• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BASTOCH: malo vzdusneho materialu (slama,seno,piliny), pak moc nekompostuje, spravny kompost nema vypadat jako hmota z ktere pochazi
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    LITTLEPUNKK: to je pravda, ale tak kdyby to vypadalo jako hezkej voňavej humus, tak to nebudu řešit vůbec, vlastně mě odstrašila předevšim ta břečka
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    BASTOCH: já měl dojem že máš strach aby Ti to rostliny nespálilo...se strukturou si člověk musí pohrát občas i u obyč. kompostu , tak ať to roste !
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BASTOCH: on jich udelal vicero,pogoogli, treba "mestka permakuktura" myslim.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    NYA: hodně dobrej dokument, zařazuju do filmový banky oblíbených rural filmů po bok ohrožených semínek a more than honey ,)
    LITTLEPUNKK: jo,kdyby to mělo normální kompostovitou strukturu, tak to tady ani neřešim. ale tak možný je, že to po zimě nasáklo až moc vlhka, případně jsem si myslel, že ta sláma z který to je, musela bejt hodně močůvkovitá. no kdo ví, aspoň mám prostor pro pokusy z toho dokumentu
    Už jsem to nahodil na první pokusný záhon, co to udělá po vyschnutí a smíchání s listím apod.
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    BASTOCH: do skleníku ,kde pěstuješ rostliny náročný na živiny uplně v pohodě . Já dávám i čerstvej koňskej hnůj(starej pár měsíců) … dva roky jsou uplně v pohodě . Jako substrát pro předpěstování rostliny bych ho nedával ,ale jako plnohodnotný kompost ano . Jen ta konzistence " uplný bahýnko" nevím...já mám všechen hnůj s podestýlkou a konzistence je "kompostovitá"...
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    a ještě jedna nabídka... kdybyste měl někdo zájem o spoustu zahrádkářské literatury, sbírku časopisů zahrádkář a větší množství zahradnických knih, ozvěte se do pošty... rádi darujeme/ vyměníme... zemřel nám děda zahrádkář
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    kdybyste měl někdo zájem, ráda se podělím o přebytečná semínka, která jsem si vloni vysemenařila... mám na výměnu měsíček lékařský, sléz maurský, brutnák a skvělou dýni http://gengel.cz/tykev-velkoploda/777-sweet-meat-oregon-homestead.html.. ráda vyměním za nějaká vaše semínka, případně nějaký domácí produkt :) pošlu poštou, nebo předání ústí nad orlicí
    KUATO
    KUATO --- ---
    LINKOS: asi bych ho dal spis do kompostu

    BASTOCH: vynikajici pod brambory
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    jak moc velkej nesmysl je ted stare vapno? Na podzim nejak nebyl prostor.
    NYA
    NYA --- ---
    BASTOCH: určitě jsem tu ten dokument už doporučovala, je o kompostu.
    Podívej
    _Geoff Lawton - Permaculture Soils.mp4 | Ulož.to
    https://www.ulozto.cz/!HeS95xDr/geoff-lawton-permaculture-soils-mp4
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    OGMIOS: NYA: díky
    NYA
    NYA --- ---
    BASTOCH: dobrý by bylo promísit s větším množstvím trávy a listí (Jeff Lawton říká 25:1) .. pak z toho budeš mít super kompost. Jinak v tom bude moc dusíku
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BASTOCH: 2 roky je jeste malo pokud jsi s tim nijak nepracoval a jen to lezelo, to bych furt pouzival jen jako hnojivo.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Máte někdo zkušenost s uzrálým králičím hnojem? (stáří bude min 2roky)
    Nemám s tim žádný zkušenosti, překvapilo mě, že je to úplný bahýnko.
    Máme toho na zahradě plnej kompost a bojim se, aby mi to vše nespálilo, případně nás neotrávilo ve velký koncentraci + hodí se to do skleníku a pařníku?
    Dik
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: kdo vi, o vikendu jsem se snazil prokopat zmrzlym mulcem a nahodit radek cesneku. Takze kazdopadne mulc vytvari ledovou barieru a slunce teplo az k zemi nepronikne. Ale zas je led v tom mulci a ne v zemi.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    FRENNET: neni preci jen na mulcovani brzo? Takle zjara jsem se snazil nechavat zahony hole,aby je slunce prohralo
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PETEKKA: Dnes jsem vymezila a zamucovala jeden "zahonek" ze dvou. Ono jsou to spis 3v1, ale stejne mam radost. Jeste jeden troj zahonek a bude pripraveno na seti :) Dite u toho zaselo hrasek a lichorerisnici, uvidime co vyjde.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KASTA: podle čínského kalendáře už začalo biologické jaro a podle toho se řídím :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam