• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: dobra tak to asi neni rozdeleny co ted hledam. Ziju teda akorat z toho co mi vysvetlovali na ekofarme kdyz jsem se ujistoval jestli slama od nich je bez postriku ze to strikaj, ale ne tolik jako v konvencnim. Tak a ted babo rad jak to je.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: ne to se nerovna, maj to rozdeleny. Ekologickej rezim je ze akorat nejedou naplno jako konvencni.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ARZA: květináč je jí malej
    ARZA
    ARZA --- ---
    Nedokazete mi nekdo poradit?
    Mam na terase svestku. Nekolik let spokojene rostla, na jare vzdycky obrazila, vykvetla, asi dvakrat mi na ni dokonce uzral plod:))
    Minuly rok ale najednou zaschly nektery z hornich vetvi. Pricitala jsem to tomu, ze v dobe kdy zacaly pucet pupeny, lidi ktery na ty terase neco opravovali ji vystrcili ze stinu na plny slunce. Tenhle rok ty vetve ale neobrazily taky.
    Ted ale nevim, co s tim stromkem - kde to mam ustrihnout? Zaschla pomerne velka cast ty koruny a nevim proc:/
    Nebo je to nejaka nemoc?

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS:dneska jsem nějakej natvrdlej. Biozemedelec=ekologicky zemedelec
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: a v bio jo, akorat u nas nejsou bio farmari s bio obilim na okoli aby si clovek sehnal cistou slamu a v ekologickem farmareni strikaj.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: hele těžko říct. No minimálně normy pro bio jsou 10x přísnější, tudíž nějaké sklizeň za pomoci roundupu je jaksi problém
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LINKOS: a nebo strikaj v noci? :D no jednou bude urcite lip.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    OGMIOS: eee, není to tak, že stříká, ale něčím jiným? Biologického původu?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    FAR_IDA: to rajce nemuselo byt osklive kvuli zbytkum herbicidu. Nicmene jestli nekdo narazi na zdroj bioslamy tak dejte vedet. Ja zkousel brat z ekofarmy a na rovinu mi rekli ze se v ekorezimu taky strika, akorat min.
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    FAR_IDA: Balík rozbalíš a pokud jsou ve slámě jiné rostliny než obilí, tak je bez herbicidů. Pokud je tam čisté obilí, tak tam herbicidy jsou nebo jsou tam jejich rezidua.

    Můžeš se obrátit třeba na laboratoře VŠCHT, cena bude odpovídat.
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    zdravím, chtěla jsem se zeptat, nevíte kde by se dala otestovat sláma, jestli v ní nejsou zbytky herbicidů? podařilo se mi získat balík slámy od místní stáje. balík byl dlouho venku na dešti, čili trochu v rozkladu (plíseň naštěstí ne). prý si od nich berou koňský hnůj zemědělci, tak doufám, že by i ta sláma mohla být ok. ale vzhledem k tomu, jak se obilí často desikuje, jistotu nemám. loni jsem viděla, jak vypadá rajče, když je v hlíně s mini zbytky herbicidů (z kompostárny) a více nechci...
    XL1
    XL1 --- ---
    má tu někdo enbo ví kde se dá v Praze půjčit VARI , s pluhem na orbu ?
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    HOUBA: Tak už je to vše pryč.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    HOUBA: Tak další (možná poslední) zbytky - mydlice lékařská, jarmanka větší, drnavec lékařský, rdesno hadí kořen, devětsil lékařský, tužebník jilmový a máří list balšámový. Dnes cca do 18ti, zítra 12-16, pak nevím.
    KASTA
    KASTA --- ---
    EXCITE: u nas lesnici misto borovic ted sazeji douglasky, ze jsou odolnejsi. A pak jeste jedle, ta koreni taky hluboko
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    YFF: já to mám na místo,kde je povrchově dost sucho, smrk tam nejde. Borovice roste moc pomalu.
    Proto volím mezi těmi dvěmi níže.
    YFF
    YFF --- ---
    EXCITE: to nevím, ale borovice prý začaly masivně odumírat právě kvůli tomu, že mají hluboké kořeny, a není spodní voda.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Nevíte, který strom je vhodnější do sušších podmínek a nebo koření hlouběji, Douglaska nebo Vejmutovka?
    KAREN
    KAREN --- ---
    FRENNET: diky. kdyz tak se jeste ozvu, mam neco slibeny od pani pres fb...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam