• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    VEVER
    VEVER --- ---
    YFF: ty s bobulkama jsou samici, z tech budou dyne, bez bobulek samci.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    Svobodaci doporucuji 10 cm pod zem a 20 nad zem na medeny limce, ale asi je to s nejakou rezervou
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Do jaké hloubky se dostane slimak? Pod jak hlubokou překážkou by se podhrabal?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KAREN: to jsem nikdy neřešil, tuším, že jsem i kdysi četl, že to je zbytečné u dýní, že se to dělá jen u cuket. Ale já měl vždy tolik dýní, že to ani nestihnem sníst
    KAREN
    KAREN --- ---
    YFF: LINKOS: Jo, plus se v určitým bodě likvidujou i samčí květy, aby se to zbytečně "nevysilovalo" na snahy o další reprodukci, mám takový tušení...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    YFF: tam půjde o to, že když se bude chýlit konec sezóny, tak to co už by stejně nedošlo se ustipe, aby ostatní stihlo dozrát
    XL1
    XL1 --- ---
    je tu nekdo ze Slovenska prosím ? chci si objednat neco super ze slovenskeho zahradnictvi,a ale jsou trochu nacionalisti takze posilaji vsude mozne po Evrope jen ne do ČR, tak bych to potreboval akorat preposlat ke mne do Prahy...
    YFF
    YFF --- ---
    začala jsem pěstovat na balkoně dýně. Z jedné už je poměrně slušný obr. Někde jsem si přečetla, že je dobré zaštípnout většinu květů, a nechat jen ty perspektivní, aby se rostlina tolik nevysilovala. Ale jak poznám ty perspektivní? Respektive někde jsou takové bobulky a na tom vykvete květ, kdežto někde rovnou kvete. Máte s tím někdo zkušenosti?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BASTOCH: aniž bych si musel kupovat další knížku z které použiju pár vět, můžeš nám rozebrat jak se postupuje? Navrsovani kompostu v kterém to pak všechno roste?
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    BASTOCH: to vprostřed je tráva nebo cibule??
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: dobre to vypada! taky uz se tesim na bezorebny zahonky, snad pristi rok vymyslim jak je zabezpecit proti prasatum...
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Já mám teda okurky zatím v květu,
    tak taky bych si nasdilel jednu promo fotku z letošního bezorebneho záhonku dle Dowdinga.)

    KASTA
    KASTA --- ---
    a jeste par fotek z letni zahrady, kdyz uz je tady ta okurkova sezona :)
    Kasta's Photo Blog: Summer 2020
    https://kastaphoto.blogspot.com/2020/06/summer-2020.html
    KASTA
    KASTA --- ---
    LEJIMADA: jo, u nas nejak podobne :) maceruju ho ve studeny vode pres noc (zkousel jsem ho i zalit horkou, ale bylo to moc "koprivovy")
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    KASTA: tvle a já nevěděla co se vším tím brutnákem dělat... díky moc :)
    KASTA
    KASTA --- ---
    u nas se hitem letosniho leta stava brutnakova limonada s platkem kdoulovce. premyslim pristi rok o stanku na naplavce :)
    YEMANJA
    YEMANJA --- ---
    KAREN: mela jsem od nich Bonela,tak 8 z 10, Black turtle-zhruba stejná úspěšnost a Blauhilde-ze tři hnízd po třech dvě vylezly všechny (skoro) a to jedno něco možná zdecimovalo (tipuju slimáci, plevel nebo táta), pak nějaký barevný od Sema taky vylezly bez velkých caviků, takže fazole za mě dobrý
    KASTA
    KASTA --- ---
    WASPER: to tady nejde :) a ani bych to nechtel, chudaci srnky, nas tu bavi, ze tu chodi... mozna cast zahrady, kde jsou zahony, kdyby fakt nic jinyho nepomohlo....
    WASPER
    WASPER --- ---
    KASTA: Nemyslel jsem elektrický ohradník kolem záhonu, ale kolem pozemku. Jako je pro krávy nebo koně... instalace je hodně rychlá a efekt to imho přinese rychle...
    KASTA
    KASTA --- ---
    NYA: ta odruda British Summertime je taky dost zivotaschopna. je to sice hybrid, seminka snad vubec nedela, ale koncem kvetna uz mela rostlina pres dva metry v prumeru a bourala pareniste, takze jedna vlastne staci + jeste jsem dokoupil nejakou sazenicku na trhu. fazolky pestujeme jen kerickovy, na lusky, ale semenareni se nam moc nedari, protoze zadny lusky nikdy nezbydou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam