• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    KOUSICEK:
    TBC: tak jsem to zkusil s tou lepenkou, moc to teda nechapu, pochopil jsem, ze housenky splhaji nebo slezaji po kmeni a kdyz najdou ty chodbicky zakukli se v nich. Pak je treba to v pulce cetvna spalit? moc neznam cyklus obalece, nechcete to nekdo vic vysvetlit? nebo budu kdyztak googlit :)
    TBC
    TBC --- ---
    ATUARFIK: nevim nevim, tak to bych moc neoklepaval a nepouzival znovu na podzim, ale hnedka spalil, navic inkubacni doba je cca 15 dní... takže nechat spíš 3 týdny, či měsíc opravdu max
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    EXCITE: Jj, prý tam zalezou, zakuklí se, a člověk je pak s tou lepenkou odstraní. Budu to letos poprvé zkoušet, tak pak dodám report.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KOUSICEK: a ten princip ochrany spočívá v čem? Že nalezou do tý lepenky?
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    MAR_TINA: ten mesic a pul to da v pohode, ona lepenka se nezda, ale kdyz ji das tema vroubkama ke kmenu, voda stece, uschne a jen se trosku to vytvaruje podle stromku.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOUSICEK: jak to vypadá po první bouřce?
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    EXCITE: https://goo.gl/images/LrPSSw. - je to tip z časopisu Zahrádkář: v půlce května obalit kmeny, v červenci klidně sundat i s hmyzem. Oklepat, a na podzim snad zase ( ale ještě to dohledam - řeší to žena.)

    Stačí jednou obtočit kolem kmene 25-30cm vysoky kus lepenky a přivázat.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KOUSICEK: Jakou vlnitou lepenku máš prosím tě na mysli?
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    EXCITE: na jabloně budem vázat vlnitou lepenku na kmínky. Tento týden. Kdyby to fungovalo na švestky, bylo by to super, ale mají dost členitý povrch kmene.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Řešíte někdo obaleče jablečného případně i švestkového??
    XL1
    XL1 --- ---
    ovládá tu někdo vzdušné hřížení?
    USTRICA
    USTRICA --- ---
    tak rajčata nemaj moc rády když na ně prší, dále pokud to máš v černých kýblech a svítí na ně slunce, tak můžeš mít uvařený kořeny. dále díry ve dně jsou taky důležitý, abys je neutopil/a ...
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    TABBY: Známý pěstuje rajčata v záhonech u zdi. U každého rajčete má do země zapíchlou PE trubku. Když jsem se ho ptal k čemu to, tak říkal, že zalévá jen do té trubky, aby se z okolní půdy neodpařovalo tolik vlhkosti. Jak moc dobře to funguje netušim, ale rostliny v tu chvíli vypadaly dobře.
    Osobně rajčata stříkám preventivně, protože chnutney a spol. ze zelených rajčat se mi přejedlo.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Letos by se mi zase naky to sucho hodilo. Zasadil jsem buvoli srdce a polsky malinovy, to by byla uroda. Jinak plisen chodi v cervenci, podle pocasi staci to pozorovat a strikat az pred.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Jak bylo pred par rokama hrozny sucho cely leto tak jsem mel rajcata valet se na mulci a zadna plisen a rajcata jak medicinbaly. Jestli to ale nebylo diky tomu suchu :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    NYA: Já zkoušel loni,kdy tedy byly podmínky hodně špatné a řekl bych že to trochu pomohlo..
    Letos otestuju znovu.
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Já ano, je to k ničemu.
    NYA
    NYA --- ---
    TABBY: někdo mi radil i zapíchnout měděný drátek do stonku, ale nezkousela jsem
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TABBY: jo,spise vice a mene casto,je to klasický mulc,udrzi to vlhkost v pude,ale maly destik nemusi protect do pudy a snaz se odpari. Mama to ani nepodsypava jen to oholi od pulky dolu. Svara zase delal z folie strisku,aby na ne neprselo
    TABBY
    TABBY --- ---
    LINKOS: Ok, dík. A to se jako zalévá krz to seno?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TABBY: jo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam