• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    SCHIFFI: Ty jo. Jeho knihy jsem musel kdysi cist v originale v nemcine, kdyz nebyly jeste ceske verze. Doma pokrocila :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SCHIFFI: i jeho dalsi knihy jsou fajn!
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    vřele doporučuju k četbě

    Tajný život stromů. Co cítí, jak komunikují - objevování fascinujícího světa - Peter Wohlleben od 228 Kč - Heureka.cz
    https://knihy.heureka.cz/...co-citi-jak-komunikuji-objevovani-fascinujiciho-sveta-peter-wohlleben_2/
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    Fotodukazy:)



    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    LINKOS: z lonska mam vyzkouseno, ze rajče nejen že přežije zimu za oknem, ale i se snaří dále kvést a plodit (okno na jih, mezi dvojitym sklem, relativne nézké teploty). letos nechavam pzezimovat i papriku (tez na jizni straně, ale vevnitr v teple) a ta mě překvapila nasadou na plody 2.1. :)

    jeste chci zkusit vysejt do meziokni polnicek jako zeleny listi, ten pokracuje pomalu v rustu i ted venku na zahrade (zimni stin)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MRNOUS: bez prisvitu?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    rajčata a papriky :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    petrzelovou nat... ;)
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    řeřichu :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    pestujete uz nejakou zeleninu za oknem?
    JOVITA
    JOVITA --- ---
    DACUBE: diky)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    JOVITA: araukarie neboli blahočet
    JOVITA
    JOVITA --- ---
    ahoj. Nevěděl by prosím někdo, jaký je to druh stromu?
    KYO
    KYO --- ---
    Otazka... jde v CR vypestovat takovy strom, aniz by zmrzl?
    Pozemek je v Polabi.

    Blahovičník oloupaný - duhový eukalyptus (Eucalyptus deglupta) semena eukalyptu - 10 ks - Semeniště.cz
    http://semeniste.cz/...ik-oloupany-duhovy-eukalyptus-eucalyptus-deglupta-semena-eukalyptu-10-ks.html
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    BASTOCH: i ořech je semínko. opylený pylem z jiného samčího stromu :). takže 50:50
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    BASTOCH: aha, zajímavý .. něco jsem pogooglil a nejspíš máš pravdu,
    tohle info jsem měl z nějakých knihy o sadaření z dob mičurina
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    BASTOCH: sorry ,ale tohle je blbost , zavádějící...
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    co si tak pomatuju, tak ořešáky by při semenáčku přímo z naklíčenýho ořechu neměly nijak zásadně měnit vlastnosti - roubování bych se u něj asi taky spíš vyhnul a bral rovnou ořechy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    XL1: Mám spoustu podnoží, jendoročních tj asi 35-40cm vysokých.. Roubovat to neumím, nezkoušel jsem,co jsem tak studoval,je to asi jendo z nejtěžších roubování a nejlepší je to prý nazeleno.
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    XL1: rouboval jsem ,dle dosti přesnýho postupu ,kdy se rouby uřízly v určitou dobu , podnože se v předjaří přenesly na 14 dní do pokojové teploty , pak se naroubovaly , spoj podnože a roubu byl v igelitu , rosil se ... a nic . asi 15 podnoží .
    Postup jako např. při roubovaní jabloní ten už vůbec nevyšel. Chci tím jen říct že roubovat ořešák není žádná sranda .
    Podnože jsem si "dělal" sám ,ale občas se dají koupit v lesoškolkách a nebo pod plodícími stromy se dají z jara najít naklíčené ořechy a nebo i malé stromečky...
    XL1
    XL1 --- ---
    daruju rouby z vlašského ořešáku, super velký klon. umí tu někdo roubovat a má podnože ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam