• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    REDSNAKE: ta kultivovaná šrucha se mi po loňsku nikde neobjevila, zato ta normální plevelná to na zahradě docela rozjíždí
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KAREN: já ji sadila loni nějak později...na záhon po rannych bramborách, takže asi červenec (?) a vyrostla během chvíle...akorát mi nechutná, ale na salát pro psa byla dobrá
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: to myslim ze ne, ona je dost teplomilna, to ji spis radsi zkus jeste hned ted, treba jeste vyroste, kdyz bude mit zalivku. a pristi rok v kvetnu, at vyrasi po zmrzlych
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: tak mozna pozdeji, s podzimnima salatama, redkvickama atd.?
    KASTA
    KASTA --- ---
    ale my tu mame dost drsny podminky a rostliny ktery tu dokazou byt invazivni jsou jen ty uplne nejodolnejsi plevely typu brslice...
    KASTA
    KASTA --- ---
    u nas teda tenhle problem zatim nemam, ale je tady fakt hodne sucho. vloni mi naopak temer nerostla i kdyz jsem zalival. Ale treba v Praze je v zahoncich opravdu vsude. Taky je potreba rict ze ta vyslechtena srucha ma mnohem vetsi listy, nezli ta plana a jak to tak u tech slechtenejch rostlin vetsinou byva, ocekaval bych ze bude o dost min invazivni
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    REDSNAKE: bavíme-li se o šruše, tak jeto strašnej plevel, rýpu to odevšad a objevuje se hned znova. Zlomky rozfoukávají po zahradě a koření.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KASTA: Cetl jsem ze muze byt kvuli rozlejzani problem se toho pak zbavit, muzes potvrdit nebo vyvratit?
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: to uz pockej radsi na pristi rok, ja je vloni vysel taky az v cervenci a byly takovy zakrsly, skoro jsem si rikal, ze to nema smysl pestovat. Letos pekne v kvetnu a vidim, ze je to super salat na leto, pekne vyplnuje obdobi kdyz skonci jarni hlavkovej a nez vyseju podzimni rukoly a mizuny
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: jee safra, taky jsem letos koupila seminka - ted jen je nekde najit 0:)
    KASTA
    KASTA --- ---
    prijel jsem po tydnu na zahradu. deste a bourky o minulym vikendu se zapadu Cech uplne vyhnuly, takze dost proschnuto, obetoval jsem jeden z poslednich dvousetlitrovych sudu destovky a zalil vsechno co bylo povadly... ale zabodovala srucha, vypada ze si se suchem poradi dobre, pro me urcite perspektivni letni salat!

    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    ELZEE: mam, ale okres ústí nad orlicí..
    ELZEE
    ELZEE --- ---
    Cau, nemate nekdo sazenici lichorerisnice z vlastnich seminek? Umrela mi :(
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LINKOS: tak jestli je to druhá seč, je to jiný. Na první je termín myslím do půlky června.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LAETATIO: tak tam setkali fakt vysokou trávu, pak tak nějak pršelo, začala růst znovu a v tom když přestalo prset posekal znovu a úplně to zabili. Nejhorší je že tam máme i stromy a ty maj co dělat aby to dali, půda vyprahla, jablka opadavaj, hrusne oschly. Tak jsem tam navozil aspon mulc. Úplně zbytečná práce, kdyby to nechal normálně nárůst...
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LINKOS: mám na zahradě části, kde jsem letos ještě nic nesekla. Step je tam taky a chodit se tam nedá, protože to suchý je někde i metr vysoký... Půda pod tím vyprahlá se spoustou holin, který hned tak nezarostou. Docela si nadávám, že jsem ten pokus dělala a nevzala to všude už alespoň 1-2x kosou, protože tam, kde to bylo sečený, je ten porost třeba taky vyschlej, ale alespoň je hustší a líp kreje.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LAETATIO: jo a zatím tam bude step
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LINKOS: má dané termíny sečí a jak zaprší, tak se mu to zazelená...
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    LINKOS: jzd mentalita. Poručíme větru dešti a kdyžtak dosypem hnojivem z Dusla.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Mě by docela zajímalo co náš zemědělec zamýšlel tím, že posekal cca 10-15cm narostlou trávu na louce na strniste. Jako v těch největších vedrech co byli před 14. dny to takhle obnazit nemohlo mít za následek, že to celé zezloutne a nic už tam nedoste letos. Pak se hrozne diví všici že toho sena je malo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam