• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KASTA: bral bych. Kde v praze? Jsem sice mimoprazskej, ale zajel bych si.
    KASTA
    KASTA --- ---
    kdybyste meli nekdo vyuziti pro seminka mesicku, aksamitniku (afrikanu), nejak jsem to prehnal se sberem... Pak jeste letnicky do sucha, tam je to namichany (krasenka, chrpa, ostrozka a co ja vim co jeste) a bylinky taky sesypany dohromady (salvej, levandulde, yzop). Vsechno nezasadim, je mi lito to vyhodit, klidne poslu postou nebo predam v Praze, casu je na to dost....
    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: skoda, ze u nas bych nemel vubec sanci to stihat pocitat, to pri ty rychlosti vyzobavani proste nejde :)
    NYA
    NYA --- ---
    První víkend v lednu bude scitani ptáků z krmítek. Já se zapojim

    Ptačí krmítka
    https://krmitka.birdlife.cz
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    OGMIOS: problem je, ze vetsina tech "potravin" se pak pali v bioplynkach nebo primichava do paliva. ono to nedava smysl fyzikalne ani ekonomicky, ale Babis si na to jeste za minule vlady priklepnul dotace i kdyz v te dobe uplynul uz rok od chvile kdy evorpska komise vydala prohlaseni o odklonu od biopaliv prvni generace - tzn produkovanych na zemedelske pude.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Se neni pak co divit ze z 14% je jen 1% potravin, co ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Tak pokud to jsou data dolovaná od ČSÚ tak je to započítáno na plochy ekologických farem, tedy dotace. a na ty se hodí hlavně trvalý travní porost a někdy sady. Fyzicky často ale nedošlo k žádné změně.
    Mě nejvíc dráždí orná půda a některé ovocné plantáže. A tam je to spíše naopak. Například podíl průmyslové řepky vrostl asi na trojnásobek!
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: google pri rychlem hledani tvrdi v roce 2010 10% v eko rezimu,takze 14% je docela realne. Vetsina, ale byli trvale travni porosty.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Já myslím, že ve školkách a školách by měli být povinné vzdělávací akce formou exkurzí (nejen) do zemědělských podniků. aby děti přímo viděli jak žijí zvířata co nám dávají maso, mléko a vajíčka.

    OGMIOS: 14% v EKO režimu? To ani náhodou. Na 14% jsou možná nějaký dotace.
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    Díky za praktické tipy, ta grada vypadá líp než ostatní..
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    OGMIOS: no právě, asi si to stejně radši nechám navrhnout stavarem a pak to nejak zrealizuju. Jde hlavně o svah..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: a s tim svahem opatrne jestli mas nakej vetsi sklon a velkej kopec nad sebou aby ti to nesjelo.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: no, moc jsem nepomohl ja vim, ale sam jsem prave na youtube koukal na videa jak se kopou studny, k terenim upravam jsem tam toho videl taky dost. Prirucka je dobra, ale v tech videich vidis jak to pak probiha ta prace. Takze zkus oboji nejlepe.
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    OGMIOS: ano, jen doufám že rozeznam hlouposti..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLUZAU: na youtube je toho hodne.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KLUZAU: koukni do nakladatelství Grada
    KLUZAU
    KLUZAU --- ---
    Ahoj, google neřekl, tak bych rád zkusil dotaz zde. Existuje nějaká příručka, podle které by šly svépomocí dělat terénní úpravy zahrady? Např vyrovnání svahu, hloubeni studny, jak udělat gabion, atp., bez bagru? Případně jak zvládnout svépomocí návrh, pokud je nutný? Může být i v aj, děkuju.
    TSOH
    TSOH --- ---
    Nemá někdo sazenici Juky ? (Pha, Kokořínsko, Benešovsko...)
    XL1
    XL1 --- ---
    shánim semena obyčejné modré lupiny, aspoň 0.5 KG
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: presne tak nak si myslim ze to bude. Ze to sice prekroutil ale kdyz si ted sednu na tejden ke googlu tak me ty jeho cisla nasmerujou. Samozrejme beznej clovek mu bude verit a ne tejden googlit.
    Takze co si muzeme z jeho reci vzit ted hned? 1)Ze mame 14% zemedelske plochy v eko rezimu. Huraa, to je krasny cislo.
    2)Ze kravy na pastve prdej 1,5x vic nez kravy v kravine. Docela bych se smal jak takovej pruzkum probihal. Prijde mi to logicky. vic se hybou, lepsi zazivani, zdravejsi kravy, zdravejsi jidlo pro lidi.
    Predpokladam ze velky procento z toho budou louky na seno pro dnes tak rozsirene chovy koni atd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam