• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Hmm a ja si letos zasadil salatovou cekanku a vyrostlo mi neco kudrnatyho a horkyho.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Udělejte si čas, program vypadá zajímavě ...
    Program • Permakultúra v meste 28.-29.11.2015
    http://festival.permakultura.sk/program/

    Byl jste někdo na na pražské PK v městě?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Nemám, to je vyšší zahradnická, hlavně to zimní rychlení ve sklepě :))
    http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/jak-pestovat-rychlit-a-belit-listovou-cekanku/
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    máte někdo zkušenosti s čekankou,s čekankovými puky?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    těžko se hledá nějaké obecné řešení u tak konkrétní záležitosti....,je potřeba postupovat v souladu s celým ekosystémem, prostudovat vazby podmínky situaci(ono to nakonec muže být správně),rozumně rozhodnout citlivě udělat,....hlavně pomalu,co není pomalu nemůže být pořádně,...nechat pracovat Přírodu k obrazu svému,
    tak mi připadá že je to nějaký odvodnění(nebo naopak nepoužívané zavlažování podmokem) a ta voda tam roky stojí a hnije jak není okysličovaná, to by víc změnily vodní rostliny než kybl vody, znám místa kde stojí voda v lese v tuních zarostlých vodními rostlinamy a voda je tam roky křištálově čistá), olejový fleky nemusí být po člověku...,přnesl bych vodní kytky vrby a pozoroval...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    do domácí čov
    VEVER
    VEVER --- ---
    OGMIOS: No, zkus si nabrat z té tvojí vody kus do skleničky a podívat se, jestli se v tom něco hýbe. Pokud nehýbe, tak podle mě kýbl vody smysl má. Ale zas, je půlka listopadu...možná už má všechno zimní spánek a bylo by dobře zkusit to na jaře.
    Pokud nemáš poblíž nějaký stabilizovaný rybník, tak by šlo dovézt klidně i menší množství vody z nějaké větší dálky, ale tím déle to pak bude trvat, no. A pokud bys do toho šel, tak kromě nějakých těch miniaturních planktoních korýšů bych klidně přihodila i nějaké vodní šneky.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Je to pozustatek mensiho vodniho kanalu. Dokola jsou jen dalsi kanaly, nevim jestli by kybl vody mel smysl. S bakteriema do zumpy jsem nevedel jestli to se muze, nevim co v tech tabletach vubec je za bakterie.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    vykopat to blato.....atd.
    pokud to nejde,prokysličit a bakterie do septiku,po čase obnovit přirozené biopochody,kýbl vody z rybníka není špatné nápad
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    URPUTNIK: na to jsem koukal, ale nenasel jsem kolik je kterejch rostlin potreba na kolik vody.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    VEVER
    VEVER --- ---
    OGMIOS: Žije v ní něco? Já bych došla k nejbližšímu dobře vypadajícímu rybníku v okolí, nabrala si tam kýbl vody a ten tam pak nalila. Ale bude to trochu na dlouho, nejspíš.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Nakej napad jak vycistit malou stojatou bezpritokovou(pouze dest) vodni plochu kde momentalne je docela hnusna hnijici bahnita voda s peknym olejovym bleskem? Momentalne tam roste rakos a orobinec. Co s tim?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Tak to vemte do K centra ty vorechy :))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAIRRA: :D nojo to musi donest spis nakej speed, po hasisi jsou munchies ;)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    KAIRRA: :-))) Tak cíl akce je mít nalouskané ořechy. Možná jste tehdy podcenili jiné občerstvení.
    KAREN: televize je nuda, navíc tím jak čučíš tak jsi pomalejší.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KEIKIN: to jsme jednou udělali. nějakej chytrák donesl hašiš, že to jako pak bude taková meditativní záležitost a hádej kolik těch ořechů zbylo :/
    KAREN
    KAREN --- ---
    KEIKIN: a někdo by k tomu musel pouštet vhodnou hudbu, případně lidi nějak hajpovat v hbitém louskání, hrát divadýlko nebo tak něco. naši na to teda měli televizi;))
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    DARJEEL: Mohla by být nějaká akce "loupání ořechů". Každej by si dovezl svoje bedýnky a louskalo by se do rána :-)))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: mne uz ty jabka letos sraly, sem rad, ze uz je po nich :) po praci jeste druha sychta zpracovavani, brr. Ale most je dobrej, to zase jako jo :-)
    Ted nastupuje sezona loupani orechu, ale u tech neni spech, to je fajn :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam