• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Loni jsem měl rajsky v pytlích od obilí (tkaná textilie) na jižní straně u domu pod přesahem střechy, v pytlích směs zahradní zeminy, kompostu a kuřinců .. 4 odrůdy, mezi nima Tornádo F1 a sklizel jsem až do října.. Pliseň nepřišla, povrch subtratu mulčován slámou .. nutno zalívat aspon každy 3–4 den v tech vedrech .. přišla koncem léta invaze svilušek ale nějak se s tím ty rostlinky popraly..
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    co se týká rajčat: https://www.youtube.com/watch?v=3gQ735RNwlA ...žádní slimáci,tohle je geniální...

    pravda o mrkvi : https://www.youtube.com/watch?v=UaN0mpvWloU
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    na té fotce dole jsem měl v tom barevným šáší divoký rajčata
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    takže je to naopak první terasa, třetí rajčata
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    zahrada ,léto,4 fotka v popředí rajčata,poslední terasa u známýho











    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    když sháněli sedlaky do sudet,taky nikdo nešel,sedlák byl na vlastním ,tak kam by chodil,pokud to nebyl nějaká troska...stejná paralela
    TSOH
    TSOH --- ---
    jde někdo do toho ? :)
    Hledá se farmář pro malý ostrůvek. Má to ale jeden háček – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/koktejl/392351-hleda-se-farmar-pro-maly-ostruvek-ma-to-ale-jeden-hacek.html
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jinak rajčata se daj přezimovat a v příštím roce se dočkáte rajčat v květnu,to samý papriky
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    600 mnm Jeseníky,rajčata jedu na zemi, plazí se ikdyž je to tyčkový (aby se moc nevětvilo),u země (přízemní teplota)je daleko vyšší teplota než ve 2 metrech,a přes ty vedra se to v tom chabaští u země schová,plíseň jde ze země,takže slámové mulč,pokud to válím po zemi je lepší černá netkaná tex. na ní dozrajou rajčata i v říjnu,povápnit,ale stejně jsem vyhodil 2 kýble zelených rajčat,někdo to zavařuje ,ale mě to nejede,dozrává to pozdě protože se to snaží přes léto jen přežít,vlké foliák pro rajčata nee,suché skleník ano,pokud ty pytle stojí na hlíně,tzv,nemají dno,funguje to právě tak jako klimatizační buňka,to jo kořeny se líp schovaj,jak to má dno a ještě to stojí na dlažbě tak to je konec,nebo spíš totalní nesmysl

    co se týká těch nádob ,tak jo nějaký rajčata tam budou,ale v těch vedrech tito neporoste ,bude se to jenom snažit neuvařit,kór na terase,to se rozpálí jak svině,nezapomínejte ,že u 25 st C se zastavuje fotosyntéza
    KAREN
    KAREN --- ---
    SCHWEPZ: si udelej lan divokejch rajcat - jsou miniaturni, ale muzes jet na kvantitu.)))
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DARJEEL: foliovník? Ale větší potíže než nadmořská výška je (aspoň u nás) plíseň. Nestříkáme a když hodně prší, tak je to často v tahu a nepomůže ani olamování listu a plodů.
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    LITTLEPUNKK: max v černých pytlech nebo nádobách. máme balkón na JJZ a nikdy se nic "neuvařilo".
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    EXCITE: hlavně lidí co pěstují v paneláku na balkoně a nebo právě u těch jižních zdí v pytlech ...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LITTLEPUNKK: Tak o tom jsem ani neslyšel :) A pěstuju takhle rajčata a papriky u baráku už pár let..(+ tedy nějaký další i na poli)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    EXCITE: stím zalíváním opatrně ...nemyslím to přímo na Tebe ,ale slyšel jsem x zkušeností jak to letos lidi pořádně prolili než odjeli a kytky neuschly ,ale uvařily se jim kořeny ...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    JESTERKA_NA_ZDI: deda dava rajcata v jesenikach, cca850mnm...
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    ZRNKO: kde máš zahradu - jaký tam máš klima, že Ti jedou rajčata takhle polně? zatím jsem měla jen tyčkový v pytlích a i s nima jsem měla problém, že dozrávaly v době, kdy už začalo být vlhko a rozjížděly se plísně, takže tak polovina potenciální úrody byla v háji (vysočina, 550mnm, na jižní straně u domu)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    EXCITE: my dřív používali pytle od potravinářské soli. do půlky ohrnout, zasypat zeminou... případně sem tam díra.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZRNKO: Ale zas tolik nestraš, 2 dny to i v 10-15l kýblu vydrží,když to před odjezdem pořádně proliješ, případně je dobrý mít ještě pod tím misku. Samo záleží kde to je, např. když to bude mít položený na černým asfaltu na jižní straně,tak to nevydrží ani ten den :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    zatímco co jsem sklízel, soused co to měl ve 100 l džberu měl co dělat aby mu to v těch pekelných vedrech nechcíplo,pak kamsi odjel a za dva dny bylo po rajčatech,takže tak...pokud přízemní teploty šplhají k 60 st. tak to tak dopadne vždy.....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam