• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: co je ufíčko? s čím máš od nich zkušenosti?

    ZATAMOKO: používám pouze obyč sejtko na sací trubce. Zatím v pohodě asi pátej rok (ku.va toto utíká :-))
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: poptej přímo Netafim, ceny jsou poloviční. Teda pokud chces jen pár kousku, tak je to jedno. Já chtěl malé stovky "ufíček" :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS & CUKI: u vodárny doporučuju předfiltr.
    2 roky používám http://www.gardena.com/cz/water-management/irrigation-pump/3000-4-eco-classic/ a zatím bez problému.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: dík za link, ten mě přivedl k tomu co se používá ve špáňu.
    Všechny ty systémy jsou firmy netafim, jen různé typy. Měl jsem ale dojem že to jsou netlakové systémy :-(

    Po záplavách v Carboneras jsem si pár kousků našel, tak je vyzkoušim a pak podle toho nakoupim další, stejně to stojí pakatel:
    Drip - jednotlivé komponenty - nejlevnejsi-growshop.cz
    https://www.nejlevnejsi-growshop.cz/zalivka/zavlaha-zalivka/drip-jednotlive-komponenty/

    akorát tu nemaj moc na výběr, já mám pár kousků asi od deseti systémů lišících se nejen průtokem ale i k-cí.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: ještě je možnost to přečerpávat z IBC řízeně třeba do menší co je v dostatečné vejšce. Na to ti stačí hlídání hladin...
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: technicky se to nazývá presscontrol. Stjí to tak od 500-1500Kč nebo to bývá součást domácích vodáren. Nicméně by ti stačila úplně i klasická domácí vodárna s vakem:
    Vodárna domácí Güde HWW 3100K 2 650 Kč | EVA.cz
    https://www.eva.cz/zbozi/31029/vodarna-domaci-gude-hww-3100k/?gclid=CIXU4drVy9ICFUy3Gwod4mwIjw
    kuc co chceš finkce je až na pár vyjímej spíše o náhodě než značce. Tu s presscontrolem mývaj za dobrý prachy třeba v lídlu
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    resim ted taky zavlahu a to z ibc umosteneho vyskove pod zahradou,takze samospad nejde. Chtel bych zalevat normalne hadici,tudis jsem googlil a nasel jsem cerpadlo co bych pridelal k ibc,pred to nejaky filtr. No ale ted jeste aby se cerpadlo rozebehlo kdyz zacnu zalevat,nasel jsem nejakou ridici jednotku ktera se umistuje za cerpadlo a pri poklesu tlaku by to melo spustit čerpadlo.
    Je to tak ok,nebo mi tam neco chybi,ci prebyva. Nebo napada nekoho jednodussi,ci levnejsi reseni?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: http://www.netafim.cz/produkty/family.htm
    tak tady uvadeji minimalne 1 metr.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: hmm to je moc, někde to ty 2m vejš mít budu ale někde jen pár desítek cm.
    přivezl jsem si ze španělska nějaký vzorky těch jejich systému, ale nikde jsem se nedozvěděl na jakej tlak to je dělaný...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: znam firmu co to vyrabi,problem je,ze to chce asi o 2-3 vejs zdroj vody.
    CUKI
    CUKI --- ---
    nemá někdo nějakej zajímavej nápad na beztlaké samozavlažovací systémy?
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    LINKOS: fpoho, lepí se klihem a nebo celulózovým lepidlem
    KAREN
    KAREN --- ---
    XL1: ji pak osprchuj, kdyby se ti to nezdalo
    XL1
    XL1 --- ---
    tak ten řepkový olej funguuje....akorát doufám že ta rostlina se neudusí
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    vcelku by me zajimalo jakym lepidlem se lepi kartonove krabice,hojne doporucovane k mulcovani
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZATAMOKO: Jo, to je na akutní problém, není to systematický postřik :) Účinný i na molice.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    EXCITE: zkoušel jsem vloni, ale mravenci si je tam natáhli znova.
    Pomohlo až slepičí komando, který ty mravence vyzobalo a mraveniště rozhrabalo :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Pěstuje tu někdo Durman /Brugmansii/ trvalku ?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: 5 kapek řepkového oleje smíchej za jasného dne s jednou kapkou smáčidla(použij jar či jeho náhražky) , promíchej s 2dcl vody a postřikuj ty bestie. Doporučuji jednou opakovat.
    XL1
    XL1 --- ---
    poradí někdo co na mšice ? něco domácího , ne příliš chemickýho ale funkčního a vyzkoušenýho ?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ROMANITO: tak třeba tam budou ještě až se bude sklízet
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam