• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Ahoj, nemáte někdo tip jak spolehlivě a rychle rozmnožit kanadskou borůvku jinak než hřížením? Řízkování u borůvek bohužel nefunguje, potřeboval bych asi 20-30 sazenic, takže pokud by někdo věděl o levném zahradnictví, tak může taky poradit ;).

    Mimochodem zkoušel jste někdo množit moruši černou nebo bílou? Ty ceny v zahradnictvích jsou fakt crazy a jelikož jsem v cca 650 mnm kde jsou často jarní mrazíky, tak se mi nechce investovat do nejistého výsledku...
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s rychlým Berkeley kompostem (horkým)? Jestli to teplo opravdu likviduje semínka plevele? Nemám moc dusíkatýho materiálu, tak uvažuju tam dát i vyhrabanou suchou trávu, která ale určitě stihla vykvést a semínka mít v sobě bude...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    DEIKSAC: Hele, teď po mrazech taky v pohodě.
    VIHATIZKA
    VIHATIZKA --- ---
    VIHATIZKA:
    Regreening the desert with John D. Liu | VPRO Documentary | 2012
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=32&v=IDgDWbQtlKI&feature=emb_title
    VIHATIZKA
    VIHATIZKA --- ---
    Ohrožená semínka
    https://www.youtube.com/watch?v=_wE_hKn-dOQ&feature=emb_share


    Ohrožená semínka | Promítej i ty! | ZDARMA ke zhlédnutí
    https://promitejity.cz/detail-filmu/60-ohrozena-seminka
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    peckoviny prostě v zásadě po odkvětu, zdá se to působit nejmíň klejotoku/infekcí. tejden sem tma je fuk, když jsou sadu tisíce stromů, taky to neni hotový za dvacet minut
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Jinak k tomu pálení větví.
    Biouhel, PRAuhel, kon tiki - výroba dřevěného uhlí do půdy
    http://www.youtube.com/watch?v=qMjoyHz1zIs

    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    CUKI: to by me ten zdroj taky zajimal pls..
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    K těm peckovinam: třešeň se řeže, když už tak v plodu a švestka na začátku květu
    Mám za to..
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CUKI: Me by ten zdroj fakt zajímal, třeba to dělám blbě.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Tady jsem davala video,FRENNET:, kde to pan v nevimktereminute vysvetluje, proc se peckoviny strihaji pred kvetem, v kvetu.
    XAJA
    XAJA --- ---
    ANONKA: kludne sa mozu strihat v case pucania. letny rez (v juni) na podporu tvorby rodiveho obrastu to nevylucuje.

    cez rany urobene mimo vegetacie su marhule nachylne na napadnutie patogenmi.

    takze v oblastiach, kde su rozsirene bakteriozy (napr. pseudomonas) sa odporuca robit hlavny
    rez az v septembri
    CUKI
    CUKI --- ---
    IXTREMIST: Stromů mám asi dost. Dejme tomu desítky. Teprve po odkvětu, nebo ještě lépe po sklizni (většinou se dělá obojí) je vhodné řezat obecně veškeré peckoviny. Asi bych to i dohledal, kdyby to někdo chtěl. Naopak před květem nebo teď to dost vysiluje strom.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    CUKI: kolik máš stromů? odkud cerpas informace?
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    KUATO: Jojo, zrovna včera jsem větývky pálil. :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    IXTREMIST: Podepisuju, z vlastní zkušenosti.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ANONKA: Nikoli, po odkvetu
    CUKI
    CUKI --- ---
    IXTREMIST: Čím míň do toho stromu budeš v tomto období zasahovat tím líp. Je jasné že ořez v tomto období je jednodušší, to ale neznamená že je správný. V tomto období do stromu zasahuji akorát když to jinak nejde.
    Bohužel tyhle akce často dělají i profi zahradníci, protože jim to vyhovuje. Všechno zákazníkovi ořežou najednou, vypadá to dobře a v tu dobu nemají jinou práci. Stromu to ale z dlouhodobého hlediska škodí!
    KUATO
    KUATO --- ---
    IXTREMIST: presne tak, ja nejsem zadny skoleny zahradnik, ale svepomoci pod bicem otce a babiny striham stromky 20 let a vsechno nez zacne kvest, kdyz uz, protoze clovek presne vidi jak kde jde pupen (pujde vetvicka), je to jednoduche, prehledne. ostrihane vetve bez listi se mnohem snaz likviduji, at uz stepkovanim nebo palenim..
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    CUKI: presne to co pise
    IXTREMIST:.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam