• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    TBC
    TBC --- ---
    ELZEE: ja bych pockal na jaro
    ELZEE
    ELZEE --- ---
    Cau, daji se rezat jablone jeste ted kdyz pristi tyden maji zacit mrazy? Nebo az nA jare?
    KASTA
    KASTA --- ---
    WAMP_ELF: no.... ale jinak mi to prijde uzasny, uzivit se z 1000 m2, nekde jsem cetl ze minimum v mirnym pasmu by melo stacit 500-600 m2 (jako ten projekt jedlyho lesa v Anglii), kazdopadne to chce dpbry podminky a hlavne tu vlahu, to jim muzu jen zavidet....
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KASTA: prsi? To slovo neznam.
    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: francouzi se maji, tem tam prsi dost :)
    NYA
    NYA --- ---
    Zemědělci budoucnosti: francouzský pár živí „zanedbaná minifarma“ - Euro.cz
    https://www.euro.cz/...-1425467?fbclid=IwAR2CvPBXthaLyd2_iDKcNaTez8mjV29Z-NiRupFHTju4PoSX8RPg5i6YBck
    O_HM
    O_HM --- ---
    XL1: a co s nima? :) ted leda zazimovat, paulovnie neni jako nase stromy, na podzim podle me spis nema cenu sazet (tem co jsem to rikal a zkusili to stejne nic neprezilo), nejlip se osvedcil cerven.. pristi rok ti muzu vyrejpnout nejaky na korenovy rizky, popr. by se dalo zkusit nejaky presadit nebo mam semena kdybys to chtel zkusit od zacatku :)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    XL1: v tomhle zahradnictvi s dnes uz legendarni fotogalerii by ti asi mohli pomoct ;)
    http://m.rogl.webnode.cz
    XL1
    XL1 --- ---
    shánim sazenice Paulownie...má někdo ?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LINKOS: jako jo proc ne, ale s jakou presnosti ti pak chtej delat nejaky rozlisovaci vzorky?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    WAMP_ELF: tak na druhou stranu proc ne?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    mimochodem k hnojeni, vtipna vec. Jsem se doslechl ze na bio pozemcich muzes hnojit konvencnim hnojem. Dobry co? Haha.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TRAFO: me to jen prijde divne vozit sem hnojivo pres pul planety,kdyz vsechno potrebne tu mame
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    LINKOS: Teď nevím jestli mě trollíš a nebo jestli má jeden z nás problém se psaným textem. Nicméně to vzdávám.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TRAFO: jenze myslet si,ze kdyz das tydle suche prisady,ze nebudes mit skudce,zatimco s hnojem ano neni uplne realne. Ano hnuj se musi nechat bud odlezet,nebo z kompostovat,to neni nic noveho.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    LINKOS: A v jakém příspěvku něco takového tvrdím? Došlo asi k nějakému nedorzumění.

    Já ty suché přísady chci hlavně kvůli tomu, abych neměl ze záhonu "dálnici pro škůdce" a nemusel okolo toho pořád běhat a řešit čím to stříkat/nestříkat nedejbože bojovat s nějakou havětí v půdě.
    Hnůj nikde s krunýři neporovnávám a ani to nemám v plánu, ale to co psala mar_tina o hnoji mi přišlo jak ty říkáš "dost zjednoduse a zavadejici", tak jsem na to reagoval.

    Pokud tě zajímá jak to s hnojem a patogeny, tak tady https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5036676/ tohle mi přišlo docela aktuální a dobře zpracované. Obsahuje to i možnosti jak hnůj ošetřit/zpracovat viz. ANONKA: a tím kontrolovat množství patogenů.
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Aniž bych chtěla soudit, zda je hnůj lepší či horší než krabí krunýře - dobře ošetřený hnůj NENÍ plný patogenů!!!!!! Ale dá to trošku práce.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TRAFO: omlouvam se, ale tvrdit,ze hnuj je plny patogenu a proto budu vozit krabi krunyre? Me to prijde dost zjednoduse a zavadejici
    Muzu se zeptat odkud mas ty informace co tu pises?
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    LINKOS: Pogoogli chutney ze zelených rajčat. Je to mrda!
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    MAR_TINA: Kéž by to bylo všechno tak jednoduché a černobílé.
    Když se nad tím zamyslíš komplexně, tak dojdeš k úplně jinému závěru.

    Add přepravování hnojiv přes půlku planety: To co píšeš možná zní logicky, ale není to pravda. U spousty produktů vyprodukovaných v biokvalitě se vyplatí je přepravit přes půlku planety a pořád je to více ekologické než spotřeba těch místně a konvenčně vyprodukovaných. (Pokud vás zajímají konkrétní čísla tak pokud mě pamět neklame, tak nejlépe zpracovaná studie byla na skopové vyprodukované v Evropě VS bio skopové z Austrálie.)

    Add zavlečení: To je podlě mě naprostý nesmysl. Do EU se bez certifikace moc věcí nedostane. Navíc ani (zatím) neexistuje žádná databáze, která by nějaké nepůvodní mikroorganismy evidovala. Mikroorganismy jsou všudy přítomné, takže tenhle argument moc nechápu a rád si ho nechám vysvětlit.

    Add vyrabování: Krabí krunýře jsou až druhotným produktem, takže o nějaké decimaci kvůli suchým přísadám nemůže být ani řeč. S nimbou je to obdobné.

    Pak taky noruzumím tomu, že mi doporučíš, ať si udělám rozbor půdy a potom mi napíšeš, ať se držím toho co děláme staletí, kam podle mě dělání testů rozhodně nepatří.
    Hnůj se zeminou rozhodně mísit nebudu, protože obsahuje hodně patogenů a nechceš, aby se ti jen tak povaloval po záhonu. Pokud se bavíme o jeho "pohřbení" tak to je něco jiného.
    Ten zybtek je hrozně obecný, ale alespoň je za to hodně plusů.

    A to s tím chitinem nedává žádný smysl. Pokud má být něco ekologické, tak to musí být hlavně ekonomické (to je taky důvod proč sháním to co sháním) a to sbírání hmyzu s enormním nárokem na čas rozhodně nebude.

    Nicméně děkuji za tvůj čas, energii a odpověď.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jablka se tento rok urodila. Mame par stromu a jablek bylo jako dlouho ne. Treba vloni z nich byla sotve jedna taska. Letos asi dva metraky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam