• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja jsem hlavne necekal ze zeli je rostlina co se rozlozi tak metr do kazdy strany. jinak zalejvam a zalejvam.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: zalezi na odrude, jsou zeli, ktery se zklizej i treba v listopadu. Zeli taky moc nemusi velky vedra a je narocny na zalivku.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a kdy zeli zacina nasazovat hlavky? me totiz rostou porad veleobri listy a na hlavky to nevypada. tak premejslim jestli jsem udelal neco blbe a nebo proste jen neni jeste ten pravej cas.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Nespali, jen sme jukli na vodopády a pak domů.. ten kraj tam ale je moc hezký :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    technokratická šikana mi brání v tom vložit jsem ty fotky...nějak se mi to nedaří,prostě to ty fotky nenačte
    dýně se o ten plod prostě nedokáže postarat tak ho pustí,důvodů mnoho sucho vlhko minerály apod.u mě zatím nenasadily jediné plod
    česnek necertifikuju ani nic podobnýho mám ho letos tak akorát pro sebe,protože ho byla polovina a o polovinu menší,když mám přebytky prodám po známých snadno
    zelí kapusty apod. nezalamuju
    to dendrobata: v tom mlýně straší,určitě,uvnitř jak po válce,pamatuju tam ještě zahradu a pole v zadu,beru si tam odřezance s nějaké prastaré odrůdy rybízu,nespali jste náhodou pod mlýnem u potoka?-ohýnek pak se tmou přeháňka,těm mým slepicím se teda teď moc nechce,navíc jsem měl u nich kanibala
    ATRON
    ATRON --- ---
    KAREN: To máš sice pravdu, ale z tohodle zeppelina se nadlábne celá rodinka :)
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    DIABOLUS: rozhodně to chutná jinak než cuketa..
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ANABEL_LEE: já patizon připravovala s vejcem, moc dobrý, když tak dám recept...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: ja mam ted nejakou odrudu zlutych cuket "pro mlsne jazycky" a ty ani moc neprerustaji a jsou fakt lahudkove .) pak mam tmave zelene a zelene pruhovane a tam je to jasnej zeppelin, kdyz se na zahon clovek par dni nepodiva. No a letos budu mit poprve patizony, toz jsem na ne zvedava, jeste jsem z toho ani nikdy nevarila, ale predpokladam ze je to jako cuketa.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a nejlepsi je kdyz jsou tydle zeppeliny jeste mlady, nemaj tvrdou slupku a seminka maj jeste mekej obal a daj se jist krasne syrovy a v jidle tak pekne prichrupavaj.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    PETEKKA: to je hned, takovej zeppelin!
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KAREN: to souhlasím, nicméně stačilo odjet na pár dní mimo dům a tohle se na tom záhonu přihodilo:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ATRON: ja bych ty olbrimi cukety zakazala ,D
    zdaleka nejlepsi mi prijdou ve stavu, kdy jsou mensi, krehky a nemaj slupku jak podesev... mene je vice;)
    ATRON
    ATRON --- ---
    První pořádná cuketa (byla dobrá smažená s bramborem:)

    Zásluha patří ID PETEKKA
    KAREN
    KAREN --- ---
    nepestujete nekdo okecek srdcity, viz napr.

    Macleaya cordata - okecek srdčitý | rostliny / trvalky | Garten.cz
    http://www.garten.cz/a/cz/7994-macleaya-cordata-okecek-srdcity/

    zaujalo nas to v zahrade lecivych rostlin LF v brne na kravi hore, neco jsem pogooglila a nasla navody, jak to pestovat - ale kde to sehnat? nez se tam vkradu a odeberu semena, klidne bych si to sehnala z jinyho zdroje;)

    aha, treba tady http://www.florapark.cz/okecek-srdcity.html - kdybyste ale mel nekdo semena, rada bych si odebrala...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Já se doma podívám,asi tam budu mít nějaký semena,ale už budu pár let staré..
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    SCHWEPZ: letos je sehnala moja frajárka někde v trhu. Jinak semínka většinou nakupuju jednou velkou objednávkou na celý rok od sema, akorát tu ačokču už dlouhodobě nemají
    JAGA
    JAGA --- ---
    Milí přátelé! Ještě zbývá několik posledních volných míst v letní škole se zajímavým tématem „Permaculture and Science“. Už máme detailní program a jména lektorů slibují skutečně mnoho – podívejte se sem:
    https://www.facebook.com/events/691816307614602/
    Permakultura (CS) - Letní škola "Permaculture and Science" - Kurzy, setkání, pozvánky
    http://www.permakulturacs.cz/event/209/letni-skola-permaculture-and-science-
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SCHWEPZ: z toho si nic nedelej, ja zas cekal na slivy nez budou zraly a zmodraj a teprve 3ti sezonu jsem je vochutnal zeleny abych zjistil ze nemodraj :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SCHWEPZ: ačokču jsem měl, nijak mne to nenadchlo. jo a pne se,pěstování na ploše je imho plýtvání místem.. dokáže udělat pěkný živý plot nebo porůst pergolu..

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam