• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: tak mozna pozdeji, s podzimnima salatama, redkvickama atd.?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KASTA: Cetl jsem ze muze byt kvuli rozlejzani problem se toho pak zbavit, muzes potvrdit nebo vyvratit?
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: to uz pockej radsi na pristi rok, ja je vloni vysel taky az v cervenci a byly takovy zakrsly, skoro jsem si rikal, ze to nema smysl pestovat. Letos pekne v kvetnu a vidim, ze je to super salat na leto, pekne vyplnuje obdobi kdyz skonci jarni hlavkovej a nez vyseju podzimni rukoly a mizuny
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: jee safra, taky jsem letos koupila seminka - ted jen je nekde najit 0:)
    KASTA
    KASTA --- ---
    prijel jsem po tydnu na zahradu. deste a bourky o minulym vikendu se zapadu Cech uplne vyhnuly, takze dost proschnuto, obetoval jsem jeden z poslednich dvousetlitrovych sudu destovky a zalil vsechno co bylo povadly... ale zabodovala srucha, vypada ze si se suchem poradi dobre, pro me urcite perspektivni letni salat!

    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    ELZEE: mam, ale okres ústí nad orlicí..
    ELZEE
    ELZEE --- ---
    Cau, nemate nekdo sazenici lichorerisnice z vlastnich seminek? Umrela mi :(
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LINKOS: tak jestli je to druhá seč, je to jiný. Na první je termín myslím do půlky června.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LAETATIO: tak tam setkali fakt vysokou trávu, pak tak nějak pršelo, začala růst znovu a v tom když přestalo prset posekal znovu a úplně to zabili. Nejhorší je že tam máme i stromy a ty maj co dělat aby to dali, půda vyprahla, jablka opadavaj, hrusne oschly. Tak jsem tam navozil aspon mulc. Úplně zbytečná práce, kdyby to nechal normálně nárůst...
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LINKOS: mám na zahradě části, kde jsem letos ještě nic nesekla. Step je tam taky a chodit se tam nedá, protože to suchý je někde i metr vysoký... Půda pod tím vyprahlá se spoustou holin, který hned tak nezarostou. Docela si nadávám, že jsem ten pokus dělala a nevzala to všude už alespoň 1-2x kosou, protože tam, kde to bylo sečený, je ten porost třeba taky vyschlej, ale alespoň je hustší a líp kreje.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LAETATIO: jo a zatím tam bude step
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LINKOS: má dané termíny sečí a jak zaprší, tak se mu to zazelená...
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    LINKOS: jzd mentalita. Poručíme větru dešti a kdyžtak dosypem hnojivem z Dusla.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Mě by docela zajímalo co náš zemědělec zamýšlel tím, že posekal cca 10-15cm narostlou trávu na louce na strniste. Jako v těch největších vedrech co byli před 14. dny to takhle obnazit nemohlo mít za následek, že to celé zezloutne a nic už tam nedoste letos. Pak se hrozne diví všici že toho sena je malo
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Kořenovou zeleninu ponechanou (hotovou) mi sežerou myši :-( Co nesežraly nezmrzlo kupodivu. A vysetá na zimu zase roste až na jaře.....vyzkoušeno...………...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANONKA: kaderavek na zimu dobrej. A korenova zelenina, ale to je sazka do loterie jestli to zmrzne tak je z toho kase.
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Nevím, jestli jste už někdo zkoušel ozimou cibuli, sazečka je děsně drahá, ale protože žijeme v suchém koutě, před asi třemi lety jsem ji koupila a vyzkoušela. Sklízí se podstatně dřív než z jarní výsadby a tak jsem bleskově nasadila matky a ze semínek vypěstovala vlastní sazečku. Letos i přes květnové deště je jarní cibule velmi malá a česnek také menší než bývá, ALE ta podzimní mě mile překvapila, je moc pěkná. To jenom pro zpestření, kdyby někdo chtěl využít zimní vláhu (ne že by jí letos bylo nějak přehnaně)
    Má někdo z vás nápad nebo snad i zkušenost s pěstováním čehokoliv jedlého přes zimu venku na zahradě? Nemyslím růžičkovou kapustu ani pórek.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PETEKKA: co nejlevnější, ale razantně by to zvýšilo šanci, že se nový porost ujme. Jenže k tomu nikda nedojde, náš premiér má firmy co to těží z lesa a sázejí nové stromky... Mimochodem i neschopnost jeho firem včas ty napadené stromy vytáhnout z lesa je důvod proč se kůrovec tak rychle šíří, byť problémy by sme měli tak jako tak, kvůli suchu, ale oni tomu přidávají na intenzitě a tím, že ty stromy budou sázet znovu, tak je jasne proč se nedaří kalamitu zastavit.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Smrkové lesy čeká totální kolaps. Nejlevnější a asi jediná možná bude přirozená obnova lesů, říká Daniel Pitek - Ekolist.cz
    https://ekolist.cz/...a-lesu-rika-daniel-pitek?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KASTA: ja buduntaky rada, doufam, ze si vzpomenu. Na oplatku jeste nemůžu poslat nic, krom divokych rajcat. Zahradu mam v provozu druhým rokem.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PETEKKA: Zobrazil se mi začátek článku a pak je tam napsáno, že zbytek je pro předplatitele.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    IXTREMIST: nezobrazuje se ti ten článek? Mě jo a nic si nepředplácím?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam