• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: jo to je dobrý nápad, my přemýšlíme i třeba zakopat husí krky ke stromečkům a zalívat jima ke kořenům, ale hlavně myslím na to mulčování a zastínění. Za rok bude zase o pár kompostů víc, plochu záhonků už nezvětšuju, tak to tím navýším :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: zkusila bych kapkovou závlahu, třeba z nádrže, kam nanosíš vodu, aby nalitá voda neprotekla do podloží bez užitku
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: ty duby co tu mame jsou takovy ty divoky, pokrouceny co rostou na skalach nad Berounkou (prej se podle nich jmenuje krivoklatsko). Mame jich spoustu i dost malych, takze ho nahradi. Jen proste vidim, ze posledni roky je tu nejspis o dost vetsi sucho, nez kdyz to sem predchozi majitel pred lety sazel. Takovy hezky bile kvetouci kere, uz dost rozlozity letos teda vypadaji, ze to nedaji. A velky drin nahore je taky dost sveseny.

    Jo svestky zopakujeme na podzim, ty letos z jara uschly. A mozna jim najdu stinnejsi misto. Jinak muchovniky, rakytniky, aronie, hlosiny, i kerova visen vypada spokojene, ale prvni rok to proste musim zalivat....
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: dub bych zkusila šípák.
    a všechny nové výsadby na podzim
    KASTA
    KASTA --- ---
    jinak to samozrejme beru jako vyzvu navrhnout tu zahradu aby se s tim suchem vyporadala, vytvorit tam ty ruzny patra, kere pod stromy, mulcovany zahony... jen to jde pomaleji nez bych chtel a v zime to nevypada az tak strasne to letni sucho :) ale uz to mam dost rozpracovany, mam par rostlin co uz se mi osvedcily a zase treba nemame zadny slimaky ani msice :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: máš můj soucit
    KASTA
    KASTA --- ---
    nezalivam, protoze nemam vodu :( teda beham k potucku, dokud jeste nevyschl ale dam tak deset konvi navecer a dost, nosim to do svahu
    jo zahonky v polostinu jsou taky lepsi. je mi jasny ze pristi rok vic mulcovat a mulcovat.
    ale co me desi jsou vsechny ty kere a stromy kolem, jak je to desne zavadly... pred dvema toky nam tu uschnul dub...
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETEKKA: jo u nas jsou sousedi podobny, meli by jit na poust, tam by se jim libilo, slunce celej den.... :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    CARLOZ:tj,ale lepší by byl syndrom bezstížností:D
    CARLOZ
    CARLOZ --- ---
    PETEKKA: zrejme trpi syndromem bezstinosti:D
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    PETEKKA: sousedka má všechny kytky totálně natroud. Njn..nemá na zahradě jediný strom, kousek stínu, nic. ALe před pár dny se mě ptala, jestli může uříznout větev naší jabloně, protože jí padaj na zahradu jablka a bouchá se o ní do hlavy (??) Ne, ta ženská nechce kousek stínu:D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KASTA: a proč nezaléváš?


    PETEKKA: jo, v tom suchu asi nebudou plísně, zaléváme na hlínu, ne na list, tak nemají, kde bydlet
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KASTA: díky letošnímu suchu mi nezoranžověla hrušen (rez). Je hustě obsypaná velkými plody jako nikdy před tím. Tohle jsem u ní ještě nezažila. Jabloně to samé. Rajčata, okurky, saláty, brambory, jahody jedou taky jako blázen. Mám všechny záhony v polostínu-stínu a tolik to nevysychá.
    KASTA
    KASTA --- ---
    letosni sucho je teda u nas extremni, zacinam premyslet co tu vubec jeste pujde pestovat, i rostliny u kterych tvrdi, ze jsou suchomilne/suchovzdorne to nejak nedavaji. Divizny tu vicemene vsechny uschly, levanduli jsem aspon na posledni chvili zalil. Svestky uz opadaly vsechny a plody nasledujou listy. Zeleninu a cerstvy keriky se snazim v ramci moznosti zalivat aspon aby prezily.
    Prijemne prekvapila letos zasazena aronie, ktera to vcelku dava temer bez zaliti. Aspon neco...
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Zakladame komunitni zahradu vedle hotelu Olympik na Invalidovně a druhou v ulici S.K.Neumanna mezi Libní a Trójou. Kdo byste měl zájem se zapojit ozvěte se.
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    TSOH: živý ne, ale chceme stavět z čerstvých, když jsou ještě pružné
    TSOH
    TSOH --- ---
    HHANULKA: Má to být živý plot ? Nebo jen uschlé klacíky ? Pokud živý, tak dej vrbové proutky, ale na jaře...
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Shanim větší množství prutů z lísky na stavbu plotu. Ideálně za odvoz. Praha
    KASTA
    KASTA --- ---
    ZUZKAOU: super, diky!
    KUATO
    KUATO --- ---
    NYA: jj, jednou mi zoctovatel mensi soudek kvasu na slivovicu a byl to vynikajici umeocet :o).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam