• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KASTA
    KASTA --- ---
    ja musim zase vychvalit tu ostrozku vychodni, naprosto nenarocna suchovzdorna letnicka, kazdy rok je z ni spousta semen, tak jsem ji letos vysel na nove vykopanou rovinku misto travy a vysledek je kvetouci exoticka louka plna cmelaku, motylu, vcel, taky drvodelka tam lita... jedina udrzba byla, ze jsem vytrhal z jara par tech nejvetsich plevelu.

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BASTOCH: jo, koupil jsem si knížku, jinak jsem zjistil že jsem nějaké jeho video na netu už viděl, jen jsem si to nespojil...
    Jinak já už něco podobného co dělá už praktikoval, jen tohle je zas trochu z jiného úhlu. Např. Dýně jsem několikrát pěstoval tak, že jsem dal pruch sena na zem a udělal do nich takové krtecince do kterých jsem sázel dýně.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    LINKOS: jako ve výsledku navršený záhony plodí asi nejlip, ale může to být krom jiného i tím, že je zakládám na místech, kde byla dlouho tráva a půda není jednostranně vycerpana.
    My měli bílou netkanou jen na jaře, dokud bylo chladno. Pak tam podle mě Dowding dává sítě proti hmyzu (což jsme letos neudělali a teď lituju, především kvůli belaskum a drepcikum).
    Na začátku léta už ta netkanka spíš zeleninu dusila.
    Takže videa, či kniha od dowdinga zaujaly?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    BASTOCH: tak já se daří podle Dowdinga?
    Zkoušel někdo mít na zahone celoročně bílou netkanou textilií? Doporučená Dowdingem je 50g/m2, sice bude pevná, ale není to přeci jen moc?
    KASTA
    KASTA --- ---
    MART1NKA: hmmm tak matova silice v norach moc nefunguje...
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    FAKEQUAKE: tak jsem to koupil

    Ponorné čerpadlo Comet Lux Plus, 12 V, 19 l/min, 0,85 baru | svetkaravanu.cz
    https://www.svetkaravanu.cz/ponorne-cerpadlo-comet-lux-plus-12-v-19-lmin-085-baru

    Vede z toho kabel ze kterého koukají dva drátky, Kámoš elektrikář mi to zbastli do zásuvky a pak už se fantazii meze nekladou.. Elektrický spínač a hadičky s ruznejma rozdelovacima kolinkama.. Jsem zvědav navysledek
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    zdravim, potreboval bych nejakeho spravce lesa, mate tip ci jim nekdo jste? diky.
    KAREN
    KAREN --- ---
    NYA: úžasnej přízvuk, mimo jiné .)))
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Daj vedieť. To by som tiež otestovala.
    KASTA
    KASTA --- ---
    WASPER: tak to doufam, ze moje vatovy polstarky napusteny matovou silici budou ucinny, i mne z nich stipalo v nose.
    WASPER
    WASPER --- ---
    Ohledně hryzců krtků atp. Velmi dobře mě funguje vkládání vajglů od cigaret do děr nor. Veškerá tato havěť se orientuje hlavně podle čichu. Cití li vajgly jsou zmateni a stehují se tam kde je čistý vzduch.
    NYA
    NYA --- ---
    Tady je video o kompostování hovínek

    Make Amazing Compost with a Composting Toilet - Closing the Loop
    https://www.youtube.com/watch?v=JAcEvs3Bxjs&t=50s
    NYA
    NYA --- ---
    Paní, co pěstuje na 100m2 hromady jídla

    Inspiring Woman Growing a Huge Amount of Food in a Tiny Backyard in the City!
    https://www.youtube.com/watch?v=Y9ZukMyejLk&feature=youtu.be
    KASTA
    KASTA --- ---
    tak jsem zkontroloval ty hrusne osetreny neemem. mensi, z kvetinace vypada dobre, skvrny se nezvetsily a novy listy jsou cisty. vetsi prostokorenna, tak ty to neprospelo. par listu uplne hnedejch, na ostatnich skvrny a jen par novejch cistejch. nevim jestli k tomu ten neem prispel, nebo jestli jen nemel zadnej efekt a padli se siri spontanne dal, ale opakovat kazdopadne nebudu. aspon ji poradne zaleju, uz je to tu zase dost vyprahly...

    a uz mame selatka, v noci tu behaly, vubec se nebaly ani baterky a zatimco maminka mela zarytou pulku hlavy v kompostu, daly by se chytit do ruky. ale nezkouseli jsme to :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: možná jim rovnou nachcat do děr,)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    KASTA: Až nas to prídeš, daj prosím vedieť.
    Za posledné 2 týždne som prišla o cibuľu. Korienky jej zožrali hraboši, vňaťku slimáci. Človek sa na to... ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    BASTOCH: A na kolikátou se nastavuje buzení? :-D
    KASTA
    KASTA --- ---
    BASTOCH: o hluku jsem cetl, ze jim taky vadi (a jsou i ruzny ty ultrazvukovy plasice) My mame "mlynky" z plechovek od piva na zeleznych tyckach. Hryzce to vyhnalo spolehlive, ale na hrabose to moc nepusobi. Vyzkousim asi prvni ten matovy olej, treba je to bude stipat do nosu :)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    KASTA: myslím, že tu někdo psal, že proti hrabosum zakopava do země budíky,)
    KASTA
    KASTA --- ---
    co pouzivate proti hrabosum v zahoncich? letos je jich nejak vic. nasel jsem nejaky gelovy nastrahy od firmy agro-bio (ty z Rokycan, jestli jeste funguje) ale nevim. dalsi tip jsou vatovy kulicky napusteny nejakym esencialnim olejem (mata, hrebicek) strceny do nory. mate nejaky zkusenosti? (klasickej jed na mysi nechci)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam