• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Tak česnek je v zemi, ještě sazečku a může sněžit :-))))
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: jo, tak nejak :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    OGMIOS: ono to zalezi na mnohem vice vecech, i kdyz pouzivam ruzny permakulturni vychytavky, nase zahrada je vic prirodni, nez ciste permakulturni. Zahonky jsou vyrvany z divociny, ktera jinak buji vsude kolem a na svoje ztraceny misto se snazi vratit :) Kdyz uz je zahonek stabilni, plevel nema tolik sanci, ale to neni vzdy, treba u tech letnicek apod. Celorocni zakryti mulcem se mi neosvedcilo, v zime je to pak raj pro mysi. Ale jak jsem psal, pleti mi nevadi, je to zpusob meditace....
    KUATO
    KUATO --- ---
    ANONKA: a mnozstvi volneho casu a dalsich faktorech.. :o)
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    OGMIOS: někdy může "problém s pletím" být například v půdě - u nás kamenité jíly, tam se udrží kyprý leda tak květináč, a taky třeba někdo má roky a někdo zase nemusí mít zdraví jaké by chtěl, nebyla bych tak příkrá ……………………...a také záleží na rozloze celého pozemku...……………………………..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Paneboze permakulturnici a maj problem s pletim :D musite zlepsit design, ja treba skoro vubec nepleju ;) zaklad je nenechavat odkrytou hlinu pro uhnizdeni seminka ktere nechcete a zaroven vytvorit velice kyprou pudu z ktere rostlinku vytahnete kdyz se nezadari to 100% uhlidat.
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANONKA: no to pleti musi cloveka bavit :) a samozrejme vitezstvi neni trvale nikdy, takova ta astricka, stavel nebo pomnenka rolni jsou neznicitelny :)
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KASTA: Smekám.
    Snažím se podobným způsobem udržet jen docela malinký kousek (asi 10 m2) s trvalkami včetně růží a nedaří se a nedaří. furt tam něco vyhrává :-(
    Na oranisku se zeleninou ne, tam se každý rok všechno obrátí a vybere, ale v těch trvalkách mám problém :-( stříkat proti plevelům nechci i když jsou to "jenom" květiny......…………..
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANONKA: pred vytvorenim tech zahonku jsem vsechno do hloubky prekopal a vyplel, hlavne koprivy a brslici. No a pak je potreba vyplit pokazdy, kdyz znovu vylezou:) Ale jak se to zahusti, plevele ubyde...
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    KASTA: paráda!!!!!
    Jak se taková "divočina" dá udržet bez pýru? Bršlice? …...
    KASTA
    KASTA --- ---
    par letosnich fotek z nasi divoky zahrady, jestli se chcete mrknout...
    Kasta's Photo Blog: wild gardening
    https://kastaphoto.blogspot.com/2019/10/wild-gardening.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    NYA: a od koho berou ty sazenice?
    NYA
    NYA --- ---
    Nebo jestli by se ještě teď daly nasbirat
    NYA
    NYA --- ---
    Nemáte prosím někdo větší množství semínek bříz, osik, jeřábů nebo jiných pionýrských stromů?
    Chtěli bychom se s Extinction Rebellion připojit k zalesňovací akci Lesů ČR, ale vyset tam taky dost pionýrů.
    Jen je to narychlo a potřebovali bychom je už do pátku mít v Praze
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    ANONKA:
    KASTA:
    Diky za odpovedi.
    KASTA
    KASTA --- ---
    GRETKA: urcite je to odrudou. Ja ho vysadil vloni na jare a trochu jsem podcenil zalivku v tech vedrech (fikovnik neco vydrzi, ne?) takze mi koncem leta zaschnul. Vubec jsem nevedel jestli precka zimu ale preckal, mel pomaly start az koncem kvetna, pak obrostl a koncem leta dokonce vyhnal tyhle prvni plody :) Necekam, ze dozrajou, ale treba pristi rok uz by mohlo neco byt.
    Vim ze je to nejaky druh Brown Turkey ale bez blizsiho urceni puvodu...
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    GRETKA: Podle mě je to odrůdou, měla jsem jej v maxikvětináči a plodil. Bohužel jsem o něj nedopatřením přišla.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    KASTA: Mně by prosím zajímalo jak jde zařídit aby takhle malý fíkovník měl fíky?? Máme několikaletý fíkovník v zahradě u práce a pořád nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam