• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TRISSIE: já normálně používám Karate 3x za sezónu, hlavně tu jarní, ale to jsem sem psát nechtěla :) žádné pěstování něčeho vedle mi nikdy nepomohlo proti žádnému škůdci. A že jsme jeden rok měli stovky afrikánů, například. Když to chci víc "eko", použiju přípravky na bázi parazitických organismů, pokud existují.

    Obecně lépe odolají podzimní výsadby, zejména po vlhkém chladném jaru. To stačí Karate tak 2x. Postupu s tunely mi ukazoval nějaký pán, kterému jsem obdivovala kapustu.

    A nevolila bych kadeřábek, ten má nechráněn každý list, kapusta je kompaktní, tak se ubrání lépe.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAR_TINA: akorát s tou folií pozor, že to není dobré na místa, kde hodně fouká vítr.
    bydlíme na větrném vršku a zeleninová zahrada je v proluce mezi domy - tunel jsem zkusila jednou a po první bouřce jsem ho odmotávala z houpačky :-(
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LINKOS: nic nepomohlo. A když se zlikvidoval bělásek, přidaly se nějaké molice nebo co to bylo.
    Někdo pěstuje kapusty pod folií nebo textilií - nízký tunel z ohnutých prutů a na to natáhnout bílou netkanou textilii.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SCHIZOGENES: vratic a pelybek cernobil mi rostl hned vedle a housenek bylo pozehnane.
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    LINKOS: výluhy z rajčatového listí, blízkost rajčat jako taková (smíšená kultura, možná stačí záhon nebo pár kytek rajčat vedle), totéž pelyněk nebo vratič -- postřikovat, mulčovat
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: ja sbiram
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    loni mi celkem uspesne mordoval moje oblibene kapusticky belasek,tedy jeho potomstvo. Mate pri nemu nejaky osvetseny postup?
    XL1
    XL1 --- ---
    Daruju řízky z rostliny Brugmansia sauveolens/durman/...rostlina je čarodějná a komplet jedovatá takže NE na doma...venku polostín.
    JAGA
    JAGA --- ---
    Právě vyšel šestý svazek edice Klíč k soběstačnosti - Včelaření! Viz http://www.permakulturacs.cz/#publicationsanchor


    LINKOS
    LINKOS --- ---
    URPUTNIK: dřevěný uhlí je fajn, ještě lepší je zuhelnatěná sláma,seno, tedy uhel přímo z rostlin
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    zacnu pridavat do kompostu dreveny uhli, zjevne je to lety overena technika :)
    [ DARJEEL @ Breakthrough - prorážení skořápky reality ]
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    WASPER: jee ja to myslel z hlediska zakonneho co se s timhle typem pozemku smi a nesmi :)
    WASPER
    WASPER --- ---
    OGMIOS: Ahoj. IMO to znamena ze je vysoka hladina spodni vody. ( udelal bych cvicne jamu metr hlubokou a uvidis jak jsi na tom. - Puda bude mit nejspis dost kyselou reakci. Urcite ti tam skvele poroste vres, konopi, rakos a bambus. Ze stromu pak vrbicky vseho druhu...
    NYA
    NYA --- ---
    u nás ve vsi je na návsi velkej platan památnej strom, kdyby náhodou..
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: pokud nutne netrvas na semenu, tak zrovna je dobrej cas na narizkovani.
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    MAR_TINA: To jsem pochopila, ale jakože to semínko je v chmíří tý kuličky (plodu)..Díky za odkaz :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: samozřejmě, že roste ze semene. Jen musím umět rozlišit, která část plodu je semeno. A počítat s úspěšností 1 ze 1000 a menší. Takže začni s velkým záhonem semen.
    PLATANUS Linné – Platanaceae – platan, vodoklen
    http://www.stromy.info/platanus-linne-%E2%80%93-platanaceae-%E2%80%93-platan-vodoklen/
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    NYA: Hmm díky moc no.. :D Plody Platanu jsou trošku složitější.. To se nezasahuje ze semínka, ale asi z toho chmíří právě ;)
    NYA
    NYA --- ---
    ANIKEVESTIFEX: ahoj, zkus vzít semínka platanu a dát do země :)
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    Čau, nevím úplně kam s tím, jestli todle je ta diskuze...
    Ale..nevíte někdo jak zasadit Platan? Od semínka...Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem naprostý laik. :)
    Dík
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam