• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to je jasný ,právě ty skleníky studuju,čeká mě stavba a celkem mě zaujal český patent solárního skleníku,navíc znám chlápka co to má a můžu to přijít okouknout,celkem to chválil...
    jinak mě napadlo si posvařovat takový obloukový foliový kryt z PP trubek na vodu,
    sklo nebo polykarbonát?
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    OGMIOS: Možná ale přežijou kořeny, ne? Já to letos zkusím, protože ve skleníku zůstaly 2-3 kořeny, tak jen olámu to, co pořád snaží vyhnat a pokud nebudu měnit půdu, nechám je na místě.
    Nemyslím si ale, že tím zajistím nějakou časnou sklizeň. Podle mě budou tvořit gen.orgány ve stejnou dobu jako ty příští rok naseté, jenom narostou veliké, což ve skleníku může být i naprd
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: sklenik je malo, zmrzne to zimou
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Je to tajné ale je to venku, udělejte si čas ..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KATKA119: Upravenější hmyzí hotel potřeba domluvit s potencionálními obyvateli... Ten antropocentrický pohled na hmyzí hotel je IMHO zcestný ...
    KATKA119
    KATKA119 --- ---
    DENDROBATA: Tlejicich kmenu a rosti máme všude taky dost, takže jsem chtela s detmi pro změnu postavit neco upravenejsiho:) navíc sem občas zavitaji na exkurzi školky, tak to mam jako representativní vzdělávací prvek.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KATKA119: Palety si spíš spojuji s kompostérem co do objemu spojených palet do čtverců . nevím jaká je situace na Vašem pozemku ale okrasné formy hmyzích hotelů mi přijdou zbytečné .. stejně dobře poslouží hromada starého klestí nebo tlející kmen nebo stará zídka ...
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    v Brne pristi vikend 3.10. v Jundrove uvodni prednaska na kterou budou navazovat workshopy. To jsem zvedavej!

    http://www.lipka.cz/soubory/2015-08-kurz-permakultury--f5436.pdf
    Rozmarýnek - kalendář akcí - tábory, kroužky, kurzy, akce pro veřejnost | LIPKA
    http://www.lipka.cz/rozmarynek-kalendar-akci?idm=67
    KATKA119
    KATKA119 --- ---
    DENDROBATA: Proc ne? Prijde minto jako dobra základní kostra a vali se nám jich tu hromady
    JAGA
    JAGA --- ---
    Permakultura (CS) - Permakultura ve městě - Kurzy, setkání, pozvánky
    http://www.permakulturacs.cz/event/84/permakultura-ve-meste
    Jednodenní setkání v Praze na Toulcově dvoře, komunitní zahrady, pěstování ve městě, výměnný bazárek...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: nojo skleník, etě tak rok si počkám :) Ad rajčata, mám je pod přesahem střechy a stále sklízím i když svilušky udělaly svoje .. A podzimí deštíky, ty zase spustí vlnu hub
    KATKA119: A proč z palet? Každopádně bych to udělal plný, mám takových "hotelů" po zahradě hromady. Hmyz to jistě ocení
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jablečnej mošt je výborný na zákvas ,používám do medoviny
    když nemám vlastní mošt ,klidně si koupím stoprocentní jabkovou štávu a naočkuju kvasinky(specialní kmen do medoviny http://www.schimansky.cz/kvasinky/ ) do toho,jak se to rozkvasí tak s tou superkolonií kvasinek šup do padesátky ,přidává se živná sůl ale není nejnutnější a jak do čeho,zákvas pěkně obsadí kolonizuje kv.roztok a během pár hodin to kvasí,tím se zamezí obsazení kv.roztoku cizíma divokýma kvasinkama,je to super i pro kvas na pálenku-kvasinky tamtéž...

    kdo má rajčata venku utrhne celé rostliny i s rajčaty a před mrazy je pověsí do skleníku dozrát(i na suchých stvolech)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KATKA119: podle me by to melo byt plny, jinak by to nebyl hmyzi hotel, ale hmyzi swingers party..
    KATKA119
    KATKA119 --- ---
    Mam dotaz ohledně hmyziho hotelu- když ho chci stavět z palet, tak ma byt vyplneny i vnitřek nebo stačí dat ty drivka,slámu,cihly po obvodu? Diky
    LUNIX
    LUNIX --- ---
    DENDROBATA: ja delal loni sajdr prvne, ale jen 5 litru, v demizonu s kvasnou zatkou, chce to jen teplo, jinak zadna veda. A byl fajn, akorat jsem to trochu prekvasil, takze tam nezbyl skoro zadny cukr. S tim zakvasem a sudem to asi bude vetsi alchymie.

    Nemam zkusenosti s vystupem z mostarny - jabka si mostuju sam, ale zakladni pointa (kterou jsem tam nenasel) je vzit cerstvy most, nalit do neceho pruhledneho, nechat to usadit. Tezkej bordel se usadi dole, lehky vyplave nahoru. Pak vzit hadicku a vysosnout ten prostredek - cisty most, s tim se dal pracuje. Zbytek se vyhodi na kompost.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    kdo má skleník a chce mít ultra rannou sklizeň rajčat,nebo si chce zachovat geny ,nechť si vylomí postranní výhon,nakořenní,schová přes zimu a hned jak to počasí dovolí šup s ním zpátky do skleníku,sklizeň obvykle duben....
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    DACUBE: aha já tu odpověď pochopila jakože humor :)) dobře díky :)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    KAIRRA: já bych šel do těch co jsem psal, jsou to polopapíráky a snadno se loupou, ale dají se bez problémů skladovat
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    odrudy ořešáků

    Ořešák a jeho odrůdy - Chovatelka.cz
    http://www.chovatelka.cz/clanek/oresak-a-jeho-odrudy

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam