• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    muj improvizovany hmyzi hotel. uz se zacina zaplnovat, asi budu muset privrtat jeste nejaky pokoje :)

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KAIRRA: jojo, nasbiral jsem bednu mispuli v nemecku a vysledek byl super.Jinač oskeruše se zdaj mít skladem třeba tady https://www.nelenprozelen.cz/produkty-jerab-oskeruse-detail-157
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KASTA: jojo Petřín je na ně dobrej ;)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: ja je sbiram na Petrine :)
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    DEIKSAC: oskeruši :) mišpule máme v okolí, děláme z nich vyyyyyybornou mišpulovici :)))
    KASTA
    KASTA --- ---
    DEIKSAC:
    KAIRRA: jo, mispule uz maji celkem bezne, videl jsem ,treba i u Rypacku v Braniku ap.... Tady meli odrudu Nottingham. Chtel jsem puvodne spis Royal, ta je pry sladsi. Ale 2m vysokej strom zakorenenej ve 20 litrovym kvetinaci, tomu jsem proste neodolal :) ted uz je plna poupat, takze na podzim bude prvni uroda a kdyz to bude mlc kysely tak Royal jeste dokoupim :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: oni ten web moc neresi. thuji ap tam teda fakt maji hromadu (myslim ze dost delaji ty divny zahrady na zakazku - urnovy haje, jak tomu rika kamos :)).

    Ale je to i normalni zahradnictvi. nejsou nijak alternativni, ale treba stromky maji od fytosu z Plzne a obcas prekvapi - minule jsem tam napr zahlidl jablon API hvezdicove, coz je dost raritka. A co maji, tak byvaji krasny rostliny za skvelou cenu, neco az neuveritelne levny. Uz jsem to tu nekde psal, ze treba zbyly prostokorenny stromky normalne zasadi, cely leto zalivaji a na podzim ti prodaji zakoreneny stromek s korunkou za prakticky stejnou cenu.

    Ta oskeruse mela tak pul metru, co jsem zahlidl (nebral jsem ji). Asi 4 kousky tam meli.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KAIRRA: oskeruši nebo mišpuli? první měli krulichovi na břevnově, ale byl to zabaceny kousky v kvetinacich. Jednu jsem predloni nicmene risknul, serezal a docela se zda se rozjela, loni dala asi 40cm prirust, letos to bude lepsi, kdyz bude voda
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    I když na jejich stránkách to vypadá jako tújové království..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KASTA: cože? Tu jsem neviděla prodávat vůbec nikdy nikde :) Dobré vědět :))
    KASTA
    KASTA --- ---
    SISTA: Zahradnictvi Krecek, Nizbor
    SISTA
    SISTA --- ---
    KASTA: a to je, prosím, kde?:)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    S kým jsem "mluvila" o broskvosemáčcích, prosím, ozvi se do pošty. Musela jsem změnit nick (ztracené heslo) a tudíž je pro mě původní pošta nedostupná...……………… něco vzešlo :-)
    KASTA
    KASTA --- ---
    nase lokalni zahradnictvi je stejne nejlepsi! v pulce brezna jsem tam koupil velikou mispuli v kvetinaci. v pulce dubna hruskojerab ouskaty taky skoro 2m v kvetinaci. a dnes jsme prijeli a pani na nas zdalky vola: jdete prave vcas, mam oskerusi!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SHILENEC: hele prej je to už jedno, jen si vybrat někoho, kdo je poblíž ať neplatíš megapálku za dobpravu.
    VIHATIZKA
    VIHATIZKA --- ---
    Dobrá zpráva – Pracuje se na první moderní vesnici, která vytvoří vlastní elektřinu a jídlo, a to se 100 % udržitelností

    http://zivotjakoumeni.cz/...ti/?fbclid=IwAR2yAoq3DO24fMabR_qxUvn3lDnKvMyWNsGxykzFsBD-cn6qVg2fnJzRxFk
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SHILENEC: zeptam se.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    GUDRUN: ja jsem plany ostruziny na svahu kde nevadej nekolikrat po sobe zastrihnul a z nekterych jsem vyrobil keriky, kde odstrihuji akorat suche vyhony a plodily by uzasne, kdyby zaprselo, kdyz zaleje tak jedou nadherne
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    YEMANJA: bylo to tam zplanělý roky, takže ne, až loni nebo předloni jsem se do toho cípu dopracovala, předtím určitě neplodily, protože jsou rovnou u cesty k autu a to bychom viděli. Ale přijde mi, že co jsme je začali trhat, tak rostou ještě víc. Nebo to bude spíš tím, jak tam kolem prokácely ty smrky... Tak si říkám, zda jim dát trochu prostoru a zkusit to nebo je to marný nebo se jim dá nějak pomoct...
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    GUDRUN: pro jistotu banální dotaz (a máte to zapojené v elektrice?), nestříháte je náhodou každý rok..?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam