konce těch nitek tak za ně nejúčiněji tahají stařeny...
    a tak nějak...
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAIRRA: hmm asi i ty mirny zimy, ze ty populace "neprofiltrujou"...
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KAREN: my jsme v takové hodně přírodní maloměstské zástavbě a každý rok se to dost liší, nepřišli jsme na to proč. Letos jich máme taky víc a zrovna rybíz to odnesl dost :(, loni nebyli skoro žádní. Ale žádnou velkou nerovnováhu nepozoruju, čím míň do toho zasahuju, tím lépe, ale prostě úroda není stabilní, každý rok tam pomalu vyroste něco jinýho :))
    KAREN
    KAREN --- ---
    koukam do klasickyho zahradnickyho klubu a momentalne se misto roundupu resi likvidace mravencu, msice atd. mno.
    zajimalo by me, cim to, ze na zahrade vznikne takova nerovnovaha, ze se tam rozjedou mravenci a "s nima" msice v takovy mire, jak pise [ TRISSIE @ ZAHRADY a zahradniceni ] ? mame v zahradce u lesa taky hromady mravencu, ale msice nevnimam jako nejaky ohrozeni, vezmou si nejakej ten jablonovej nebo rybizovej list a hotovo - ze by to bylo mestskou (?) zastavbou a nedostatkem predatoru?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam