• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    YEMANJA: bylo to tam zplanělý roky, takže ne, až loni nebo předloni jsem se do toho cípu dopracovala, předtím určitě neplodily, protože jsou rovnou u cesty k autu a to bychom viděli. Ale přijde mi, že co jsme je začali trhat, tak rostou ještě víc. Nebo to bude spíš tím, jak tam kolem prokácely ty smrky... Tak si říkám, zda jim dát trochu prostoru a zkusit to nebo je to marný nebo se jim dá nějak pomoct...
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    GUDRUN: pro jistotu banální dotaz (a máte to zapojené v elektrice?), nestříháte je náhodou každý rok..?
    SHILENEC
    SHILENEC --- ---
    kdyz uz tu padli studnari, mate nekdo tip/doporuceni na studnare v brne? na pozemku by mela byt stara studna, nejspis preruseny pramen a zasypana. radi bychom ji bud obnovili nebo udelali novy vrt (tj. papirovani, atd.).
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    MAR_TINA: dik moc, ozvem se
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AKI4CE: v okolí jsou tři studnaři, ani jeden papíry nedělá. Možná z nich vypadne kontakt na někoho, kdo to vyjedná komplet, namísto jen telefonu na hydrogeologa.
    Pár lidí, co vyřizují papíry pro studny, si taky vybavím, kdyžtak pošta.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    MAR_TINA: diky, prozkoumame to
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    MAR_TINA: hm, ja tusila, ze v tom bude nejakej "hacek"...proto hledame firmu, ktera to ma "nachozeny", protoze my s urady jednat nehodlame...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AKI4CE: CHKO je v pohodě. Mělnické životní prostředí slabší.
    AKI4CE
    AKI4CE --- ---
    MAR_TINA: to bohuzel jsme a navic CHKO...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    u chaty nám rostou ostružiny, které nikdy nekvetly a neplodily, tak jsem je klučila, aby nás nezadusili. Dají se nějak zkulturnit a začnou plodit?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KLATIC: A pro tvé dobro doufám, že nejsi v působnosti mělnického úřadu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KLATIC: Havel nebo Rút. Pospíšil nevím, jestli teď vrtá. Mladoboleslaváky neznám. kde přesnějši (stačí vesnice v okolí), to máš.
    Ale papíry se obávám, že dělat nebudou a dají ti telefon na někoho, kdo ti napíše posudek. Fárik dělá i papíry, ale je z Čelákovic.

    Miroslav Pospíšil Komenského 958/10, 27601 Mělník pospisil.vrtani.studni@seznam.cz

    Serve, s. r.o. (Velký Borek) Jaroslav Havel servespol@seznam.cz

    HYDROGEOsond - Ing. Miroslav Fárik Jungmannova 560, 250 88 Čelákovice www.estav.cz/hydrogeosond

    Tomáš Růt Kozomín 95 277 45 Úžice http://www.studnyrut.cz/kontakt.html
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    AQUALOCO: diky, to mi vypadlo: Kokorinsko (melnicko, mlada boleslav)
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    KLATIC: lokalita?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    zdravim a pozdravuji... nemate nekdo nahodou pozitivni reference na firmu, ktera kompletne vyresi vrtanou studnu do piskovce? od papirovani, vyvrtani a po finalni zprovozneni? dekuji za pripadne odpovedi, klidne jen do posty
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    k tématu: měli jsme asi 2 roky zasazenou jabloň (Jonagold ze školky cca pětiletej), když ji zcela u země překousaly myši. zůstalo to viset na max. polovině kůry - tak jsem ji narovnal a omotal ducktapem (stavěli jsme dům;) je to asi 8 let a je z ní asi 4m krásnej strom. po zkušenostech z výsadby všeho na travnatém pozemku jsem byl mnohokrát, snad pokaždé, překvapen urputností zraněných a poničených stromů přežít!
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: cely stromek a detail na ranu zapatlanou steparskym voskem



    KASTA
    KASTA --- ---
    JAZZZ: kuna nebo kocka kdyz si znackujou oblast. oboje smrdi jako skunk :)

    BASTOCH: vyfotim...
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KAIRRA: 3metry pro vysokokmen, menší stromy tuším metr a půl. A vlastně bych se s tím nesral a strom si tam píchl,trochu ho udržoval. Kdyžtak ti cestáři jednou za čas uřežou pár vetvi pokud to poleze do cesty.
    KASTA: foto by bylo?
    JAZZZ: skankovy smrad je kuna
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    nevite jake zvire pri svem zivote nebo rozkladu vytvari oder jako ganja? jedna mistnost v baraku mi tak nasmrada a nevim jestli pod podlahou bydli mys nebo jsme v podhledu uveznili kunu nebo co to je?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam