• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: ta odruda British Summertime je taky dost zivotaschopna. je to sice hybrid, seminka snad vubec nedela, ale koncem kvetna uz mela rostlina pres dva metry v prumeru a bourala pareniste, takze jedna vlastne staci + jeste jsem dokoupil nejakou sazenicku na trhu. fazolky pestujeme jen kerickovy, na lusky, ale semenareni se nam moc nedari, protoze zadny lusky nikdy nezbydou :)
    NYA
    NYA --- ---
    KASTA: mně fazole a cukety letos vyklíčily krásně.
    Cukety jakási odrůda od Carol Deppe, asi permasemínka, poslední generace od kámošky z Valče. Přijde mi fakt hodně životaschopná silná rostlina.

    Fazole původně od jakési babičky z rumunských hor, pnoucí (viděla jsem rostliny vysoké až 3 metry). 2-3 týdny v zemi, myslela jsem, že už nevylezou. A pak dva dny svítilo sluníčko, a lup a byly tam. Ještě jich mám na sadbu dost, kdybyste ještě někdo chtěli.

    Co mi fakt nezvládlo slimáčí nájezd, byl koriandr.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KAREN: elektra od nich mi vyšla hezky. ale mangold jsem sela už potřetí... vyjede a pojde, něco ho žere...
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KAREN: Mám bonelu a vyšla mi len polovica. Hrášok od nich vyšiel skoro všetok. Divné.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KAREN: namorenou, hehe.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: hmm kdo vi. jako nektery mi ozrala "havet", ale aspon stonky vidi., ze vylezly... ja prisypala v krizi loni proslou promorenou klasiku Semo a predpokladam, ze to vyleze.
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: nechci se jich zastavat, ale letos teda fazolky,cukety,melouny apod nejak vseobecne moc nelezly. Nevim jestli je to kombinace chladnyho kvetna, mysi, ap ale treba cuketa British Summertime (nase nej) vylezla jedna ze sedmi seminek v pytliku, vloni byly 4. Meloun mi taky vykoukl jeden, vloni vyklicila cela rada, snad vsechny vysety seminka. A fazolky taky nelezou podle predstav, shanim jeste aspon jeden pytlik....
    KASTA
    KASTA --- ---
    WASPER: budu o tom uvazovat, ale spis mam ted predstavu novyho vyvysenyho zahonu obehnanyho v sezone kralicim pletivem, v zime se do toho pustim.
    KAREN
    KAREN --- ---
    Mel jste nekdo letos z Permaseminek koupeny kerickovy fazole Elektra a Urania? Sela jsem klasicky po 3 4 do hnizd a vylezlo tak asi 8 kousku z 60? Celkem zklamani... ;(
    WASPER
    WASPER --- ---
    KASTA: elektrický ohradník by to mohl pěkně pořešit...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    myslivec, pokud to není vyloženě hovado, vám to u baráku stejně nestřelí, nesmí..
    KASTA
    KASTA --- ---
    KUATO: no domluveni se s nejakym myslivcem jsme taky resili. nejdriv zkusime poradne vyplasit, jinak u nas se spis snazime o pristup "zit a nechat zit" . bude nam uplne stacit, kdyz se odstehujou do lesa....
    KUATO
    KUATO --- ---
    KASTA: nebylo by lepsi se domluvit s nejakym nimrodem nebo si zapytlacit?
    KASTA
    KASTA --- ---
    YEMANJA: to delaly, dokud jsme tam nedavali ty vetve, ted uz ne. fakt s nima nemame nejmensi problem.

    Jestli me neco stve, tak jsou to divocaci, konkretne ty dva loncaci v puberte, co si ted navykli smejdit u nas a po okolnich zahradach (plot neplot!), uz je dobre znam, na jare mi vlezli skoro do zahonku, kdyz jsem tam plel, nez si me vsimli, byli tak 5 metru ode me, kdyz jsem zvedl hlavu. Vcera rano vyryta hortenzie a smilacina a slapoty v zahoncich a jsou drzejsi a drzejsi. V noci si pochrochtavali za oknem, nez jsme vylezli. Uz na ne se sousedem chystame nocni hlidky a petardy, takhle to dal nejde....
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KASTA: jestli jsou aspoň tak mlsný jako ty u nás, tak si počkají až těm salátům dorostou hlávky ;)
    KASTA
    KASTA --- ---
    jeste k tomu sekani travy, jestli to teda chcete podle nasich predku, tak jsem ted nasel pranostiku: Na svateho Antonina (13.6.) brouseni kos zapocina :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KASTA: salaty jdou to jo, prvne mam hlavy jak zeli.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    MIA_RSC: nevhodné, po letech trápení a sežraném úplně všem jsme podlehli a postavili plot, TEĎ je radost pěstovat.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KASTA: tak to se až divím, že jsou schopný se v přírodě normálně nažrat, jestli jim vadí pár klacíků:)

    Ale když to je vyzkoušené, tak rád věřím
    MIA_RSC
    MIA_RSC --- ---
    KASTA: skvělý!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam