• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    KAREN: Já teda nechci kazit tady nadšení, ale mně to připadá jako úplná blbost, protože to nemůže splňovat žádnou z těch funkcí, které člověk od spirály na různých místech očekává (vyhřívání, zadržování vody, atd.).

    KAREN: No proto, už jsem si myslela, že jsem nechápající zahradnický nýmand. :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: jste si vyhrali :) na tohle mame zahradu moc prirodni, ale jsou tu v lese takovy hezky tmavy kameny, neco zelezityho a tezkyho, tak pilne sbiram a na jare chystam nejakou zidku k fikovniku, nebo k vinu, takovou "slunecni past" nebo jak se tomu rika....
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KAREN: nádhera!!
    KAREN
    KAREN --- ---
    stará řekla spirálu. když miluješ gabion,není co řešit. level deluxe. jakoby.

    KAREN
    KAREN --- ---
    IXTREMIST: ne. kombinace zanedbane pece a klimatu ;/
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KAREN: Co to manzano, dalo něco?
    KAREN
    KAREN --- ---
    Ja to letos vsechno dost zazevlila / furt jsme nekde litali, takze letos jen zevlackej objev chuti a hojnosti redkvickovych lusku - nenechala jsem je nakvist naposledy. ;)
    ALUCARD153
    ALUCARD153 --- ---
    U mě je to letos Komatsuna. Sázel jsem jí v srpnu a krásně bujně roste. Ideální podzimní salát. Pak mě ještě nadchly listy lichořeřišnice a semenaření okrasných kytek. O objevech u rajčat jsem tu psal už dříve.
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    můj objevroku je chuť muchovníku lamarckova. A pak už mám jenom kytkový - že květenství sporýše argetinského vydrží kvést dál a dál několik měsíců. a že se mi strašně moc líbí některé primulky :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    VEVER: jo rozkvetly hokkaido po ranu je sila
    VEVER
    VEVER --- ---
    ANONKA: jsem ted zjistila ze docela voni dyne. Taky bych to do ni nerekla :)
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KUATO: a nejbohatší dámy je nosily ve vlasech jako velmi drahou ozdobu. Ty květy :-))))
    Ale nikde v dějáku nepípli, že VONÍ :-))))
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANONKA: ja mam dojem, ze kdyz se privezly z Noveho Sveta brambory, tak se v prvni fazi pestovaly prave jako okrasne kvetiny :o).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Objev roku... ze kdyz dam kompost na zahon tak to je mazec hnojivo. Dal jsem 10cm kompostu a brutal to vsechno nastartovalo i zizaly tak az to natahlo krtka a musel prijit na radu plasic.
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Objev roku? Fialové bramborové květy překrásně voní. Mám je v ohraničeném zeminou doplňovaném prostůrku a dorostly velké výšky, právě kvetou, jak procházím kolem tak furt čenichám - dnes konečně jsem přičichla správným směrem :-)
    Nikdy mě nenapadlo, že bramborové květy TAK úžasně voní...……………………………….
    KASTA
    KASTA --- ---
    jen tak pro vzajemnou inspiraci - mate neco co byste nazvali "objev roku" ? u me je to letos polykultura cuketa, mochyne duznoploda, lilek hulevnikolisty a ctyrboc. Rozhodl jsem se, ze tenhle jeden zahonek uzalivam at se deje co se deje (s vodou mam jinak celkem problem). Obdobi brezen-kveten je to jako pareniste takze tam krom toho jeste predpestovavam napr rajcata. Pak, kdyz uz se to tam nevejde, dam plachtu pryc a je to otevrene. Prvni se rozrostou cukety a ted kdyz uz skoncily, pokracujou lilky a mochyne - prave zacinaji zrat. Ctyrboc se mezi tim vselijak plazi, pristi rok to jeste poladim, aby byla uplne vpredu a nestinily ji cukety. Pristi rok tam chci taky jeste doplnit spanelsky cukrovy meloun piel de sapo. A doufam ze kveten bude teplejsi, letos vsechno startovalo s mesicnim zpozdenim...
    PETD
    PETD --- ---
    XL1: Kolik jich máš a jak pak plánuješ skladovat mošt?
    Já jsem měl loni přes dva metráky jablek a vezl jsem to nakonec do moštárny v Lounech ( https://www.mostarnalouny.cz ), protože udělali jak pasteraci tak i plnění do bag-in-box 5l.
    XL1
    XL1 --- ---
    Zná někdo dobrou moštárnu v Praze kde mi udělají mošt z jablek a hroznů ?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    VEVER: AHA, já jsem žádnou takovou diskuzi nenašla. Když existuje, super, smažu to, děkuji :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Hledám zimování Brugmansií v Praze - nemá někdo k dispozici chodbu nebo kumbál kde je světlo a teplota přes zimu nejde pod nulu ?
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    nemáte prosím někdo zdroj na Lichořeřišnici hlíznatou (Tropaeolum tuberosum)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam