• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    XL1
    XL1 --- ---
    LINKOS: Paraziti-jmenuje jse to Nemaslug, stojí to 500-1000 Kč, a funguje to jen na malé jedince. jakmile jsou větší než pár cm tak to na ně absolutně nezabírá, navíc se to musí dělat x krát ročně a přes zimu ty paraziti zas vymrznou tudíž další rok nanovo...k ničemu prostě.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XL1: a co ty paraziti? Ted nevim nazev,ale melo by to napadat jejich organismus, vzhledem k tomu ze to jsou kanibalove,tak se to pry i dost siri. Zkousel nekdo?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: hejna :)

    Pokud se ti nikdo neozve, mohl bych ti nechat vylíhnout vajíčka,ale kachničky budou malé a rozhodně ne v dubnu a bez záruky pohlaví.
    XL1
    XL1 --- ---
    Zdar. nabízí tu někdo indický běžce-mám zájem o 2 samice +1 samce- odběr konec dubna až jim připravim bydlení....PLS do pošty .
    Na slimáky jak jsem během pár let zjistil nic jiného neplatí a ty prachy co sem vyhodil za Ferramoly, Nemaslugy , atd sem moh dávno dát do kachního stáda.
    UFOSSS
    UFOSSS --- ---
    [ KPZ s Apolenou Rychlíkovou / kinomovie / 11.4.2017 / CR - Praha - Kavárna Crossclub, Plynární 23 ]

    O komunitně podporovaném zemědělství s dokumentaristkou Apolenou Rychlíkovou

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Aha takze kalifornskejch se uz nezbavime :))
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VODOMERKA: to je mozny,preci jen jsou vyslechteny z hnojaku. Nebudu davat zadnou nasadu,ktery si to najdou ty tam budou
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    LINKOS: tak hlavně, ať ta násada nejsou kalifornský žížaly. mám 5 let vyzkoušeno, že v našich zimách přežívají a množí se (oproti oficiálnímu tvrzení).
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VODOMERKA: to asi jo,ale me jde o to co s "bioodpadem". Todle mi prijde jako zajimavy napad na recyklaci. Navic primo v zahonku,uvidim az to zkusim
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    LINKOS: na nalákání žížal do záhonku stačí párkrát prolít ředěným worm teda :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    tak jsem objevil dalsi zajimy vymysl, zizaly vez. Pro ty co neznaji podobne jako ja donedavna, jedna se jedna se o jakesi vermikompostovani primo v zahonku, davaji tam nasadu zizal,coz me prijde zbytecne,spise pokud budu zkouset podporim mistni zizaly populaci. Jednoduse se dole navrtaji do trubky otvory aby mohli zizali snadno tam a zpet,trubka se pichne do zahonku a do ni se hazi stejne veci jako do vermikompostu.
    RED_KOMUSO
    RED_KOMUSO --- ---
    Ahoj, nemáte někdo japonskou meruňku, prunus mume, která nese plody a je odolná mrazu? Rád bych zasadil. Díky moc.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Řeším jahody, tak kdybyste někdo věděl [ ZATAMOKO @ ZAHRADY a zahradniceni ]
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Nemate nahodou nekdo zetor 25A? Ja bych potreboval sehnat novej vrsek na takovou krabici co je vzadu a je v tom pohon na kardan na pridavny zarizeni. Ma to viko a na tom viku je zaves na ty pridavny zarizeni a ten mam urazenej. Otazka je jak se tomuhle rika pac to nemuzu najit.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Komu se daří, když se daří českému zemědělství? | Ochrana půdy - informační web
    http://www.ochrana-pudy.cz/...o-pudu/eroze/komu-se-dari-kdyz-se-dari-ceskemu-zemedelstvi/2017/03/20/
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    kdybyste si chtěli pořídit traktor, dejte si pozor aby nebyl moc high-tech a nebo, aby alespoň šel hacknout, jinak byste taky nemuseli mít možnost si ho opravit ;)
    Why American Farmers Are Hacking Their Tractors With Ukrainian Firmware - Motherboard
    https://motherboard.vice.com/...-american-farmers-are-hacking-their-tractors-with-ukrainian-firmware
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    LINKOS: hele, Gengel to má nejspíš ošetřený jako výzkum nebo něco takovýho. nikde jsem neřekl, že je Gengel ilegální ;). není legální neschválené osivo šířit, natož komerčně (a o to se jedná zejména). proto semínkovna funguje tak, že anonymně vložíte a anonymně vyberete.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: to s temi seminky mi vysvetli, vim o nekolika iniciativach co to delaji,chces rict,ze gengel je ilegalni?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam