• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DACUBE: četl jsem, že se ten tabákový výluh musí z rostliny po aplikaci zase oplachovat, je to pravda?
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: zalivani jakt takz funguje, ale musi byt voda.... ja uz vlastne na brukvovity salatky pres leto rezignoval. Rukola, mizuna apod na jare a na podzim a pres leto salat a brutnak, kterej drepcici nezerou. Jeste zkusim na leto neco dalsiho ne z rodiny brukvovitych, treba lebedu, sruchu.... co objevim. Jinak ostatni skudci taky v norme, plzi ani msice nejsou, asi tu mame zdravy ekosystem :)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    MAR_TINA: buď vyvařit, nebo naložit postudenu na 2-3 dny. na to používám mapacho, i to které jsem už aplikoval sobě.
    Nebo jícha ze zelených listů
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: jojo, na dřepčíky bych taky něco upotřebil .. radí se na ně vlhko
    letos všechny ostatní hmyzáci v rámci normy, ale dřepčíci mi ruinujou všechno salátový
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DACUBE: jak děláš tabákový výluh?
    KASTA
    KASTA --- ---
    DACUBE: aha ale kdyz mas tabakovy vyluh, tak ten uz na msice ucinkuje dobre sam o sobe. Jen molice na ruzickovy kapuste mi nebral. Zatim na ni davam mospilan, ale chtel bych neco vic "eko".

    Hele a jak treba na drepciky? kdyby jim v lete znechutil treba rukolu bylo by to super. Ale nesmel by ji pak znechutit i mne :)

    Padli mam na monardach, to je dalsi nadejna indianska bylinka kterou zkousim pestovat, ale trpi na padli. Dari se mi to jakz takz regulovat protrhavanim, odstranovanim napadenych listu ap ale rad bych neco ucinnejsiho, co ji ale neznehodnoti coby bylinku na caj...
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    KASTA: molice nic moc, dělám ale chybu, že nestříkám pravidelně, což je na molice zapotřebí, kvůli jejich životním cyklům. U padlí nevím, asi dobré, protože s ním nemáme potíže, ale to mi přijde spíš selekcí odrůdy okurek nebo raajčat.
    osobně tento postřik používám celkem hodně a míchám ho zrovna do tabákového vývaru
    KASTA
    KASTA --- ---
    zkouseli jste nekdo tohle? zaujalo me ze to ucinkuje jak na molice tak na padli, tyhle obe veci ted zrovna resim...

    NYA
    NYA --- ---
    to je moc hezký dokument o půdě a trvale urdžitelném hospodaření

    HOSPODÁŘEM V KRAJINĚ
    https://www.youtube.com/watch?v=EJ4CR2IM2BY
    KASTA
    KASTA --- ---
    ale jsou kazdy rok, jen ne tolik
    KASTA
    KASTA --- ---
    LAMIA: taky myslim, ze to bude jako "chrousti roky" jednou za xx let jich je hodne. Letos litaji i za dne, je to zabava je sledovat
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    ZUZKAOU: že nám tu někdo před lety nakladl, to je asi ono. Je jich tu opravdu hodně a jak teď čtu, po 4-6 letech kuklení pak žijí pár měsíců. Tak si je letos užijem, když je zas leta neuvidíme:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LAMIA: a nemaj prostě rok, kdy vylejzaj dospělí brouci? Maj snad až sedmiletej cyklus.

    (jinak jsem na dně kompostu našla fakt spoustu obrovských larev zlatohlávků, snažím se nemyslet na to, že z nich ještě rok bude hnusný kokon až teprve pak krásnej brouk)
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    KASTA: máme tu taky spousta roháčů. koumali jsme čím to je, přisuzuješ to letošnímu počasí?
    KASTA
    KASTA --- ---
    ZUZKAOU: ja jsem letos taky spokojenej, u nas nejsou temer zadny slimaci ani msice, jen spousta rohacu, ale ty nevadi, kdyz mi zrovna nevleze do boty :) sametky ale maji sucho rady, bohuzel A zase neni takovy teplo a sucho, aby to zamavalo s klistatama, jako v roce 2015, to se u nas v cervenci zahrabaly a vylezly az dalsi rok...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Nechci to zakřiknout, ale jak ještě v březnu mrzlo a navíc jako holomráz a teď je sucho, tak plžů je na zahradě velmi snesitelné množství.

    Navíc to jsou většinou slimáci různých barev a velikostí a ti jsou vlastně roztomilí...

    Mohlo by to sucho vadit i sametkám?
    JAGA
    JAGA --- ---
    www.akademiepermakultury.cz/course/introduction-to-permaculture
    Introduction to Permaculture in English
    Pokud máte anglickojazyčné přátele pobývající v Praze... 18. - 19. srpna, přímo na mé zahrádce v Dejvicích, kde jsou různé permakulturní prvky, učí Denisa Tomášková, která studovala přímo u Mollisona, Lawtona, Rosemary Morrow a dalších.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: přesně tohle trio (s red giant) doporučuju taky .. už tak čtvrtou sezonu jedu mixlej záhon ještě s roketou a roste to samo
    KASTA
    KASTA --- ---
    KLATIC: taky jsem ji chvilku pestoval, neni spatna. Ale nakonec jsme dali prednost horcici Red Giant, jinak z ty edice jeste pestujeme mizunu a mibunu, komatsuna se u nas umistila az na ctvrtem miste, takze uz nekupuju....
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    otestovali jsme tohle a muzu velmi doporucit...na zimu zkusim nejake prendat do foliaku....roste to uplne luxusne a chutna super (da se to zamrazit jako spenat)

    Hořčice čínská Komatsuna listová - PROHOPO.cz - hospodářské potřeby
    https://www.prohopo.cz/cs/p-3382-horcice-cinska-komatsuna-listova/?cat=1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam