• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Ahoj .. přijde mi blbý se jen tak vypařit protože sem už moc nechodím ... , rostliny rostou, naše těla tlejou, koloběh uhlíku funguje.. kdyby měl někdo zájem... dále mně může kontaktovat zde design@zahrady-zlin.cz .. jinak kolem Zína - střední Morava jsme docela aktivní -- Na FB skupina Kompost Zlín .. Ať se daří a SEE YOU -- přidávám video pana Perkinse
    Setting up infrastructure, storing & selling produce and other things...
    https://www.youtube.com/watch?v=zRSFTtDDpaw
    XL1
    XL1 --- ---
    ou kej . zkusíme červen....
    VEVER
    VEVER --- ---
    LEISHA: Mně něco zplesnivělo, ale vždycky to byly ty co jsem nedávala zakořeňovat ve správnou dobu. Mně bylo řečeno že to musí být akorát červen :)
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    XL1: Aha, to se mi nestalo ani jednou... když už nezakořenily, tak normálně uschly....
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    máme tu tři pytle peří, zkoušel tu někdo někdy dat to do kompostu-tedy nějak postupně po málu? Nebo rovnou do půdy? Mám takový dojem,že to má hodně dusíku,ale pomaly rozklad...
    XL1
    XL1 --- ---
    LEISHA: fajn. akorat tak sem to zkousel a vzdycky to pod tou sklenicí shnilo...
    LEISHA
    LEISHA --- ---
    XL1: Ustřihnu větev s odkvetlým květem, zastřihnu vršek, zapíchnu do záhonu, přikryju sklenicí. Nejlepší doba je tak červen, červenec; to zakořenila většina. Ze srpnovejch to dala tak třetina. Akorát je potřeba to zalívat aby půda nevyschla, jinak si toho nevšímej. A sklenice se sundá až na podzim.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: Máma vždycky zasadila na záhon řízek/spíše květ pod 5l láhev , úspěšnost bych řekl tak 50%
    XL1
    XL1 --- ---
    CUKI: odkopky ne, zajima mne jak to mnozit z odkvetlých částí
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    zahon 1 - cerven -> srpen (to nejvetsi s bilymi kvety je vykvetla redkvicka :)



    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: špenát, růžičková kapusta,..
    LINKOS: pruty půjdou z tuha, ale na konci vegetačního období to můžeš zkusit a pak až jaro.
    CUKI
    CUKI --- ---
    XL1: růže je děsnej plevel, ta se množí sama. Pokud chceš řízeně tak v předjaří odkopkem a pak všechno hodně sesříhnout (na dvě tři očka).
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS:Úspěšnost hodně ale záleží na sousedkách veverkách :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    EXCITE: neni ted uz pozde? Zkusim to,letos jsem na nej na jare zapomel,tak ho zkusim k plotu ted
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    LINKOS: doporucuju cernou redkev..u ty vetsinou obludy nezvladnou prokousat tu tvrdou slupku
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LINKOS: co ještě zkusit ten hrášek?
    KAREN
    KAREN --- ---
    LINKOS: spenat, redkvicka, zimni salat, polnicek, mozna mrkev (ta teda pak na snehu nebo co to bude ;D)?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    co by ste ted doporucili sit, idealne aby to stihlo jeste dozrat do podzimu,nebo i neco co se sklidi na jare. Predpokladam,ze na ozime veci je jeste brzo. Napada me jen redkev.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LINKOS: na druhou stranu nejsou nijak spatne,sic clovek toho vetsinu zna,ale jsou tam i zajimave veci,pro nekoho kdo se chce dostat do obrazu, pokud hleda clovek nejakou inspiraci, najdou se v tehle serii dobre veci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam