• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    vykopat to blato.....atd.
    pokud to nejde,prokysličit a bakterie do septiku,po čase obnovit přirozené biopochody,kýbl vody z rybníka není špatné nápad
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    URPUTNIK: na to jsem koukal, ale nenasel jsem kolik je kterejch rostlin potreba na kolik vody.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    VEVER
    VEVER --- ---
    OGMIOS: Žije v ní něco? Já bych došla k nejbližšímu dobře vypadajícímu rybníku v okolí, nabrala si tam kýbl vody a ten tam pak nalila. Ale bude to trochu na dlouho, nejspíš.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Nakej napad jak vycistit malou stojatou bezpritokovou(pouze dest) vodni plochu kde momentalne je docela hnusna hnijici bahnita voda s peknym olejovym bleskem? Momentalne tam roste rakos a orobinec. Co s tim?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Tak to vemte do K centra ty vorechy :))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAIRRA: :D nojo to musi donest spis nakej speed, po hasisi jsou munchies ;)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    KAIRRA: :-))) Tak cíl akce je mít nalouskané ořechy. Možná jste tehdy podcenili jiné občerstvení.
    KAREN: televize je nuda, navíc tím jak čučíš tak jsi pomalejší.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KEIKIN: to jsme jednou udělali. nějakej chytrák donesl hašiš, že to jako pak bude taková meditativní záležitost a hádej kolik těch ořechů zbylo :/
    KAREN
    KAREN --- ---
    KEIKIN: a někdo by k tomu musel pouštet vhodnou hudbu, případně lidi nějak hajpovat v hbitém louskání, hrát divadýlko nebo tak něco. naši na to teda měli televizi;))
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    DARJEEL: Mohla by být nějaká akce "loupání ořechů". Každej by si dovezl svoje bedýnky a louskalo by se do rána :-)))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: mne uz ty jabka letos sraly, sem rad, ze uz je po nich :) po praci jeste druha sychta zpracovavani, brr. Ale most je dobrej, to zase jako jo :-)
    Ted nastupuje sezona loupani orechu, ale u tech neni spech, to je fajn :-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BROZKEFF: asi jo, ja to mel bohuzel v udoli sever-jih a proste tam od severu dost fouka a neschovas to. Leda bych tam vystavel naky zdi bo co. Ale tak co, dost veci jeste roste dal :)

    Jinak letos byla konecne zase vetsi uroda jablek po tom co jsem pred 3ma rokama razantne serezal stromy. Dobrejch 300kg. 200 jsme vzali do mostarny, vyteznost neco pres 50% ale pouze. Holt sucho bylo a jabka narostly mensi. Ale zase ten most to byla takova dobrota, hned jsem tam vyzahl skoro 4 litry, jo to jsem se potom procistil :)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    OGMIOS: Žďár nad Sázavou, 600 mnm, foceno teď v neděli. Už tam několikrát mrzlo a byly jinovatky, jak mohla přežít zatím lichořeřišnice taky moc nechápu, stále kvete a spálené jsou jen některé listy, evidentně ten mráz se nedostal všude, asi dobré mikroklimatické podmínky ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BROZKEFF: to je z tohohle vikendu? To tam mate tak teplo?koukal jsem ze ti jeste roste lichorerisnice. Me uz tyhle choulistivy veci pimrzly pred vic jak mesicem :(
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Na http://photos.brozkeff.net/index.php?/category/26 jsem nahrál pár víkendových fotek ze žďárské zahrady - vidět tam lze především výsledek samovýsevu různých věcí - momentálně především kozlíčku polníčku, doplněného mangoldem hlávkovým salátem, rukolou, kerblíkem a občas dalšíma věcma.

    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    dneska jsem kontrolovala hnuj na hromade a na vzdalenejsim konci uz je krasny, polorozpadly, zejmena konsky hnuj s pridavkem kralicich bobku a kurincu, tudiz kdo chce, je mu k dispozici, Berounsko :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    možná bych je namočil aby nebouchali..,nebo je spíš prohřej postupně
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    VIDEO: Podívejte se, jak si žížaly hnojní pošmáknou na odpadcích - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...ji-v-zemi-zizaly-0h8-/hobby-zahrada.aspx?c=A151026_131223_hobby-zahrada_bma
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    ZRNKO: no to by bylo skvělý! já z nich dělám dort - rodinný recept. Kaštany v tom jdou nahradit i velkými barevnými fazolemi, ale ty letos kuli mimču nemůžu. Když tak se můžu o recept podělit. Nepatří do toho žádná mouka, jen kaštany, vlašské ořechy, cukr a vejce.


    OGMIOS: já to pražim normálně na plotně v hrnci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam