• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: a s tim svahem opatrne jestli mas nakej vetsi sklon a velkej kopec nad sebou aby ti to nesjelo.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: no, moc jsem nepomohl ja vim, ale sam jsem prave na youtube koukal na videa jak se kopou studny, k terenim upravam jsem tam toho videl taky dost. Prirucka je dobra, ale v tech videich vidis jak to pak probiha ta prace. Takze zkus oboji nejlepe.
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    OGMIOS: ano, jen doufám že rozeznam hlouposti..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: na youtube je toho hodne.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KLUZAU: koukni do nakladatelství Grada
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    Ahoj, google neřekl, tak bych rád zkusil dotaz zde. Existuje nějaká příručka, podle které by šly svépomocí dělat terénní úpravy zahrady? Např vyrovnání svahu, hloubeni studny, jak udělat gabion, atp., bez bagru? Případně jak zvládnout svépomocí návrh, pokud je nutný? Může být i v aj, děkuju.
    TSOH
    TSOH --- ---
    Nemá někdo sazenici Juky ? (Pha, Kokořínsko, Benešovsko...)
    XL1
    XL1 --- ---
    shánim semena obyčejné modré lupiny, aspoň 0.5 KG
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: presne tak nak si myslim ze to bude. Ze to sice prekroutil ale kdyz si ted sednu na tejden ke googlu tak me ty jeho cisla nasmerujou. Samozrejme beznej clovek mu bude verit a ne tejden googlit.
    Takze co si muzeme z jeho reci vzit ted hned? 1)Ze mame 14% zemedelske plochy v eko rezimu. Huraa, to je krasny cislo.
    2)Ze kravy na pastve prdej 1,5x vic nez kravy v kravine. Docela bych se smal jak takovej pruzkum probihal. Prijde mi to logicky. vic se hybou, lepsi zazivani, zdravejsi kravy, zdravejsi jidlo pro lidi.
    Predpokladam ze velky procento z toho budou louky na seno pro dnes tak rozsirene chovy koni atd.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    jinak to pokracovani:
    Takovýmto zemědělstvím bychom národ neuživili. Uvědomme si, že by muselo v zemědělství pracovat desetkrát více lidí a potraviny by musely být několikanásobně dražší. Existují i takové názory, které nám sdělila jedna aktivní ochránkyně zvířat, když jsme během farmářského dne ukazovali veřejnosti výrobu mléka, cituji: „proč týráte krávy, aby vyráběly tolik mléka, vždyť si ho můžeme koupit v supermarketu“.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: pokud to nekdo rozklicuje... Klidne to muze byt tak,ze sice mame plochy na biopotraviny,ale kvuli nezajmu,ale zajimave cene to jde do nemec a u nas zustane to 1 procento...
    Oni nekteri jsou schopni docela solidniho prekrucovani...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Zajimavy cisla. Respektive zajimavy by bylo vedet co je za nima aby se dala tato veta rozplest.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    KVIIIK: zoufaly
    CUKI
    CUKI --- ---
    KVIIIK: To máš z toho že čumíš na fejsbůk :-D
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    z fejsbuků:
    "Agrární komora České republiky
    2 hod ·
    Viceprezident Josef Kubiš: „Dnes je módní trend ekologického zemědělství a výroba biopotravin. Jejich výroba však zatěžuje životní prostředí uhlíkovou stopou 1,5x více než výroba konvenční. Ekologická kráva, která se pase na rozkvetlé louce, vyprodukuje až 2x více metanu než kráva intenzivně krmená kvalitní krmnou dávkou s vyšší užitkovostí. Dnes máme 14,5 % zemědělské půdy v režimu ekologické zemědělství, ale vyrábí se na ní jen 1 % potravin."

    sním, či bdím?
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Kdyžtak mě smažte, pokud je to nevhodné, ale rád bych tímto poprosil o podporu, pokud vás projekt zaujme. A máme fajn odměny a hnojíme jenom hovnama :)
    Hithit - Zázemí pro komunitní zahradu Pastvina
    https://www.hithit.com/cs/project/5239/zazemi-pro-komunitni-zahradu-pastvina

    P.S. pokud sháníte nějaké hnojivo v okolí Prahy, nabízíme ZA ODVOZ libovolné množství koňských koblih lokalizovaných ve Vinoři.
    TBC
    TBC --- ---
    ELZEE: ja bych pockal na jaro
    ELZEE
    ELZEE --- ---
    Cau, daji se rezat jablone jeste ted kdyz pristi tyden maji zacit mrazy? Nebo az nA jare?
    KASTA
    KASTA --- ---
    WAMP_ELF: no.... ale jinak mi to prijde uzasny, uzivit se z 1000 m2, nekde jsem cetl ze minimum v mirnym pasmu by melo stacit 500-600 m2 (jako ten projekt jedlyho lesa v Anglii), kazdopadne to chce dpbry podminky a hlavne tu vlahu, to jim muzu jen zavidet....
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KASTA: prsi? To slovo neznam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam