• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAIRRA: jakou to ma cukernatost? docukrovavali jste?
    XL1
    XL1 --- ---
    poradí mi někdo kd eje na veřejném místě v Praze ještě nevyrašená réva ??? potřebuju něco vyzkoušet a všude na slunci je už plná míza..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    TRISSIE: musíš česat po přemrznutí, plody začínají skoro až hnít. Nahážeš do sudů a necháš pracovat. Občas to chytá plíseň, ale tu sebereš, pokud není až dolů. Občas promícháš. Necháš vykvasit ve vlastním cukru až do jeho úplné spotřeby (pokud chceš vyloženě pálenku) a odvezeš do palírny :))) (to už je proces kterého se neúčastním, takže nevím jestli si to palírna sama cedí..) Jednou jsme na kvašení přidávali kvasinky, ale sud kde nebyly, kvasil taky dobře.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KAIRRA: podělíš se o recept na tu mišpulovici?
    já z ní zkoušela víno, bylo zajímavé, a marmeládu, a tou bylo strašně sraní na ten výsledek.
    KASTA
    KASTA --- ---
    muj improvizovany hmyzi hotel. uz se zacina zaplnovat, asi budu muset privrtat jeste nejaky pokoje :)

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KAIRRA: jojo, nasbiral jsem bednu mispuli v nemecku a vysledek byl super.Jinač oskeruše se zdaj mít skladem třeba tady https://www.nelenprozelen.cz/produkty-jerab-oskeruse-detail-157
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KASTA: jojo Petřín je na ně dobrej ;)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: ja je sbiram na Petrine :)
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    DEIKSAC: oskeruši :) mišpule máme v okolí, děláme z nich vyyyyyybornou mišpulovici :)))
    KASTA
    KASTA --- ---
    DEIKSAC:
    KAIRRA: jo, mispule uz maji celkem bezne, videl jsem ,treba i u Rypacku v Braniku ap.... Tady meli odrudu Nottingham. Chtel jsem puvodne spis Royal, ta je pry sladsi. Ale 2m vysokej strom zakorenenej ve 20 litrovym kvetinaci, tomu jsem proste neodolal :) ted uz je plna poupat, takze na podzim bude prvni uroda a kdyz to bude mlc kysely tak Royal jeste dokoupim :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAIRRA: oni ten web moc neresi. thuji ap tam teda fakt maji hromadu (myslim ze dost delaji ty divny zahrady na zakazku - urnovy haje, jak tomu rika kamos :)).

    Ale je to i normalni zahradnictvi. nejsou nijak alternativni, ale treba stromky maji od fytosu z Plzne a obcas prekvapi - minule jsem tam napr zahlidl jablon API hvezdicove, coz je dost raritka. A co maji, tak byvaji krasny rostliny za skvelou cenu, neco az neuveritelne levny. Uz jsem to tu nekde psal, ze treba zbyly prostokorenny stromky normalne zasadi, cely leto zalivaji a na podzim ti prodaji zakoreneny stromek s korunkou za prakticky stejnou cenu.

    Ta oskeruse mela tak pul metru, co jsem zahlidl (nebral jsem ji). Asi 4 kousky tam meli.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KAIRRA: oskeruši nebo mišpuli? první měli krulichovi na břevnově, ale byl to zabaceny kousky v kvetinacich. Jednu jsem predloni nicmene risknul, serezal a docela se zda se rozjela, loni dala asi 40cm prirust, letos to bude lepsi, kdyz bude voda
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    I když na jejich stránkách to vypadá jako tújové království..
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KASTA: cože? Tu jsem neviděla prodávat vůbec nikdy nikde :) Dobré vědět :))
    KASTA
    KASTA --- ---
    SISTA: Zahradnictvi Krecek, Nizbor
    SISTA
    SISTA --- ---
    KASTA: a to je, prosím, kde?:)
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    S kým jsem "mluvila" o broskvosemáčcích, prosím, ozvi se do pošty. Musela jsem změnit nick (ztracené heslo) a tudíž je pro mě původní pošta nedostupná...……………… něco vzešlo :-)
    KASTA
    KASTA --- ---
    nase lokalni zahradnictvi je stejne nejlepsi! v pulce brezna jsem tam koupil velikou mispuli v kvetinaci. v pulce dubna hruskojerab ouskaty taky skoro 2m v kvetinaci. a dnes jsme prijeli a pani na nas zdalky vola: jdete prave vcas, mam oskerusi!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    SHILENEC: hele prej je to už jedno, jen si vybrat někoho, kdo je poblíž ať neplatíš megapálku za dobpravu.
    VIHATIZKA
    VIHATIZKA --- ---
    Dobrá zpráva – Pracuje se na první moderní vesnici, která vytvoří vlastní elektřinu a jídlo, a to se 100 % udržitelností

    http://zivotjakoumeni.cz/...ti/?fbclid=IwAR2yAoq3DO24fMabR_qxUvn3lDnKvMyWNsGxykzFsBD-cn6qVg2fnJzRxFk
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam