• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    TSOH
    TSOH --- ---
    HHANULKA: Má to být živý plot ? Nebo jen uschlé klacíky ? Pokud živý, tak dej vrbové proutky, ale na jaře...
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Shanim větší množství prutů z lísky na stavbu plotu. Ideálně za odvoz. Praha
    KASTA
    KASTA --- ---
    ZUZKAOU: super, diky!
    KUATO
    KUATO --- ---
    NYA: jj, jednou mi zoctovatel mensi soudek kvasu na slivovicu a byl to vynikajici umeocet :o).
    NYA
    NYA --- ---
    KUATO: tak se dělá "umeocet" ze spendliku
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZUZKAOU: olamat samci...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Nějaký tip jak donutit cukety, aby vyhnaly i samičí květy, ne jen samčí?
    KASTA
    KASTA --- ---
    LINKOS: ja se snazim... ale jak rikas, je to plus minus, proste hlavne sundam to kropitko a leju proudem do mezer. Cukety mi neplesnivi, hokaida zacnou plesnivet vzdycky tak koncem srpna, ale to uz mi je jedno, protoze uz stejne pomalu konci, tak jenom vzdycky ty nejhorsi listy otrham.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    a co ty dyne, taky by se nemeli na listy,on to ke takovej porost,ze fakt nevim jak to zalejt abych nanamocil listy :-)
    KASTA
    KASTA --- ---
    YEMANJA: rajcata a dyne se snazim zalivat jen spodem, z konve sundam kropac a vodu leju pokud mozno jen na zem. A spis zalivam vetsim mnozstvim vody a mene casto. A navecer.
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    možná banální otázka, no zahradnicime první rok a zatím to jelo docela dobře samospádem...dnes jsem dostala panickou zprávu od skoro tchyne,že ji plesnivý cukety a prevence pry je hodně to zalivat (ne přes listy)+postřik... osobně jsem si už cuket užila,takže se asi nerozbrecim,když je sežere plíseň, ale preventivně by mě zajimalo, jak ty červencove plísňové hrozby řešíte... jako nezasvěcenému mě přijde trochu mimo zalivat něco v horkém počasí,tím spíš když tomu hrozí plíseň, ale možná se pletu..?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KASTA: na ty drepciky jsem taky zvedavej.
    KASTA
    KASTA --- ---
    dnes jdrm zkusil poprve postrik nimbovym olejem: ruzickovou kapustu (molice, housenky), rukolu (drepcici) a monardu (padli), tak jsem zvedavej na vysledky...
    KASTA
    KASTA --- ---
    dal bych tam i tu perilu ale letos mi vubec nevysla (spatny seminka) a tu co mam jeste susenou radeji schovam na zimu na pripadnou chripku :(
    KASTA
    KASTA --- ---
    Umeboshi me taky trochu inspirovaly. Postup jsem nakonec udelal jako znam z tech drinku. Z prevarene vody nasyceny roztok soli a nalozit minimalne na mesic. Takze nejak v pulce srpna poreferuju. Pak budu zase delat i ty drinky.
    MVEK
    MVEK --- ---
    EXCITE, KUATO, KASTA: To dejte tedy vědět. Přece jen ten recept mi jako laikovi naznačuje pár možných slabých míst, kde se to dá zvorat:-). A nevím z něj, proč tam dávají tu buvolí trávu, kterou asi nemáme...
    Aspoň konečně vím, jak vzniká umeocet, a že to teoreticky jde doma.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KUATO: tak pak preferuj(cca po 6měsících :D) o výsledku :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    EXCITE: tri tydny zpatky se nam ulomila na svestce haluz pod tihou plodu a jeste jsem to nezlikvidoval, tak mam dost materialu (mirne scvrklych svestek - jak jsem pochopil z navodu) na pokus :o).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam