• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TABBY: sezere se?
    CALA
    CALA --- ---
    TABBY:
    my jsme ještě taky rozvěšovali po zahradě chomáče ovčí (respektive beraní) vlny, ale chce to obměňovat, zvlášť po vydatných deštích...
    KASTA
    KASTA --- ---
    FRENNET: určitě ano

    TABBY: pachový ohradník nemáme ale na srny docela účinkuje zapíchání suchých větví do záhonku např kolem salátů, jahod, tulipánů. Případně natáhneme provázek se stříbrnýma mašličkama z alobalu a srnky dají pokoj
    TABBY
    TABBY --- ---
    Máte zkušenost s pachovým ohradníkem? Mám problém s tím, že všechno sežere se, která dochází v noci. Můžete doporučit něco spolehlivého, co ji odpudí?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    2015 Sobkowiak - Go Beyond Organic with a Permaculture Orchard.pdf - DocDroid
    https://www.docdroid.net/B3AK2oA/2015-sobkowiak-go-beyond-organic-with-a-permaculture-orchard.pdf

    Home - Miracle Farm
    https://miracle.farm/en/

    The Permaculture Orchard - For Anyone
    https://www.youtube.com/watch?v=b9Bf4F25Hbw
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Prosim vas, chci si udelat zatim jeden vyvyseny zahonek. Puda je urodna, je to stare koryto reky, reka uz se presunula davno, davno. Ma to smysl? Ja si myslim, ze ano. Uspora vody, setreni zad, nebudu terorizovat decko, at mi nebeha po zahonech....
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Když má někdo tuhý kořínek:

    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LINKOS: skoly na to nemam, ale bylo mi receno, ze na spicak si po zapestovani muzem naroubovat cokoli, tudiz by to melo zafungovat stejne jako samotna podnoz, jen mozna o par korun drazsi, ale to uz vic zaplatis na postovnem..
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LINKOS: taky jsem to sháněl,ale nesehnal,kdyby sei zadařilo, dej vědět..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: ok,ale to je malej naroubovanej stromek na podnozi,jen jeste neni nijak vedenej,neni to podnoz samotna...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LINKOS: ze starych odrud jsme kupovali i spicaky. ty nemaji zalozenou korunu a predpokladam ze to byly taky a2
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    A prodava nekdo samotne podnoze? Podle toho co jsem nasel tak je to takova korunova polozka,ze to nikdo nenaroubovame neprodava...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    CLOVICEK: Samozřejmě, že bioakumulace probíhá i u rostlin. V městské zeleni zachycují prachové částic z dopravy apod. Každý svého štěstí strůjce.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    LINKOS: podle toho, jaké stromy chceš - viz např: https://www.prodejstromku.cz/ovocna-skolka-podnoze-podpniky/
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    Mam otazku pro odborniky na metabolismus rostlin. Je bezpecne sbirat napriklad koprivy k suseni a caji nekde ve mestske zeleni? U dalnicnich nasypu, prumyslovych hald a podobne? Nebo rostliny do sebe vtahuji i toxicke latky a tezke kovy?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    LINKOS: ze starych odrud prisly vsecky stromky roubovane jako vysokokmeny na podnozi A2
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BASTOCH: to neni spatny napad,nejaky typ na podnoz. Nikdy jsem nerouboval,ale bude to asi nejlepsi varianta
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    tak letos obě reklamace jak Kruh,tak Staré odrůdy Ok, posílaj nové sazenice.
    KASTA
    KASTA --- ---
    XL1: hmmm, skoda... dik!
    XL1
    XL1 --- ---
    KASTA: osobní zkusenost se zahradnictvim NA ZÁZVORCE 2018 : nejhorší kvalita rostlin co jsem za 10 let zažil, Wistarie v kelímku cena , výška rostliny asi 5 centimetrů!! , téměř nezakořeněná, maliny poloshnilé,rakytník výška asi 10 centimetrů, nitkovitá rostlinka, prostě chcíplotiny. Arogantní pan majitel.
    KASTA
    KASTA --- ---
    LINKOS: mne se prave tahaly skvele a jak se to tim vytshnutim nakyprilo skvele se to pak nabiralo, nemusel jsem to vubec dolovat. Ale mozna mam mensi kompost...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KASTA: osobne jsem je taky daval do jednoho z prvnich kompostu,ale moc dobre se z toho pak netahaly,dneska davam na dno silnou vrstvu slamy
    KASTA
    KASTA --- ---
    jeste k tomu kompostovani co se tu resilo, tak potvrzuju, ze dat dospod silnejsi vetve je fakt dobra vychytavka. ja taky pres rok neprehazuju, jen to vrstvim na sebe a v lete max proleju nejakym startovacim roztokem a prehazuju z jara. vetve jsem tam vloni dal v nadeji ze se rozpadnou, to se za rok nestalo, ale byl tam moc peknej humus i na dne a hlavne kdyz jsem odhazel drny z hornich vrstev, vytahl jsem vetve zespod a tim se mi vsechno krasne nakyprilo. Vratil jsem je tam zase na dalsi rok!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam