• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: s filtrací počítám. Mám vyzkoušený netafim http://www.netafim.cz/produkty/online_s.htm a naprosto bezporuchový provoz, krmil jsem to obyč kalovým čerpadlem o výtlaku 8 metrů.
    Páteř bude z PPR trubek a jednotlivé větve z HDPE hadic.
    Netafim dělá i samotížnou hobby sadu http://www.netafim.cz/produkty/family.htm
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZATAMOKO: kapénková závlaha mi přijde super, snad na to budeš mít tlak, sám o tom uvažuju, ale čet jsem, že převíšení by mělo být 12 metrů, což mi přijde jako přehnaný. Jen voda by v tom měla být co nejčistčí, aby se to nezanášelo, pak by se musel zákvas přefiltrovat. A hadice pokud možno PP z PVC se uvolňujou ftaláty...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: to jo, slepičince jsou velmi silné hnojivo a kořeny to nezřídka spálí. Proto to ředění 1:1000
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZATAMOKO: nevim jak slepicincem ten je silnej ale s kostivalivou jichou jsem zaleval rovnou a i casto a bez problemu. Zato slepicincem jsem si rostlinky znicil. To uz radsi davam slepici hovnajse treba ke keriku a jak zalejvam tak se to postupne vsakuje.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Hnojíte někdo zeleninu zkvašenými slepičinci?

    Mám něco málo slepic a postupně sbírám do sudu slepičince na zákvas, místo vody používám vykvašené kopřivy z loňska, takže to bude mít asi celkem sílu :)
    Záhony budou komplet pod kapkovkou (doufám, že se mi povede samotíž, převýšení tu celkem mám a záhony budou mít kolem 20-25m na délku). Jsou vyvýšené 20-30cm (celkem 200-300 m2 čisté osevní plochy + 60 m2 skleník), substrát je listovka z lípy a lísky, starší kompost (už na něm bylo 2x pěstováno - rajčata a dýně), podestýlka z kurníku, zemina.
    Přemýšlím nad tím, že bych tu jíchu neředil 1:10, ale třeba 1:100-1:1000 a prostě tím stabilně zaléval.
    Nebude tak hrozit spálení. Myslím, že by kontinuální přísun živin výrazně podporoval rozvoj mikroorganismů.
    Samozřejmě budou odděleny zalévací větve pro jednotlivé skupiny plodin dle náročnosti na výživu, takže někde tato hnojivá zálivka ani nebude aplikována. Mám 3 ibc nádrže po 1100l, tak s tím můžu laborovat.

    Nezkoušel jste někdo podobný režim? Je jedno jestli automatizovaně, nebo prostě lžíci jíchy do každé konve :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nefandím tomu
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DENDROBATA: taky tomu fandím :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    VODOMERKA: Tak zatím je tam 20 lidí a nikdo o tom neví, ale potenciál to podle mně má ..
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DENDROBATA: za ty dva roky se mi s poptávkou medu ozvali dva lidi. není to moc na business, spíš doplněk. možná funkčnější na bedýnkovou zeleninu.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: Jo, já, proč:)
    VODOMERKA: Jsem objevil ameriku neasi :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Pěstuje tu někdo Potočnici a Světelný kořen ???
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    DENDROBATA: jsem tam už rok nebo dva :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Už to tady bylo? .. je to vlastně takové lepší pokračování vajíčkové mapy která už se neaktualizuje, pomozte tomu se rozrůst .)
    Suroviny.info
    https://www.suroviny.info
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    v časopise zahrádkář,doporučují nátěr meruněk a broskví vápenným mlékem koncem ledna
    zajmavé graf pro vlastníky pařenišť

    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mrazová puklina nebo po úrodě nevadí,pokud se chystá strom rozštípnout na dvě pulky,tak je špatně vedená koruna ,je těžká,asi bych odřezal jednu pulku at to nepraskne až ke kořenu,ale to chce vidět
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to jidášovo ucho bych syrový teda nedal
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: VODA: Penízovka má tu tmavou sametovou nohu, to je dobrý znak .. pozor akorát na ty čepičatky a třepenitky, hlívu sem odsekával z pařezu zamrzlou :) Jidášovo ucho je fajn za syrova přímo v lese :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    EXCITE: tak to nehrozí. tipuju, ze do dvou let strom praskne.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BRUKEV: hlavně bys měl zamezit,aby ti do toho tekla voda a možná aby na to ani nesvítilo slunce
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Objevil jsem, že na dvou starších jabloních mi začíná praskat kmen. Na jaře se na to mrknu.
    Myslíte, že má smysl zavápnit kmen, at se zamezí případnému prohloubení prasklin kolísáním teplot? Vápní se hlavbně tedy na podzim a na jaře, ale krom horšího naanášení by zimní zavápnění imho nemělo ničemu vadit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam