• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: no to sice bastim ale chutove to neni tak dobry jako hlavka :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Hlavně ty listy můžeš vesele baštit..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ZRNKO: Díky, tak přehnojeno dusíkem tedy asi nemám. :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    ty fotky nenatáhne a nenatáhne,mrtvej brouk,ale budou..

    zelí je zrovna na nich:ranné už má hlávky ,pozdní je teprve pomalu začíná dělat-nejhorší pohroma když to teď napadnou "škůdci",mám to smíšený z kapustama-růžičkovou a rannou-ta už má taky hlávky,kedluby jsem už odtud vytrhal
    zelí dávám na padesát ,pak vytrhám ranný a ty slabý zruším a oni si to volný místo najdou,ted jsou tak 60-80 cm
    svilušky olejem nebo chemkou(taková facka v pravé čas)

    přehnojení dusíkem-mutace krabacení, nerovnoměrné rozložení chlorofylu po listech jak to roste až moc -jsou flekaté od tmavě zelené přes světlě zelenou až po žluté fleky,povětšinou po okrajích,na zemině se drží zelená řasa ,zemina plesnivý atd...
    IPH
    IPH --- ---
    Pozvanka na Permakulturní letní školu 27.7.-2.8. na Ceske zemedelske univerzite v Praze

    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Permakulturní zahrada: Léčivá síla kompostu | potravinovezahrady.cz
    http://www.potravinovezahrady.cz/permakulturni-zahrada-leciva-sila-kompostu/

    věděli jste, že kompostováním se dají zlikvidovat některé chemické látky (nafta, byfenily, impregnace, insekticidy, ...) a těžké kovy (olovo) ??
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    a jak se pozná přehnojení dusíkem ?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    OGMIOS: uran- tak to jsme doma:D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: ja nevim, zeli klidne pestovat budu, jen to chce pocitat s rozlozitosti. mozna mam jen extra velkou odrudu. nebo to je tim uranem co se tezi pres kopec :D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ZRNKO: to je škoda, zkus to ještě, potřebuji vidět tvoji zahradu:)
    OGMIOS: takže na menší zahrádce nemá cenu pěstovat zelí, ok :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    Nevíte o něčem na svilušky? Jsem si vždycky kupovala roztoče, ale letos to z různých důvodů padlo. Chemii se mi tam moc cpát nechce, přece jenom mi ty mrchy žerou jedlé rostliny. Zatím jsem na netu našla cosi o cibulových šlupkách, ale kdybyste náhodou měli něco funkčního...Jsou na balkoně.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LA_PIOVRA: no 70 by nebyl asi zadnej rozdil..to fakt nasadilo silene velky listy. 80cisel maj urcite. na plochu co jsem zasadil 10sazenicek bych s timhle rozmerem stezi vmestnal 3. orezavam postupne ty nejvetsi listy hlavne proto ze jsem nemohl ani chodit ulickou.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: :) 50 je minimum, velky odrudy bych klidne daval 70:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LA_PIOVRA: no co v obchode, ja videl zeli na poli a to nebyly ani polovicni rostliny oproti tomu co mi vyrostly. na obalu psali ze sazet 50cm od sebe. no priste abych to daval tak aspon metr a pul od sebe..to neni zelenina to je normalni strom :D
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: :)) nojo, ty listy kolem v obdode zbabele tajej:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja jsem hlavne necekal ze zeli je rostlina co se rozlozi tak metr do kazdy strany. jinak zalejvam a zalejvam.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    OGMIOS: zalezi na odrude, jsou zeli, ktery se zklizej i treba v listopadu. Zeli taky moc nemusi velky vedra a je narocny na zalivku.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a kdy zeli zacina nasazovat hlavky? me totiz rostou porad veleobri listy a na hlavky to nevypada. tak premejslim jestli jsem udelal neco blbe a nebo proste jen neni jeste ten pravej cas.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Nespali, jen sme jukli na vodopády a pak domů.. ten kraj tam ale je moc hezký :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    technokratická šikana mi brání v tom vložit jsem ty fotky...nějak se mi to nedaří,prostě to ty fotky nenačte
    dýně se o ten plod prostě nedokáže postarat tak ho pustí,důvodů mnoho sucho vlhko minerály apod.u mě zatím nenasadily jediné plod
    česnek necertifikuju ani nic podobnýho mám ho letos tak akorát pro sebe,protože ho byla polovina a o polovinu menší,když mám přebytky prodám po známých snadno
    zelí kapusty apod. nezalamuju
    to dendrobata: v tom mlýně straší,určitě,uvnitř jak po válce,pamatuju tam ještě zahradu a pole v zadu,beru si tam odřezance s nějaké prastaré odrůdy rybízu,nespali jste náhodou pod mlýnem u potoka?-ohýnek pak se tmou přeháňka,těm mým slepicím se teda teď moc nechce,navíc jsem měl u nich kanibala
    ATRON
    ATRON --- ---
    KAREN: To máš sice pravdu, ale z tohodle zeppelina se nadlábne celá rodinka :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam