• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    co za zdroje byste doporucili, co se tyce zadrzovani vody v zahrade? prakticky tipy a navody jak na svejly, jezirka atd.
    predem diky!.)
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Vždycky, když někde slyším / vidím spojení "pěstovat zvířata", zešediví mi jeden vlas.
    DIZZYDENT
    DIZZYDENT --- ---
    XL1: ja letos pozoruji na zahrádce výrazný úbytek slimaku a výrazný příbytek slepýšů..mam pocit ze jsou pod každou deskou nebo kupou trávy. Jak se tam dostali nebo jak je nalákat nevím, ale funguje to k mé radosti
    XL1
    XL1 --- ---
    Má tu někdo reálnou zkušenost s NEMASLUGEM proti slimákům? běžce nebo kachny kvůli tomu pěstovat nebudu- nevim co bych s nima v zimě dělal...a zdá se že ty d+šte slimejše zas aktivovaly...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZATAMOKO: mě vloni kombo mravenci-mšice málem úplně zlikvidovalo jeden stromkový rybíz.. Letos jsem koukal,už zase nabíhaj,skoro každý stromek i strom je napadený..

    Zkusím jíchu z kopřiv nebo tu "marihuanu" :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LENGYANG: mšicím pomáhají mravenci, kteří od nich získávají sladkou mízu. V první řadě se to chce zbavit mravenců. V chalupě nám pomohl odvar z hřebíčku, kterým jsem vystříkal jejich cestičky.
    Problematický je mulč, alespoň u nás, neb to je mravenců ráj. Na druhou stranu se mi to okopávat taky furt nechce, tak jsem rezignoval a halt tu 1/4 úrody obětuju :)
    Z "přípravků" se mi krátkodobě osvědčila emulze vody, česneku, oleje a mýdla.
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    LENGYANG: na mšice nám pomohl vývar listí z marihuany. vezmeš listí vyvaříš ho necháš to vylouhovat a pak tou vodou to postřikas
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Sedmitecny uz asi ani nejsou. Ja uz vidam jen s vic teckama.
    LENGYANG
    LENGYANG --- ---
    Ahoj, mám dotaz, nemáte někdo typ na to jak se ekologickou cestou zbavit Mšice jitrocelové/mšice rybízové? PS: slunéčka sedmitečná fakt nehodlám sbírat, ale sháním nějaký potřik.. diky
    EETEE
    EETEE --- ---
    Ahoj, má tu někdo zkušenosti s postřikem ředěného koloidního stříbra proti plísni rajčat, brambor a okurek? (Jaký poměr, kdy postřikovat atd...)

    Nebo alespoň tip na odkaz kde bych o tom mohla najít důvěryhodnější informace než jsou odpovědi v diskuzích typu "ano/ne".
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    WASPER: u nasich vyvadi jezcice pravidelne maly a slimaky maj porad.
    WASPER
    WASPER --- ---
    DARJEEL: Kde je ježek pánem - se slimákem ámen. :D Taky se mi asi jeden zabydlel pod hromadou komostujiho-se bordelu.
    XL1
    XL1 --- ---
    ...se naroubuje.....umíte to ?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    OGMIOS: jo. nebo se na tureckou roubuje klasická
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: si porid tureckou lisku.
    UFOLOG
    UFOLOG --- ---
    Tomáš Svoboda tento víkend na Smraďavce u Uherského Hradiště!
    [ ZEMĚZEN / ostatniother / 27.5.2016 / CR - Zlinsky kraj - Kemp Lopůch, Smraďavka u Buchlovic ]

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ASIG: Jo,tak to je od nich oblož, je to prostě spálený od slunce---Já seděl v neděli 3 hoďky na slunci a mám spálený záda taky :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Ví někdo kde se dá koupit Líska- ale jen jako strom, štěpovaná na kmeni, ne keř ! a ideálně už eějaká vzrostlejší , aby to plodilo co nejdřív...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    TRAFO: to by odpovidalo...
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    KLATIC: Podle http://www.americanscientist.org/issues/pub/sunburned-ferns je to možné na "pár chlupatejch listech" ale jinak je to urban legend.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam