• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    KASTA: pokud bys chtěl topinambury nebo třeba šalvěj muškátovou, tak ráda vyměním (poštou) za tu ostrožku, šruchu a vodnici :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    mam tu zase par prebytku, kdyby mel nekdo zajem. Mohl bych to bud predat odobne v Praze snad nejak koncem brezna, nebo i poslat postou. Mam seminka:

    agastache rugosa (korejska mata): medonosna vetsi "hluchavka" naprosto luxusni na caje na zimni odchrchlani, je to trvalka a celkem nezmar

    monarda citriodora: monarda s citronovou prichuti, letnicka, taky dost odolna a zajimavej caj je z ni taky

    ostrozka vychodni: super odolna a suchovzdorna vyssi letnicka, jiny vyuziti asi nema

    k tomu muzu prihodit velkolistou sruchu, zahradni lebedu a nejakou vodnici co jsem dostal darem v jedny zasilce

    jestli byste meli neco na vymenu, budu rad - bylinky, zajimava zelenina, odolny a sobestacny letnicky do sucha ap....
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MAR_TINA: v kontaktech mají zmínku o prodeji. i maloprodeji. tak snad :). a kdyby ne, tak ještě na školním statku na Neuberku :). případně tam i přes ČZU v Praze..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    VODOMERKA: krausovi sazenice pěstují, určitě je prodávají, ale jaké a komu, to netuším.
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    VODOMERKA: Zkusím, díky!
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    GOZER1: co u Krausů v Mělníku? zkusit tam zavolat a použít osobní kouzlo. starý Kraus byl vyhlášený šlechtitel vína. http://www.vinarstvi-kraus.cz/kontakty.html
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    Poradíte kde koupit sazenice moštový vinný révy? Na Moravu se mi pro to jezdit nechce a Spomyšl mě zklamala. Díky.
    KASTA
    KASTA --- ---
    MAR_TINA: pulmetr uz mi prijde dost husty, ale jestli ma dost sazenicek proc ne. kazdopadne ja jsem podedil dva habrovy ploty a je to fakt vopruz, clovek je odsouzenej k neustalymu strihani nekolikrat do roka. Kdybych tvoril novej zivej plot, tak dam kere co jdou prirozene do tech cca dvou metru, napr moji oblibenou hlohyni sarlatovou....
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCOURR: jo kdybych si to pamatovala... půlmetr a méně, bych řekla
    KASTA
    KASTA --- ---
    ted je idealni doba na hledani drinu! jel jsem vlakem z Berouna do Phy a nekolikrat jsem v rosti podel trati zahlidnul zarive zelenozlute rozkvetly ker... vsechno ostatni krovi jeste spi
    KASTA
    KASTA --- ---
    KOCOURR: nejak od pul metru do metru, zalezi kolik bych jich potreboval a mel a ta jak dlouho bych chtel mit (a jak moc) neprostupnej plot. hustejsi se daji casem vyrezat a ridsi tvarovat vice do kosata, takze je to skoro jedno....
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Ahoj, jak daleko od sebe by jste sázeli habry určené k tvarovanému živému plotu?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAZZZ: ono koreny zastipujes proto, aby ta rezna rana byla mala a snaze se hojila. kdyz je potrhanej po vykopavani, ma to tezsi. redukcio koruny pak stromek prizpusobis ty redukci korenovyho systemu
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    BASTOCH: ja si podle zatim precteneho rikal, ze bych mezi ne dal kukurici
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    VEVER: Ja, pošta.
    VEVER
    VEVER --- ---
    Budu vyhledove davat dohromady zahon a vykopavat odtamtud semenacky mahonie...nechcete nahodou nekdo nejake? At to nemusi skoncit v kompostu? Praha 5
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    International Course on Syntropic Agriculture with Ernst Götsch - English | CEPEAS
    https://cepeas.org/curso/international-course-on-syntropic-agriculture-with-ernst-gotsch/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCOURR: Lesní hospodářský plán nebo osnova (pro malý pozemek) se dělá na 10 let, takže je docela aktuální. A je pro tebe v podstatě závazný, alespoň v několika bodech. Ten se pro tvůj lesní pozemek nedělá za účelem vytřít si s tím zadek.
    Změna klimatu je sice odst rychlá, ale aurakárie bych přesto nesázela.

    Jo a tvar kořenů lesních dřevin je dán druhem a stanovištěm. Nějaký opižlání u sázení na to fakt nemá vliv. SPíš bych koukala na mykorhiza, kdybych to chtěla podpořit.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KOCOURR: u ovocnych vysokokmenu. pokud bys sazel vzrostle stromky, budes to muset udelat, abys odstranil poskozene casti korenu. taky se osvedcil dolik kolem kmenu kde se voda zachyti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam