• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    potrebuji ostrihat lisku co nam roste do zahrady,ziskane pruty bych chtel zasadit o kousek vedle.
    Dva dotazy,kdy je na to vhodna doba,predpokladam,ze ted je brzo,spise podzim bude vhodny,nebo uz muzem?
    Druhy na jakou delku zkratit a kolik do zeme? Predpokladam, ze bych to vrazil tak 20cm do zeme a nad povrchem nechal tak 40-50 cm?
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    Nekde jsem cetl clanek o nejakem panovi, ktery se venuje pestovani citrusu uz nejakych 20let na amaterske urovni a jeho peatitelske uspechy posadili na prdel i zkusene odborniky. zkusim to dohledat.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MARTHINEZ: a jak to funguje s temi pomeranci, pokud potrebuji tak 15-20 pres zimu tak bych mel pro ne i misto,pres leto bych je dal na balkon.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    MARTHINEZ: jasne, ono i instituce s tim maji problem, je to vec, kterou muzou nakonec delat jen komunity a ty bohuzel rapidne mizi. jinak tuhle vec jako jedinec dela 40 let typek v minnesote s liskama - philip rutter (badgersett farm), inspirujici.
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    LINKOS: citrusy u nás všeobecně jdou, pokud je máš kam dát na zimu (jen je nutné je zastřihávat, hnojit a ošetřovat proti škůdcům). Banánovník na banány nemá moc smysl, záleží i na odrůdě.

    PATRICIUS: souhlas, kakaovník mají v botanické zahradě na ČZU, ale ještě jsem ho neviděl dozrát.

    TADEAS: to si nedokážu představit na úrovni jedince (který by se tomu věnoval) a ne u tropických druhů, subtropické ještě jo, ale tropické ne.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Jinak me by se libil pomerancovnik, videl jsem fotku takoveho zakrsleho asi metr vysokeho,obaleneho pomeranci. Ten bych jeste mel kam dat.
    Sousedi meli driv bananovnik,ale byl pry obrovky a na nem jeden banan. :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    GIOMIKY: misto bavlny tu mame mnohem kvalitnejsi len a konopi, len rostl i u nas v podkrkonosi. Konopi taky bez problemu.
    PATRICIUS
    PATRICIUS --- ---
    GIOMIKY: kava interierove ano, kakaove boby interierove velmi obtizne i pro zkuseneho pestitele.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TADEAS: to je zajimavy napad. chtel jsem to zkusit pro vlastni poteseni a zabavu. tudiz to zni docela dobre.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    GIOMIKY: nevim, co se dela a v jakem kontextu to ma nejaky ekonomicky smysl, ale zajimave by bylo to slechtit. sehnat populace, ktere maji zajimave vlastnosti, maji nadeji tu prezit, vzit to sem. zacit s par tisici rostlin co nejruznorodejsich z par desitek populaci a jedes. cast vychcipa, bude to odpad, neco prezije, s tim pujdes dal a muzes to selektovat. ale je to na dlouho :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Da se u nas pestovat bavlna, kakao nebo kava?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nezkoušel jste někdo vedení keřového černého rybízu "na plochou korunu" podobně jako se dělá třeba ostružina?
    Máme odrůdu Titania, která pod tíhou plodů lehá k zemi.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    ZUZKAOU: Na jídlo přezrálej. Já se dřív chlubila, že mi chcípne i kaktus :)...

    Jinak díky za rady. Děti to šly zkusit zapíchat.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Opravuji, vysévat již teď, měl jsem jakési zapomenuté spadené lusky a semena již byla naklíčená :) Moja babi říkala že ty srpnové by nemusely stihnout dozrát
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    DENDROBATA: proc cekat na srpen?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KACHNIK: Nechej dozrát do sucha, další termín výsevu hrachu je srpen ... Je to 14 dní co jsem vysel objevené fazole v kapse jarních kalhot, i hrachor :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KACHNIK: mas dve moznosti,budto to vyhodit nebo to zkusit,jeste by snad mel do podzima zaplodit pokud se nemýlím,tri mesice ne?
    KAREN
    KAREN --- ---
    KACHNIK: maximalne to nechat na samovysev, ale to ti zas muze vzejit moc brzo a pomrznout, rekla bych...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak kdyby někdo chtěl kozy.

    Statek u zvířátek
    25 June at 19:43 ·
    Prosím vás, nesháníte někdo kozu? Kozy od našeho kamaráda z pod Blaníka Miroslav Vosátka který umřel asi půjdou na jatka,pokud se neudají. Jsou to rozdojené kozy různých barev,stáří,povah,kříženci, bio chov, bohužel mají všenky, přespokládám parazity..ale jsem ochotná je stáhnout k nám a odčervit a tak....bohužel správce, který si myslel, že si je nechá si to rozmyslel a jatka jsou domluvené. U spousty koz je to velká škoda. Snažíme se sehnat převoz, co nejvíc bysme jich vzali k nám, ale nemůžeme si je všechny nechat je jich kolem 50ti. Správce říkal, že snad by byli kolem 1000-1500Kč Nevíte o někomkdo kozu shání? Je to pro nás srdcovka...:( pomohla bych vám vybrat podle povahy, dojení, stáří...kozu pro vás AKTUÁLNĚ nějaký bača,by si možná jich hodně vzal, pokud notářka schválí snížení ceny, tak snad
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam