• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Smrkové lesy čeká totální kolaps. Nejlevnější a asi jediná možná bude přirozená obnova lesů, říká Daniel Pitek - Ekolist.cz
    https://ekolist.cz/...a-lesu-rika-daniel-pitek?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KASTA: ja buduntaky rada, doufam, ze si vzpomenu. Na oplatku jeste nemůžu poslat nic, krom divokych rajcat. Zahradu mam v provozu druhým rokem.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    PETEKKA: Zobrazil se mi začátek článku a pak je tam napsáno, že zbytek je pro předplatitele.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    IXTREMIST: nezobrazuje se ti ten článek? Mě jo a nic si nepředplácím?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    PETEKKA: pouze pro předplatitele deníku N ...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Tvrdí, že do krajiny vrátí 186 olympijských bazénů vody. Půjde to i v celém Česku, věří ekolog z Broumovska – Deník N
    https://denikn.cz/...veri-ekolog-z-broumovska/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    KASTA
    KASTA --- ---
    tak se pak domluvime, ja uz vloni zasilal nejaky prebytky letnicek par lidem, kdyz budou jiny seminka na oplatku, budu rad, ale neni to podminka, jsem radsi kdyz to nekde roste, nez abych to vyhazoval :)
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    MULTICAT: Tak to musí být radost. Jééé, to budu vděčná, kdyby jsi si vzpomněla. Mohu zase na oplátku zaslat měsíček a brutnák, toho to mám hojně, ale toho ty asi budeš mít také že?
    KASTA: opravdu? to bych byla také moc vděčná, na oplátku mohu zase zaslat nějakou domácí marméladu třeba?
    Jéé tak to je super, děkuji, mám radost.
    Děkuji také za doporučení na směsi, něco vyberu :)

    ADIKEITE
    ADIKEITE --- ---
    Já už "louku" zkouším druhý rok a zase nic :( Je fakt, že jsem brala nějakou obyč směz z hornbachu a sázela ji podle infa na pytlíčku na jaře. Zkusím jeden z těch odkazů a podzim, snad to zabere. Máme ideu mít takovou louku na zahradě před včelínem. Letos se nám chytly akorát měsíčky.
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KASTA: To byste byli zlatí!
    KASTA
    KASTA --- ---
    LAETATIO: ja ti na podzim taky klidne par seminek venuju. jen my je vzdycky sesbirame, nekam nasypeme a tam moc nerostou - a naopak nam zase vykoukne u chaty, kde jsme ho vubec neseli...

    Jo cmelak v makovym kvetu to je zazitek, rikame tomu ze je v opiovym doupeti :)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    KASTA: ten je boží! Miluju máky (a hmyzáci je milujou taky)
    KASTA
    KASTA --- ---
    LAETATIO: my tu mame tohle, taky netusime kde se to vzalo, ale kazdej rok nekde kolem chaty vykoukne

    KASTA
    KASTA --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: hele kup cokoliv, ono se to vyselektuje.+ vsechny ty co jsme tu jmenovali (na podzim ti muzu taky nejaky seminka poslat, budu toho mit urcite prebytky)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    FRENNET: přítel na jaře vykopal kalinu, na vzniklé místo jsem pak rozhodila semínka letniček nevím odkud a teď je tam toto


    na jiném plácku (tak 2m2 max) byl nějaký bordel po bývalém majiteli, tam jsem to loni v létě vyčistila, rozhodila semínka trvalek z Planty Naturalis a přes ty největší vedra občas zalila. Letos na začátku června tam byly kopretiny a vičenec, teď jsem zvědavá, jestli tam po pokosení ještě něco vyleze
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    FRENNET: louky podzim vyplejt strhnout ornici případně přidat hlínu pak to zaválcovat ušlapat... jinak skvělí semínka mají tady http://plantanaturalis.com/louky/
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Jak zakladaty ty louky? Ja koncem leta vyplela cast zahrady, zakryla CNT, z jara rozhodila seminka kvetu jedlych a nic. Ani prd. Mate nejaky overeny postup?
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT: jinak ti můžu sesbírat směs vlastní: krásenky, sluncovky, černuchy, různobarevný chrpy...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Já jsem od sousedky dostala "Lednickou radost". K dostání zde: https://www.cerny-biopro.cz/sortiment-smesi
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KASTA: a doporučís mi prosím nějaké směsi? také sbírám seminka. A na malou zahrádku v Praze bych chtěla v jedné casti právě vysadit kvítí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam