• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    Ohledne toho rezani : mam tresen, asi polokmen, ktera zasahuje do fasady a cloni okna v prumeru ma koruna asi 6m a potreboval bych ji orezat tak na tri metry. je strasne husta a plna msic (a berusek). mam to udelat ted? jak to pak osetrit? steparskym voskem? prezije to? A co merunka? ta je jeste vetsi a horni dva vertikalni vyhony jedou k nebi a nedaji se cesat, cloni oknum v druhem patre.
    Cetl jsem, ze se ted rezou peckoviny, tak bych se do toho pustil.
    GIEPETTO
    GIEPETTO --- ---
    Ahoj kdybys nepochodil napiš .. nemáme teď do čeho píchnout .. Každopádně stromy cítím a mám rád
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    LAETATIO: Zkus napsat sem https://www.smolotelskydvur.cz/ Pokud nepradí přímo oni tak ti určitě někoho doporučí ,)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    Nemáte kontakt na někoho, kdo by nám uměl citlivě prořezat švestku a poradit co s jabloněma (jestli zkácet, nebo je ještě způsob, jak je zachránit). Oblast mezi Nymburkem, Jičínem a Mladou Boleslaví. Líbil by se mi někdo v tomto stylu http://www.potulnysadar.cz/
    TLUSTOUTLON
    TLUSTOUTLON --- ---
    VEVER: Taky to mám a taky nevim. Listy prosychají jako by byly zevnitř vyžíraný a zaregistroval jsem tam zespodu miniaturní černý sviňuchy. Po aplikaci Natura Rock Effect se trochu zklidinili. Nic jinýho jsem po ruce neměl.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Skoda, ze cesti zemedelci zapomneli, k cemu jsou remizky.
    VEVER
    VEVER --- ---
    Když už je řeč o hmyzácích, něco mi na balkoně už několikátým rokem žere cokoliv bobovitého...celá ta rostlina prostě postupně uschne. Kdyby tam byly pavučinky, svedu to na svilušky, ale nepozoruju nic...mšice na balkoně mám, ale podle mě by tu kytku nezvládly zabít tak efektivně, navíc mi přijde že to nežerou...fakt nevím. Hrášky se obvykle nedostanou ani ke květu, lichořeřišnice se drží zuby nehty, je malinká a nekvete, jedné fazoli se povedlo vyrůst někdy zjara, kdy to ještě nebylo, takže zvládla spáchat i nějaké lusky, ale už taky usychá. A cokoliv dalšího zaseju, tak vyroste kousek a pak to taky uschne.
    A jiné kytky jsou v pohodě, mrkev, ředkvičky, rajčata...je to dost vybíravé.
    Netušíte někdo co by to mohlo být?
    GIEPETTO
    GIEPETTO --- ---
    Ahoj co radikální řez na cyp. Law. A take nootkaten. Obrazi ze starého dřeva ? Nebo jenom obvodově do zeleného plotostriznou ? Díky za postřehy ✌
    KASTA
    KASTA --- ---
    Tak jsem se progooglil k tomu ze nejlepsi prirodni prostredek na to padli na monardach je neem (nimbovy) olej, ten sezenu v pohode, ale jak vyrobit postrik? Nekdo tu kdysi radil par kapek repkoveho olej + jaru do vody, to by asi melo fungovat s kazdym olejem podobne, ne? Jar jako smacedlo...

    Jinak co se toho tabakovyho vyluhu tyka tak ja davl tak ctvrtinu pytliku tabaku na 12-24 h do pul litru vody, pak jsem to scedil a rozprasoval, msice to zlikvidovalo uplne spolehlive, ale molice ne, tam byl jen maly ubytek...
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DACUBE: četl jsem, že se ten tabákový výluh musí z rostliny po aplikaci zase oplachovat, je to pravda?
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: zalivani jakt takz funguje, ale musi byt voda.... ja uz vlastne na brukvovity salatky pres leto rezignoval. Rukola, mizuna apod na jare a na podzim a pres leto salat a brutnak, kterej drepcici nezerou. Jeste zkusim na leto neco dalsiho ne z rodiny brukvovitych, treba lebedu, sruchu.... co objevim. Jinak ostatni skudci taky v norme, plzi ani msice nejsou, asi tu mame zdravy ekosystem :)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    MAR_TINA: buď vyvařit, nebo naložit postudenu na 2-3 dny. na to používám mapacho, i to které jsem už aplikoval sobě.
    Nebo jícha ze zelených listů
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: jojo, na dřepčíky bych taky něco upotřebil .. radí se na ně vlhko
    letos všechny ostatní hmyzáci v rámci normy, ale dřepčíci mi ruinujou všechno salátový
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DACUBE: jak děláš tabákový výluh?
    KASTA
    KASTA --- ---
    DACUBE: aha ale kdyz mas tabakovy vyluh, tak ten uz na msice ucinkuje dobre sam o sobe. Jen molice na ruzickovy kapuste mi nebral. Zatim na ni davam mospilan, ale chtel bych neco vic "eko".

    Hele a jak treba na drepciky? kdyby jim v lete znechutil treba rukolu bylo by to super. Ale nesmel by ji pak znechutit i mne :)

    Padli mam na monardach, to je dalsi nadejna indianska bylinka kterou zkousim pestovat, ale trpi na padli. Dari se mi to jakz takz regulovat protrhavanim, odstranovanim napadenych listu ap ale rad bych neco ucinnejsiho, co ji ale neznehodnoti coby bylinku na caj...
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    KASTA: molice nic moc, dělám ale chybu, že nestříkám pravidelně, což je na molice zapotřebí, kvůli jejich životním cyklům. U padlí nevím, asi dobré, protože s ním nemáme potíže, ale to mi přijde spíš selekcí odrůdy okurek nebo raajčat.
    osobně tento postřik používám celkem hodně a míchám ho zrovna do tabákového vývaru
    KASTA
    KASTA --- ---
    zkouseli jste nekdo tohle? zaujalo me ze to ucinkuje jak na molice tak na padli, tyhle obe veci ted zrovna resim...

    NYA
    NYA --- ---
    to je moc hezký dokument o půdě a trvale urdžitelném hospodaření

    HOSPODÁŘEM V KRAJINĚ
    https://www.youtube.com/watch?v=EJ4CR2IM2BY
    KASTA
    KASTA --- ---
    ale jsou kazdy rok, jen ne tolik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam