• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    YFF: spínací hodiny, ponorné cerpadylko z karavany cz, hadička ..... A pak už jenom barel vody .... Joo a ještě prodluzku :)
    YFF
    YFF --- ---
    díky moc, a ještě mám k tomu dotaz: koncem léta pojedeme na dovču na čtrnáct dnů, a bohužel nemám nikoho, kdo by mi chodil zalívat. Neexistuje nějaký menší zavlažovací systém, který by to zvládl? Kromě petek s děravými víčky, které asi stejně tak dlouho nevydrží, máme vlastně na balkoně takovou menší zahrádku..:)
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN:
    LINKOS: my na to taky koukali. je to teda F1, ale ja nemusim semenarit uplne vsechno :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: jo tak to zni jako nejaka uzasna odruda :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KASTA: dík za tip, odrůdu si píšu
    KASTA
    KASTA --- ---
    no, tahle nemela duty stred ani velka. a byla krupava a svezi uplne stejne. asi to bude odrudou, letos jsme ji dali zase...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Pokud stíhám sklízím cukety do 20 cm, jsou křupavé a takové svěží, dají se jíst i syrové.

    Květy nezaštipuju, to si spíš v době šílené plodnosti zajdu otrhat misku 5 cm malých.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KASTA: tak já upřednostňuju malé, protože nemaji dutý střed
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Ja mam nejradsi kdyz to ma semena, ale musi se to umet vychytat dokud jsou seminka mekky. To je pak basta, to muzu jiat klidne syrovy
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: ad velikost plodu cuket: hele, budu odporovat. nevim, jestli je to tou odrudou co pestujeme (british summertime), ale zezacatku jsme sklizeli plody predpisovy delky 20-30 cm, jenze se to vubec nedalo stihat, nakonec jsme to vzdavali a posledni plody jsme proste nechali narust co to dalo. A ty giganticky plody byly chutove uplne srovnatelny, mozna jeste lepsi, krehky, sladoucky za cerstva, ta odruda teda vypadala, ze vubec nebude delat semena...
    KASTA
    KASTA --- ---
    KAREN: nam to chutna. ale chutove to bude asi podobny u vsech dyni, zkouseli jsme to i s hokkaidem a taky nas to bavilo.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KASTA: Pred par lety jsem to zkousela s dynovejma a nijak zvlast odvarena jsem z toho nebyla. Cuketovy jsou nejak vyrazne dobry??
    LINKOS: U cuket to taky moc nechapu, zda se mi, ze plodej jak divy. A tam predevsim nejde o grandioznost plodu, ale presne naopak. I kdyz si to spousta ceskejch micurincu mysli. ,D
    KASTA
    KASTA --- ---
    do samcich kvetu lze vlozit napr kosticku syra, pak ho obalit a osmazit. myslim ze Italove maji i primo odrudu cukety pro samci kvety...
    VEVER
    VEVER --- ---
    YFF: ty s bobulkama jsou samici, z tech budou dyne, bez bobulek samci.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    Svobodaci doporucuji 10 cm pod zem a 20 nad zem na medeny limce, ale asi je to s nejakou rezervou
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Do jaké hloubky se dostane slimak? Pod jak hlubokou překážkou by se podhrabal?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KAREN: to jsem nikdy neřešil, tuším, že jsem i kdysi četl, že to je zbytečné u dýní, že se to dělá jen u cuket. Ale já měl vždy tolik dýní, že to ani nestihnem sníst
    KAREN
    KAREN --- ---
    YFF: LINKOS: Jo, plus se v určitým bodě likvidujou i samčí květy, aby se to zbytečně "nevysilovalo" na snahy o další reprodukci, mám takový tušení...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    YFF: tam půjde o to, že když se bude chýlit konec sezóny, tak to co už by stejně nedošlo se ustipe, aby ostatní stihlo dozrát
    XL1
    XL1 --- ---
    je tu nekdo ze Slovenska prosím ? chci si objednat neco super ze slovenskeho zahradnictvi,a ale jsou trochu nacionalisti takze posilaji vsude mozne po Evrope jen ne do ČR, tak bych to potreboval akorat preposlat ke mne do Prahy...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam