• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    VEVER: jo rozkvetly hokkaido po ranu je sila
    VEVER
    VEVER --- ---
    ANONKA: jsem ted zjistila ze docela voni dyne. Taky bych to do ni nerekla :)
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KUATO: a nejbohatší dámy je nosily ve vlasech jako velmi drahou ozdobu. Ty květy :-))))
    Ale nikde v dějáku nepípli, že VONÍ :-))))
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANONKA: ja mam dojem, ze kdyz se privezly z Noveho Sveta brambory, tak se v prvni fazi pestovaly prave jako okrasne kvetiny :o).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Objev roku... ze kdyz dam kompost na zahon tak to je mazec hnojivo. Dal jsem 10cm kompostu a brutal to vsechno nastartovalo i zizaly tak az to natahlo krtka a musel prijit na radu plasic.
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Objev roku? Fialové bramborové květy překrásně voní. Mám je v ohraničeném zeminou doplňovaném prostůrku a dorostly velké výšky, právě kvetou, jak procházím kolem tak furt čenichám - dnes konečně jsem přičichla správným směrem :-)
    Nikdy mě nenapadlo, že bramborové květy TAK úžasně voní...……………………………….
    KASTA
    KASTA --- ---
    jen tak pro vzajemnou inspiraci - mate neco co byste nazvali "objev roku" ? u me je to letos polykultura cuketa, mochyne duznoploda, lilek hulevnikolisty a ctyrboc. Rozhodl jsem se, ze tenhle jeden zahonek uzalivam at se deje co se deje (s vodou mam jinak celkem problem). Obdobi brezen-kveten je to jako pareniste takze tam krom toho jeste predpestovavam napr rajcata. Pak, kdyz uz se to tam nevejde, dam plachtu pryc a je to otevrene. Prvni se rozrostou cukety a ted kdyz uz skoncily, pokracujou lilky a mochyne - prave zacinaji zrat. Ctyrboc se mezi tim vselijak plazi, pristi rok to jeste poladim, aby byla uplne vpredu a nestinily ji cukety. Pristi rok tam chci taky jeste doplnit spanelsky cukrovy meloun piel de sapo. A doufam ze kveten bude teplejsi, letos vsechno startovalo s mesicnim zpozdenim...
    PETD
    PETD --- ---
    XL1: Kolik jich máš a jak pak plánuješ skladovat mošt?
    Já jsem měl loni přes dva metráky jablek a vezl jsem to nakonec do moštárny v Lounech ( https://www.mostarnalouny.cz ), protože udělali jak pasteraci tak i plnění do bag-in-box 5l.
    XL1
    XL1 --- ---
    Zná někdo dobrou moštárnu v Praze kde mi udělají mošt z jablek a hroznů ?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    VEVER: AHA, já jsem žádnou takovou diskuzi nenašla. Když existuje, super, smažu to, děkuji :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Hledám zimování Brugmansií v Praze - nemá někdo k dispozici chodbu nebo kumbál kde je světlo a teplota přes zimu nejde pod nulu ?
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    nemáte prosím někdo zdroj na Lichořeřišnici hlíznatou (Tropaeolum tuberosum)?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LAETATIO: oo, tak já vedle něj píchnu sněženky, těch mám nekonečný zdroj.
    VEVER
    VEVER --- ---
    LAETATIO: Můj brambořík z hlízy dovezené odněkud od moře kdysi dávno se letos vysemenil docela hodně...tak snad z toho něco bude. Vůbec to subtropické rostlinstvo vypadalo letos velmi spokojeně :)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    a strašně se mi líbí tahle kombinace jarních bramboříků a sněženek na mechu. Toho tedy u nás nedosáhnu, máme úrodnou půdu a místo mechu spíš 2 m vysoké kopřivy...
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    MAR_TINA: dík za nabídku, už je mám objednané a zaplacené :) jj hlízy mají, jsem zvědavá, jak se chytnou, prý se pak samy dál vysemeňují..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LAETATIO: nechám zase domácí zaplodit a bude-li dost semínek, můžu nabídnout.
    Zahradnictví prodávají hlízy, ne?
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    MAR_TINA: bramboříky jsem nedávno objednala ty zahradní - jak jarní tak podzimní a nemůžu se jich dočkat. Nedávno mi zemřela kočka, tak jsem jí je chtěla dát na hrob do stinného koutu, že se tam snad hezky rozrostou...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam