• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Já ano, je to k ničemu.
    NYA
    NYA --- ---
    TABBY: někdo mi radil i zapíchnout měděný drátek do stonku, ale nezkousela jsem
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TABBY: jo,spise vice a mene casto,je to klasický mulc,udrzi to vlhkost v pude,ale maly destik nemusi protect do pudy a snaz se odpari. Mama to ani nepodsypava jen to oholi od pulky dolu. Svara zase delal z folie strisku,aby na ne neprselo
    TABBY
    TABBY --- ---
    LINKOS: Ok, dík. A to se jako zalévá krz to seno?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TABBY: jo
    TABBY
    TABBY --- ---
    LINKOS: Může být seno?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TABBY: cca do pulky od zeme ostrihat listy+pokryt pudu slamou
    TABBY
    TABBY --- ---
    Co radíte proti plísni na rajčatech? V předchozích letech jsme rajčata nestříkali a komplet zplesnivěla (plody zčernaly). Máme je venku v kyblích.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JAZZZ: já jsem na vrcholu kopce nad ním je další a v úzkém údolíčku mezi je cca 100m široký pruh zasra... pole s řepkou Jinak nad ním je 10 a víc km jen les.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    CUKI: tech 20% budou asi lide z vyse polozenych pramennych oblasti, kde jsou spise lesy, nez pole.
    KAREN
    KAREN --- ---
    XL1: bych klidne brala. brno/zdarsko...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: zrovna u toho zemedelstvi ta zmena technologii vede spise k horsimu. Pokud tedy nemeris jen vynos na ha. Puda jde do haje, voda jde do haje,vymira kde co...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Vsichni by radi cistou pitnou vodu, cistej vzduch atd. ale taky vsichni chtej vsechny ty moderni vymozenosti a vsechno bez prace. Proto to vypada jak to vypada. Cesta zpatky do predindustrialni doby neklapne. Takze zbyva zmenit technologie tak aby neskodily zivotu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Doufám že patřím do těch 20%.
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: No ale todle opatreni je stejne na pytel, kdyz mas kontaminovano pres 80% podzemnich vod...
    XL1
    XL1 --- ---
    BTW už jsem jich x vyryl, sazenice klidně daruju tomu kdo chce udělat nedobytnou bariéru okolo svojeho hradu- šlahouny maji průměr jako slabší stromek, trny 1 cm a více...
    XL1
    XL1 --- ---
    Má někdo tip jak se zbavit trnitý ostružiny co se rozmohla v zahradě?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Toho se taky bojim :-( Ale když je někde obecní zdroj pitné vody, tak se kolem nesmí ani pást ovce, natož používat různé herbicidy a pesticidy. A tohle je pitný zdroj sice pro každou jednotlivou studnu, ale v v celkově podobném rozsahu jako ten obecní zdroj.
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: To mne dost zajímá k čemu dojdeš. K čemu sem došel já, že co se děje na polích kolem tebe neovlivníš, pokud se nedohodneš s tím, co to tam obdělává, nebo si to nekoupiš...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam