• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    YFF: já to mám na místo,kde je povrchově dost sucho, smrk tam nejde. Borovice roste moc pomalu.
    Proto volím mezi těmi dvěmi níže.
    YFF
    YFF --- ---
    EXCITE: to nevím, ale borovice prý začaly masivně odumírat právě kvůli tomu, že mají hluboké kořeny, a není spodní voda.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Nevíte, který strom je vhodnější do sušších podmínek a nebo koření hlouběji, Douglaska nebo Vejmutovka?
    KAREN
    KAREN --- ---
    FRENNET: diky. kdyz tak se jeste ozvu, mam neco slibeny od pani pres fb...
    KASTA
    KASTA --- ---
    a jeste musim pochvalit ekozahradnictvi.cz nekdy vloni jste mi to tu doporucili, uz jsem od nich i vloni neco bral, rostliny hezky jen mi tam stvalo to DPD teda. Letos v lednu objednano par keriku a ted v patek je privezli svoji vlastni dodavkou, ze zkouseji novy rozvoz. A v pohode jsme se domluvili, dopoledne jsem nemohl, tak se stavil navecer, kdyz se vracel domu a kytky vypadaji opet dobre, uz jsou v zahrade:) jsem rad ze jsem nakonec zrusil tu Spomysl a bral od nich!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KAREN: já nejaka semínka divokých červených rajčat mám. Brno
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    KAREN:
    IXTREMIST:
    KASTA: moc díky...my spaseme i lebedu, je nás na ní doma dost :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KASTA: ja jsem si teda vloni ty seminka vyloupal a ted se trochu bojim, jestli jsem je tim neznicil.... no, uvidim na jare
    KASTA
    KASTA --- ---
    LEJIMADA: taky myslim lebeda zahradni, pestujeme a bavi nas. pribuzna repy a mangoldu
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KAREN: Normálně bych to pichl do zahonu, má to prej ustát i -2°C. Jen bych pohlídal první květ a ten jí sebral.
    KAREN
    KAREN --- ---
    LEJIMADA: haha, taky jsem o tom slyšela mluvit jako o špenátu. fskutečnosti je to lebeda. tak bacha s tím, je to celkem plevel .))



    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    LEJIMADA: ještě mě napadl š. kavkazský , ale opět obrázek semen nikde...A ohledně klíčení je to bohužel dost podstatné :(
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    Ahoj, nevíte někdo co je tohle za rostlinu? Dostala jsem to jako "australský špenát" Jako čtyřboč mi to nepřijde (což je novozélandský, ale do austrálie co by šutrem dohodil). Osobně typuju malabarský špenát.. Nikde jsem obrázky semen nevygooglila, ale já jsem počítačově takřka negramotná :D děkuji za pomoc..

    KAREN
    KAREN --- ---
    IXTREMIST: oujé. na terase v květináči - pokud to neodletí s větrem ;) nebo bys to směle píchnul do záhonu a ponechal svému osudu??
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KAREN: Pro tebe mám sazenicku chilli. Manzano rocoto.. originál to žije v Andách, tak by to u vás mělo přežít :-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    Měl by prosím někdo semínka divokých rajčat (červená i žlutá) a "čistých" dýní hokaido (nenakřížených - z letošní dávky, co jsme nakoupili, semena sbírat nemůžu, protože se vesměs fakt nepovedly - maj v sobě takový ty zatvrdlý hrudky nebo jsou chuťově bídný. a my měli letos jen drobný kousky...)? Brno nebo pošta, prosííííím...
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    HOUBA: Tak zas další k dispozici během dneška a zítřka - tužebník jilmový, pelyněk brotan, máří list balšámový, šalvěj lékařská (starší, větší jedince), levandule (taky starší), možná nějaká máta (nevím přesne jaká).
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Manuál o mikrobite pri remineralizácii pôdy v rukách roľníka - Obchod
    http://obchod.permakultura.sk/...mikrobite-pri-remineralizacii-pody-v-rukach-rolnika/?v=928568b84963
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    SCHIZOGENES:
    MGMBILL: tak už vím co s nočníkem :)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Předěláváme expozici a zbylo nám několik trsů jestřabiny lékařské, omanu pravého, řepíku vonného a cca 2kg hlíz topinanburu. Pokud máte někdo zájem, tak je to k vyzvednutí Na Slupi 16, Praha 2 dnes cca do 17 hodin nebo zítra 10-14, pak to jde pryč.


    XL1: viz výše.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam