• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KAREN:
    VODA: ok díky, jdu to ládovat ven:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    taky jsem to riskla, protoze jedeme pryc a predpest by to sam nekde na okne nedal - rajcata, tabak, physalis... vs. vysocina;)
    VODA
    VODA --- ---
    PETEKKA: my už máme týden všechno venku
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    dáváte už o víkendu ven rajčata, cukety a okurky nebo mám ještě vydržet?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    OGMIOS: jablka a třešně u nás dobrý
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    SCHWEPZ: k te posledni vete pana Havla:

    EU reshapes its biofuels policy : Biofuels Digest
    http://www.biofuelsdigest.com/bdigest/2015/04/16/eu-reshapes-its-biofuels-policy/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JAZZZ: jo tak to jo, to u nas mrzlo asi tejden kazdou noc. -3C bylo nejmin. Nastesti to vse prezilo. Ikdyz jablonne vykvetly az ted a nejak malo bude jablek letos. Asi to odpociva po lonsku.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Palivo místo chleba. nemluvě o koblihách:
    Problémem krajiny není řepka, ale velké širé rodné lány

    Petr Havel - Názory Aktuálně
    http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-havel.php?itemid=27365

    Skutečnost, že je každoročně touto dobou naše země na první pohled výrazně více žlutá než jindy v průběhu roku, vzbuzuje pravidelné diskuse o tom, zda by nebylo vhodné, aby žluté barvy na polích ubylo. Tedy, aby ubylo ploch řepky olejné. Atraktivity tématu si všimlo i ministerstvo zemědělství, které hned přispěchalo s tezí, že plánuje do budoucna plochy řepky snížit. V rámci nedávno prezentované strategie vývoje zemědělství do roku 2030.
    Nástrojem k tomu má být přitom podle ministerstva přesměrování části dotací na podporu živočišné výroby. Jenže tak jednoduché to není. V prvé řadě je třeba připomenout, že současná dotační politika bude produkci řepky podporovat i nadále, v rámci takzvané jednotné platby na plochu, která je, již podle svého názvu, směrovaná na obhospodařované hektary, a ne tedy na jednotlivé plodiny (komodity). Přestože řepka není ani v současné době, na rozdíl od některých jiných plodin, specielně podporována, pěstují naši zemědělci řepku na stále větších plochách, prostě proto, že se jim to vyplatí. To je dáno zejména skutečností, že řepku lze kromě potravinářského využití zpracovat také k technickým účelům, na metylester řepkového oleje (MEŘO), a využít jej dále jako pohonnou hmotu. Pokud by v budoucnosti měly plochy řepky v ČR klesnout, nestane se tak z rozhodnutí ministerstva, ale zrušením závazků členských zemí EU vyrábět administrativně stanovený podíl biopaliv na trhu pohonných hmot.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    OGMIOS: cca pred 14ti dny
    Meteorologické záznamy duben 2016
    http://www.meteo.jankovic.cz/zaznamy/rok-2016/duben/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    EXCITE: Tři dny nocních mrazu udelaly své i u nas, oresaky a kaštany dohání zmrlé listí .. merunky jsem nekoumal ale asi to bude bída
    TRISSIE:: Na plody, na okrasu i pro hmyz .. jime ji za syrova i na štávy, marmelády a koláče
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    U vas ted mrzlo?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    taky nam toho na zahrade dost pomrzlo. pomohl by v takovym pripade nejaky pytel z netkana textilie? preci jen teplota sla pod nulu tesne.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DENDROBATA: máš ji jen na okrasu/pro ptáky, nebo nějak zpracováváš?
    naše zase kvete jak blbá, tak přemýšlím, co s úrodou - likéru mám aktuálně doma dva ročníky, marmeládu taky, takže to padá. Možná sirup?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Tak jsem zkouknul stromky a meruňky, broskve katastrofa, 98% květů zmrzlo a všechno opadalo. Kladensko.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    VEVER: Ano a byla upně obsypaná zlatohlávky .)
    VEVER
    VEVER --- ---
    DENDROBATA: Aronie?
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: tagasi ta nashi, nee?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Malý kvíz.. Copak to tady kvete?

    KAREN
    KAREN --- ---
    BODY_SUIT: mne ta spirala prijde takova jako uhlednoucka "magicka" vec, ale to vysychani a jiny problemy me vzdycky odrazovaly. bylinky hlavne na vareni a spotrebu zacerstva mam na nekolika stanovistich ruznyho typu v blizkosti pribytku a vyhovuje mi to tak - aspon mam prilezitost omrknout zahony, ptacky a slepyse...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BODY_SUIT: Vodu musíš dolévat a mel by tam byt natažený z jezírka knot nebo aspon kus hadru kterou vzlíná voda do nejnižžší části spirály .. Máš tam vlastně na malým prostoru místa výsušná, slunná, stinná, vlhká .. spirála je spíš takový edukační prvek na malé pozemky
    LINKOS: Zato Ruda jede :) http://www.uvdl.cz/rudolf-jelinek-kupuje-sad-v-chile.htm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam