• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZRNKO: Tak ještě by to chtělo něco na dřepčíky, kterým moje lichorerisnice vloni moc chutnala. Vubec jsem měl vloni dřepčíkovskou morovou ránu a to na dvou zahradách.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: jeste jednou prosim s tim hryzcem. Jak to pises tak jsem nepochopil kde vzal chlapik lasicku atd..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Ja zkousel acokcu jen jednou a nez zacla kvist tak mi zmrzla. Narostla obri ale nechtela dlouho kvist.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    trnka jede opravdu s kořenů dost aktivně, protože to starší dřevo napadá dřevokazná houba,jak ji zadusí ,kořen vrazí sílu do výmladků,je to její habitat,potřeboval jsem silnější kmínek ze zdravé trnky a v podstatě je to téměř nemožné ,sřezal jsem jich desítky

    ačokča, jsem to zavrhl jako jedlý...,měl jsem takový trnitý plody(?),vzhledem k tomu že je to liana, tak bych se vyvaroval toho, aby to něco zadusilo,kór jabloň

    pod rybníkem bydlí chlápek,mimo jiné výborné a znalé to mičurinec,jeho vítězný boj s hryzcema je geniální, odhrabe vstupy do země,pokud je tam hryzec,tak je blesku rychle zase ucpe,to jsem věděl a viděl,ale nevěděl jsem proč to dělá,.....dělá to proto,že mu tam vleze lasička a vydrtí ho,tak ten chlápek to vytrvale odhraboval až jednoho dne přihopkala lasička a hryzec zmizel v nenávratnu potravního řetězce a už se neobjevil,když se objeví což je u rybníka jasný, odhrábne a lasička je naučená a ta je zase vybere

    jedna paní povídala že má výborný výsledky v boji proti molicím s lichořeřišnicí,kde je lichořeřišnice není molice,jen poznamenám ,že většina molic je zavlečených a není schopná u nás přežít zimu,ta naše co to přežije nesnáší tu lichořeřišnici, to musím ověřit,nebo mě někdo předběhl?
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    ale já bych si to stejně asi předpěstoval v kelímku a pak ty nejhezčí probral, 3 ačokči už jsou víc, než dokážeš využít
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    CYBERBARA: aby ti tu jabloň celou neobrostla. tady je popis od semo:

    Rostlinu lze pěstovat všude tam, kde se daří melounům, okurkám a tykvím. Jde o liánu, která potřebuje pro svůj růst dostatečně vysokou oporu a hodně místa, bohatě se větví. Dorůstá až 8 metrů výšky. Doporučujeme zaštipovat při 2 m výšky pro podpoření většího výnosu. Plody obsahují pro lidské zdraví důležité hořčiny a dále beta karoten, vitaminy C, B1 a B2. Konzumace malých čerstvých plodů napomáhá metabolismu cukrů a zlepšuje psychickou pohodu. Mladé plody se dají jíst i se semeny, zatímco ze starších plodů je už musíte odstranit. Ačokču je možné plnit mletým masem, sýrem, dusit, zapékat, přidávat do salátů a polévek. Ideální je sterilovaná ve sladkokyselém nálevu.

    v týdnu pojedu za staroušema, který na ačokče dost frčej a pokud nezapomenu, naberu si nějaký semínka, kdybyste někdo měl zájem
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    BASTOCH: mňam mňam, to zní dobře ... takže ji můžu vysít pod jabloň?? Potáhne se po ní??
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    EXCITE: tak to by mě teda nebavilo, mít živý plot z jednoletky. Mě ta zelenina nevadí, mladý ačočky jsou za syrova jako salátová okurka .. velký zas do vaření jak zelená paprika
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BASTOCH: Já z ní viděl živý ploty,ale mě nikdy moc vysoko nenarostla...ale zelenina k ničemu, chuti nevalné, snad jen na to nakladání na kyselo nebo dodatek do salátů.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    CYBERBARA: ačočka roste sama, přijde mi, že neni potřeba téměř žádná starost - max zálivka. dobrý je jí dát k něčemu, na co se může vyšplhat .. co jsem viděl, leze i 4-5 metrů vysoko.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZATAMOKO: zapomněl jsem napsat, že jsem myslel to, které máte doma. Nemusíte kvůli tomu chodit do obchodu.
    Psal jsem i do SEMO, ale bez reakce. Vyrubat to z jejich webu je na dlouho v jednom člověku.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    S kamarády dáváme dohromady malý projekt na tvorbu osevních postupů a rád bych vás požádal o pomoc.

    Potřebuji do tabulky https://docs.google.com/...eadsheets/d/1YMuXoTVVmoJGbu5lHB1_YqIMIdTxD9d3Bo9bPvwW47k/edit?usp=sharing zapsat maximum informací o dostupném osivu s parametry uvedenými v prvním řádku.

    Některé plodiny mají dva termíny setí/sklizně (typicky špenát). Prosím o zapsání obou termínů do samostatných sloupců.

    Pokud narazíte na nějaké nejasnosti, nebo chybějící sloupce, tak mi dejte vědět.

    Díky

    PS: nic prosím nemažte ;)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    URPUTNIK: věř že trnky se nesbavíš , resp. v tvém případě že o ni nepříjdeš :) rozmnožuje se kořenovými výmladky a ty rostou a rostou ...
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    na cesky wikipedii citujou jistyho Mezeru, kterej o trnce rika, ze 'Kmínky rostou pomalu a odumírají již po 20 – 40 letech' .. pac ja ji vzdycky potkal nekde na poli, tim se mysli ze umre celej ker, nebo ze ty jednotlivy slahouny maj tuhle zivotnost? chtel jsem neco na chalupu na jizni svah u okraje zahrady, kde je malo zeme a hodne skaly, prijde mi ze by ji to mohlo vyhovovat .. a ja tam nechci udrzovat plot :) ale cekal jsem, ze vydrzi dele a ne ze mne ceka obnova ..
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    bříza je plevel, ,to si někde odkopni,nebo v lesnické školce
    XL1
    XL1 --- ---
    sháním na jaro sazenice břízy-čím větší tím lepší....má někdo tip ?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: ty kraso ;)))
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    tykve se vám pokříží s úplnou jistotou,vlastní osivo lze získat jen totální izolací květu,jak vám to proletí čmelák tak čert ví odkud přiletěl....

    kyble a pytle,hmm podle mě je to ohyzdný

    to ogmios: do podzimu mi ty igelitky tam dorostou v pytle,nebo v plachtu,záleží jak moc fouká
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    KAREN: tak hokajdo vypadá jako dobrá varianta, ráda bych příští rok sadila už svoje semínka... takže nemíchat s jinýma, aby nevznikali mutanti... a Tys mi nabízela semínka - máš hokaido??
    KAREN
    KAREN --- ---
    CYBERBARA:
    to zalezi na tvejch preferencich, podminkach pestovani, prakticnosti (hokaido napr. nemusis loupat a dobre se uchovavaj, ale kdybys zas chtela obri dyne nebo nejakou vetsi delikatesu, je dobrej napad zvolit neco jinyho); a pak na moznosti pestovat treba i vice druhu, pokud teda chces shromazdovat a vysevat vlastni semena - je treba zachovat dostatecnou vzdalenost, aby se ti to nekrizilo atd. atd. semenarskej zaklad je docela slusnej v ty Cesky biozahrade napr. to za tebe nikdo nerozhodne, ja to beru "po selsku", takze pestuju hokaido a zacala jsem s jednoduse dostupnejma kvalitnima semenama od kamarada...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam