• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DA_NIELA: no ze zacatku to vypada beznadejne...ale kdyz se to dela par dni v kuse tak zacnou dochazet....nejvetsi masakr je to pri uplnku...to delaji orgie a chce je to zmasakrovat vcas
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KLATIC: a kolikrát v noci chodíš? loni jsem to zkoušela, v 10 jsem vyrazila a než jsem došla na konec, na začátku už byli nalezlí noví kolonisti. lol.
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    Ahoj, máte tip na nějaký levný obchod s foliemi na pařník? Nebo nějakou alternativu, jak to vyřešit levně a funkčně? Pařník bude z lešenářskejch trubek na záhonu cca 32m2.
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    BROZKEFF: Nahrál jsem to i na Flickr, kam jsem se pokusil doplnit i anglické a vědecké názvy: https://www.flickr.com/photos/95574889@N04/
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Dnešní fotky ze zahrady ve Žďáře
    ownCloud
    https://akasha.brozkeff.net/owncloud/index.php/apps/gallery/s/R1LzVjUPpJUYIF0#

    Na snímcích z jedlých věcí především: koberce polníčku (valerianella locusta) doplněné občas keblíkem (anthriscus cerefolium), křezem tenkolistým (diplotaxis tenuifolia, často označovaný jako rukola), fenyklem, česnekem, cibulí, červenou řepou, mangoldem, hlávkovým salátem, a samozřejmě divokými plevely typu ptačinec, bršlice, smetánka apod.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZORBOVA: Zkusmo jsem jeden strčil do vermikompostu, tam vyklíčí uplně všechno :)
    ZORBOVA
    ZORBOVA --- ---
    ja už taky máčím batáty na sadbu. Ale trvá jim to docela dlouho. Po zhruba deseti dnech ve vodě vyrazily mini kořínky. Jsem zvědavá, co z toho bude.
    VODA
    VODA --- ---
    CHESUS: ani ve skleníčku?:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    CHESUS: .) mne se libi i ta kytka samotna, na vysledek jsem zvedava - ale po netu najdes fota sklizne z CR...
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    VODA: KAREN: jako okrasna zajimavost dobry, ale doporucuju si nic od toho neslibovat (pravdepodobne poroste pomalu, uschne nebo naopak shnije, zmrzne nebo nedozraje). samozrejme budu mile prekvapen kdyz me nekdo na podzim vyvede z omylu.))
    MTO
    MTO --- ---
    :-)

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Batát zakoupen.. jdu máchat :)
    Potřeboval jsem si v tom udělat pořádek ... batáty z obchodu jsou tedy povijinice batátová (Ipomoea batatas)
    Mám potom ješte ve sklepě jam čínský (Dioscorea batatas) přezdívaný světelný kořen
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    VODA: Podle mně tím máčením vyplavíš ty inhibitory klíčení (pokud tam jsou) takže za mně máčet :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    VODA: hmm takze batatove rizky?.)) uz vzhled rostliny je pro me lakavej, ze to testnu
    VODA
    VODA --- ---
    KAREN: údajně je výtěžnost nízká, když je tam ta původní batáta:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    VODA: safra, chtela jsem letos zasadit par cervenejch nebo jinejch zajimavejch brambor, a tohle vypada jeste lakaveji.) docetla jsem se, ze to pry klici i rovnou v hline... no asi do toho jdu taky.)


    Batáty - pěstování batátů, tipy a rady pro zahrádkáře
    http://zahrada.bydleniprokazdeho.cz/zelenina/Bataty/
    VODA
    VODA --- ---
    Nemáte někdo zkušenost s pěstování sladkých brambor? Trochu odbočím od roubů k řízkům:) letos prvně testujeme pěstování batátu. Když se vysadí po zmrzlých, nemělo by jim nic chybět i v našem pásmu. Spolehlivě vyklíčila hlíza koupená v lidlu, kterou jsme namočili asi před měsícem. Je to sice s předstihem, ale zajímalo nás, jestli batáty z markáče nejsou chemicky ošetřené proti klíčení - a nejsou. Další hlízy batátů jsme koupili v kauflandu za diskontní cenu (za 3 hlízy za 40 kč,-), ale byly o mnoho víc poškozené než ty lídlácké a i odruda byla se světlou dužninou. Ty jsme nakonec rozpůlili, namočili do vody a momentálně čekáme na výsledek. Příští rok, když se zadaří, počítáme s vlastní sadbou batátů
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SCHWEPZ: BODY_SUIT: asi myslela pravokořené, tedy zakořenělé rouby (řízky) ... O tom psal Jarda Svoboda v té knize .. ovocnáři kroutí hlavou pač podnože a kořenový systém semenáčů :)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    BODY_SUIT: to jsou stromy na semenných podnožích, ale v tom není přeci žádný problém, důležité je, že jde o tu a tu odrůdu, ne?

    "Zaměřujeme se na osvědčené odrůdy a druhy, které je možné pěstovat bez chemického ošetřování a to i v okrajových oblastech a vyšších polohách (...) stromy na takovéto podnoži dobře kotví, lépe si hledají vodu i živiny a jejich životnost dosahuje několik desítek let a při dobré péči dávají užitek několika generacím pěstitelů"
    Staré odrudy - Vize školky - Ovocné stromy
    http://www.stareodrudy.org/vize-skolky.html
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    SVAN: v okolí Kladna kdybys chtěla..;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam