• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DACUBE: obé nebude problém! ,) semínka sháníš jak a kde?
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    SCHWEPZ: boží
    ale chce to začít v květnu a mít dost místa
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    VODA: nemohu uvěřit, že jsem X sezon koukal jak ta brokolice nejde :)

    Znáte todle, máte s tím někdo zkušenost?

    5 důvodů, proč pěstovat ačokču | potravinovezahrady.cz
    http://www.potravinovezahrady.cz/5-duvodu-proc-pestovat-acokcu/
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    VODA: tak jsem letos zas něco prošvih, díky za tip, zkusím za rok. Já myslel, že se má nějak hodně přihnojit, když nasazuje...
    VODA
    VODA --- ---
    OGMIOS: já je teda vylamuju, aby pod nima nespali slimáci a další kytky v polykultuře měly víc světla, ale v řádku na poli jsme to nikdy nedělali, protože je to práce na víc. Hlávky se tvoří rychleji a kompaktní, když je v půdě dost humusu a máš dobrý světlo, to je jak se vším:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jak na zeli? vylamujou se ty spodni obri listy nebo ne? ja ho pestuju prvne tak nevim jestli se nejak pomaha vytvoreni hlavek.
    VODA
    VODA --- ---
    VODA: brokolice je vůbec super v tom, že když seřežeš hlavní palici, tak do konce sezony pořád obráží, takže ti stačí pár rostlin
    VODA
    VODA --- ---
    EXCITE: nad brokolicí se musí zalamovat listy, aby nevykvetla, taky se jim daří v polykultuře - fazole ji vyhnojí v růstu, s rajčetem jí nechají bělásci a krytonosci jí nevyžerou středy:)

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZATAMOKO: mě jde květák dobře,ale brokolice nic,ta jde rovnou do květu.. nevíš co s tím?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    PETEKKA: a to to mám na kompostu. Možná je blbě založenej..?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    MRNOUS: no zatím to vypadá, že nebude dýně ani jedna:)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    PETEKKA: mě to občas dělá taky. Tipuju deficit nějakého mikroprvku, ale jistě to nevím.
    Třeba květák a brokolice jsou citlivé na nedostatek molybdenu (tzv. vyslepnutí).
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    PETEKKA: ty moje dýně si tak (imho) regulují počet plodů, které jsou ochotny a schopny nechat dozrát ..
    ATRON
    ATRON --- ---
    SCHWEPZ: Zmiňuje se o tom v dokumentu níže (2:32:00):
    Permakultura (1991) (CZ)
    https://www.youtube.com/watch?v=RhDoP4BOTAE

    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    nevíte proč mi měknou a následně odpadávají malé nedozrálé dýně?:(
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    SCHWEPZ: řekl bych, že to funguje na podobném principu jako http://www.tropf-blumat.cz/tropf-blumat-startovaci-sady-c1/ jen přes tu hliněnou porézní stěnu jde voda přímo a u toho Tropf Blumat to "spíná" ventil.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ATRON: to slyším poprvé, musím se na to podívat. Jako ke každému stromu zakopat podzemní rezervoárek v hliněné nádobě? Jezus, jak to funguje? Stromů je mraky, celé řady, cca tak 35ks. Nahodíš nějaký odkaz, google moc neporadil - akorát jsem se dověděl, že Mollison je zakladatel permakulturu, vida!
    ATRON
    ATRON --- ---
    SCHWEPZ: Podzemní hliněné nádoby s neglazovanými stěnami by mohly v době sucha pomoci. Podle Mollisona je to jeden z nejdůmyslnějších zavlažovacích systémů..
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ZRNKO: nám se letos česnek povedl, nejsou to kdovíjak obří palice, když mělo v květnu pršet tak pálilo slunko, ale početně je toho dost, rozhodně přes 150kilo. Ty si je registruješ, resp. certifikuješ? resp. prodáváš česnek? Ořechů je letos mraky, mohu potvrdit, až mám obavu, že to ty větve snad zlomí, když do toho foukne. A dýně hokaido jsou letos slibné, kdyby ještě občas sprchlo, byla by to nadúroda.

    V sadu a zahradě je celkem sucho, ve studni (ručně kopané) máme o metr a půl méně vody, to jsem ještě nezažil. Některé švestky už trochu sesychají a jsem zvědav co na to ostatní mladé stromky.
    ATRON
    ATRON --- ---
    KLATIC: lahoda pro oči :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam